دوشنبه ۰۳ آبان ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: ورزشي
چاپ خبر
۱۰:۵۰ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۷

هر آنچه از ابتدای فصل تاکنون در مورد ویسی رخ داد

ویسی رفت و برگشت/ جذب جباروف عامل استعفای ویسی یا دخالت‌ها و موارد دیگر!

عبدالله ویسی با دو هدف جوان‌گرایی و تکرار نتایج خوب به سپاهان آمد اما در مدت حضورش اتفاقاتی رخ داد که او را از مسیر اصلی خارج کرد و طبق صحبت‌های او از ابتدای فصل تاکنون، تنها جذب جباروف عامل استعفای او نبوده است.

به گزارش ندای اصفهان،عبدالله ویسی پس از آنکه همانند مربیان جوان دیگری در لیگ پا به عرصه سرمربیگری گذاشت، ابتدا چندین سال به دنبال تکمیل رزومه خود بود تا توانست با استقلال خوزستان به قهرمانی لیگ برتر دست پیدا کند و یک عملکرد عالی را از خود به جای گذاشت.

او به تیم مورد علاقه‌اش که برای آن مدت‌ها بازی کرده بود بازگشت تا انقلابی بزرگ انجام دهد؛ ویسی در اولین مصاحبه‌اش در کمپ تیم ملی به خبرنگاران در پاسخ به قول قهرمانی به مدیران باشگاه سپاهان گفت: مگر دیوانه باشم که بخواهم قولی بدهم، اما مطمئناً دوست دارم تیمم در رتبه‌های بالای جدول باشد.

او کادری تماماً سپاهانی را جذب کرد و کریم قنبری، مهدی اخوان، مجید بصیرت، حسام فتاحی و … افراد دیگری را از مکتب سپاهان به نیمکت این تیم اضافه کرد.

ویسی در ابتدای کار سعی کرد چالش بزرگی به عنوان ستاره‌های پا به سن گذاشته اما باتجربه و قدیمی و گران‌قیمت سپاهان را حل کند؛ اما در این مسیر دست به عصا راه رفت زیرا محرم نویدکیا هم می‌توانست به یک بحران در این تیم تبدیل شود و او از تنش‌‌های حسین فرکی و استیماچ با نویدکیا به خوبی خبر داشت.

** حل بحرانی به نام محرم نویدکیا با حرکت دست به عصای ویسی!

آن‌قدر موضوع نویدکیا مهم بود که او در مصاحبه‌ای در مورد این بازیکن اظهار کرد: قبل از اینکه با سپاهان قرارداد امضا کنم، با محرم صحبت کردم؛ باتوجه به اتفاقات برنامه نود و صحبت‌هایی که او کرد دیگر کار از دست من خارج است و من نمی‌توانم نظری بدهم و این باشگاه است که باید در مورد آینده نویدکیا تصمیم‌گیری کند.

در ادامه ویسی اقدام به انتشار لیست بازیکنان خروجی کرد که این موضوع نیز حواشی را به همراه داشت اما در لیست او نامی از محرم نویدکیا نبود!

در پی لیست منتشر شده ویسی حواشی زیادی ایجاد شد که او با مصاحبه‌ای توپ را در میدان باشگاه و مشکلات مالی آن انداخت.

او در مصاحبه‌ای اظهار کرد: متأسفانه از لیست ما برداشت بدی شد در حالی که اصلاً ما لیست مازاد نداشتیم و تمام نفراتی که در لیست خروجی باشگاه قرار گرفته‌اند را دوست دارم و بازیکنان قابل احترامی هستند ولی رقم قرارداد آن‌ها بالا بود و باشگاه توان پرداخت آن را ندارد.

وی ادامه داد: همان‌طور که گفتم باشگاه از ما خواست که این بازیکنان تخفیف بدهند اما مبلغ قرارداد این بازیکنان بسیار بالا بود و حتی اگر آن‌ها نصف قراردادشان را تخفیف می‌دادند، باز هم با توان مالی باشگاه جور در نمی‌آمد و در این شرایط اعلام کردیم که آن‌ها می‌توانند به باشگاه‌های دیگر بروند.

سرمربی سپاهان در توجیه قرار ندادن نام نویدکیا در لیست خروجی باز هم به مسائل مالی تأکید کرد؛ ناگفته نماند که تمامی بازیکنان از روزهای اوج‌شان در سپاهان فاصله اساسی گرفته‌ بودند و بخش عمده‌ای از نتیجه نگرفتن سپاهان در فصل قبل به دلیل همین بازیکنان بود.

در همین روزها بود که ویسی ثابت کرد به سفر آن هم از نوع خارجی علاقه‌ای زیادی دارد و رأسا خودش برای جذب بازیکن به برزیل رفت؛ او از سفر به سرزمین قهوه و فوتبال سوغاتی با اضافه وزن به اصفهان آورد!

ویسی با نیت تکرار تجربه جذب خسوس، لی اولیویرا که همبازی رونالینیهو بود را به اصفهان آورد اما این دروازه‌بان با اضافه وزن و فاصله از روزهای خوبش به سپاهان پیوست.

** برخی بازگشتند و از سرانجام برخی دیگر خبری در دست نیست!

او در ادامه سعی در حل مشکل نویدکیا داشت تا اینکه کاپیتان محبوب به تمرینات تیم آمد؛ همچنین هواداران در مورد برخی از گزینه‌ها که در لیست خروجی قرار گرفته بودند، جبهه گرفتند که سرانجام مشکل برخی از آن‌ها مثل حسین پاپی حل شد به تیم اضافه شدند و وضعیت برخی‌ از آن‌ها نیز همانند هادی عقیلی در سرانجامی نامعلوم به سر می‌برد.

تابستان پرحاشیه و پر خبر سپاهان سپری شد و عبدالله ویسی با همه آنچه گفته شد، بر صندلی سپاهان نشست با ترکیبی کاملاً متفاوت و البته جوان؛ سپاهان در ادامه موفق به جذب حاج‌صفی شد و در میانه راه نیز محرم نویدکیا از دنیای فوتبال خداحافظی کرد.

هواداران سپاهان آن‌قدر فصل گذشته از تیم سپاهان نتایج عجیب و غریب دیده بودند که دیگر برای آن‌ها این نتایج عجیب نبود اما قول‌های ویسی به هواداران، آن‌ها را متوقع کرد و او بارها قول کسب سهمیه، رتبه‌های بالای جدول و حتی قهرمانی به آن‌ها داد.

او اعلام کرد که در سپاهان به دنبال دو هدف است و در همین باره به خبرنگاران گفت: پایین آوردن قیمت‌ها و جوان‌گرایی و رسیدن به رتبه‌های قبلی دو هدف من در سپاهان است و تمام هدف ما این است که آسیایی شویم؛ سپاهان واقعاً آرزوی من بود چون از آن زمانی که بازی می‌کردم، این تیم را دوست داشتم، تلاش می‌کنم تا به سقف آرزوهای خودم برسم.

ویسی در امر جوان‌گرایی موفق بود و بارها این موضوع توسط کارشناسان تأکید و تائید شد و این موضوع را خود ویسی نیز اذعان کرد؛ او بازیکنان جوانی را به تیم سپاهان تزریق کرد که آینده این تیم را رقم خواهند زد و به دین ترتیب توانست هزینه‌های باشگاه را هم تا حدودی کاهش داد.

عبدالله ویسی از شخص سبحانی مدیرعامل کارخانه سپاهان این دستور را گرفت تا تیم سپاهان را متحول کند و از همین رو او خودش با بازیکنان قرارداد بست و هیأت مدیره باشگاه سپاهان نیز که عملکرد خوبی در فصل گذشته نداشت، فقط از تصمیمات ویسی حمایت کرد.

** خارجی‌هایی که روی دست ویسی ماند

او سپاهانی را که می‌خواست ساخت اما چند خرید او آن طور که انتظارش را داشت خوب از آب در نیامدند که می‌توان به خریدهای خارجی ویسی اشاره کرد؛ همچنین برخی مسائل دیگر کار را برای ویسی دشوار کرد که او تلویحاً و بعضاً آشکارا در نشست‌های خبری پیش و پس از بازی به آن‌ها اشاره کرد.

ویسی چندین مرتبه از حواشی ایجاد شده پیرامون باشگاه گله داشت و از سکوهای ملتهب گله کرده بود؛ سرمربی سپاهان در نشست خبری پیش بازی مقابل سیاه‌جامگان اظهار کرد: همه جای دنیا وقتی دگرگونی می‌شود، باید تاوان آن را پس داد؛ درست است که لیاقت سپاهان قهرمانی در لیگ و درخشش در آسیاست اما کسانی که می‌دانند ما چه کردیم دیدشان تغییر می‌کند. یکسری از افراد که منافع‌شان در باشگاه در خطر بود و کارهایی می‌کردند که الان جلوی آن گرفته شده است حالا شانتاژ و عوام‌فریبی می‌کنند.

ویسی از زمزمه‌ها و برخی دخالت‌ها و جوها در سپاهان خبر داد؛ او در نشست خبری پیش از دیدار با نفت تهران نیز گفت: هواداران ما نباید فریب تماشاگرنماها را بخورند و به شخصه از عملکرد تیمم راضی هستم؛ مسلماً اگر تماشاگر فوتبال زیبا نبیند، رغبتی برای حضور در ورزشگاه نخواهد داشت، ما هم هدف‌مان ارائه فوتبال زیبا و تماشاگرپسند است تا هواداران را به ورزشگاه بکشانیم.

وی ادامه داد: سپاهان تغییرات زیادی نسبت به فصل گذشته داشته و از هواداران می‌خواهم فریب آن‌هایی که در ورزشگاه علیه تیم شعار می‌دهند و صلاح تیم را نمی‌خواهند، نخورند.

تیم سپاهان به عملکرد سینوسی خود ادامه داد تا کار به نیم‌فصل رسید و این تیم در نیم‌فصل تنها مسعود حسن‌زاده و جلال عبدی را توانست جذب کند در حالی که نیاز به بازیکنان بیشتری داشت.

** نیم‌فصل کم‌فروغ سپاهان برخلاف نیازهای شدید این تیم به تقویت

ویسی نیز بارها هم قبل از شروع نیم‌فصل و هم در ایام نقل و انتقالات گفته بود که سپاهان به جذب بازیکن نیاز دارد و حتی نام بازیکنان مورد نظرش را نیز اعلام کرد اما باشگاه سپاهان موفق به جذب آن‌ها نشده بود.

در آخرین ساعات نقل و انتقالات زمستانی اتفاقی رخ داد که میانه سپاهان و ویسی را حسابی شکرآب کرد؛ او که در نشست خبری پس از شکست تیمش مقابل پیکان به خبرنگاران گفته بود برنامه‌ای برای جذب جباروف نداریم، این بازیکن با نظر باشگاه سپاهان به این تیم پیوست.

ویسی درباره جذب جباروف گفته بود: مذاکره‌ای با او نداشته‌ایم؛ البته با توجه به اینکه چند جای خالی داریم، به دنبال جذب یک هافبک خوب هستیم.

این بازیکن که با تیم استقلال تهران قرارداد بسته بود و علاقه‌ زیادی هم به بازی کردن در این تیم داشت، به علت مشکلات ایجاد شده برای این باشگاه نتوانست برای آبی‌های پایتخت به میدان برود از همین رو به صورت قرضی برای یک نیم‌فصل به سپاهان آمد.

سرور جباروف که نمی‌توانست برای استقلال تهران بازی کند، نیاز به یک تیم داشت تا پایان فصل را در آن توپ بزند و انتقال جباروف به سپاهانی که اصلاً به این بازیکن نیاز ندارد، همانند جذب بازیکنان و سرمربیانی است که پیش از این نیز به تیم سپاهان راه پیدا کرده‌اند و پول‌های زیادی را نیز به جیب زده‌اند.

این موضوع به مذاق ویسی اصلاً خوش نیامد و شاید اصلی‌ترین دلیل استعفای او جذب جباروف باشد؛ جذب بازیکن که اصلاً توجیهی برای سپاهان ندارد.

** استدلال‌های عجیب مدیر ورزشی سپاهانی باشگاه سپاهان!

این در حالی است که محسن طاهری مدیرعامل باشگاه سپاهان که در میانه راه جای اصغر باقریان را گرفته و خود از مکتب سپاهان است، درباره جذب جباروف گفت: لیست ویسی یک لیست دیگر بود، اما ما به واسطه تقویت تیم بازیکنی را جذب کردیم که بتواند به سپاهان کمک کند؛ در واقع بازیکنی را نگرفتیم که از لحاظ فنی بعداً در تیم دچار مشکل شود.

وی افزود: با هیأت مدیره تصمیم گرفتیم که با توجه به خریدهای اول فصل، جباروف را جذب کنیم و تصمیم گرفتیم بازیکنی را بگیریم که به تیم ما کمک کند.

ویسی در آخرین مصاحبه‌ای که انجام داد در مورد استعفایش تصریح کرد: برای تماشاگران خوب سپاهان خیلی ارزش قائلم، اما باشگاه کارهایی را انجام داده است که من را مجبور به استعفا کرده است.

وی ادامه‌ داد: به خاطر سایر مربیان استعفا دادم زیرا بدون اجازه من بازیکن جذب کرده‌اند، در حالی که حتی یک مشورت کوچک با من نکرده‌اند و این حرکت برای باشگاه سپاهان بسیار زشت و زننده است.

سرمربی تیم سپاهان تأکید کرد: تیم ما به اندازه پرسپولیس که صدرنشین جدول است 25 گل زده است؛ در حالی که گل خورده ما به اندازه تیم‌های در حال سقوط مانند سیاه‌جامگان و ماشین‌سازی است و این نشان می‌دهد که ما نیازی به هافبک طراح نداریم، در نتیجه‌ این خرید کارشناسی شده نیست.

** ویسی: ساختار دفاعی سپاهان مشکل داشت نه حمله!

وی ادامه داد: به آن‌ها گفتم که آندو، روزبه چشمی یا فرشید باقری را جذب کنند، زیرا تیم ما مشکل دفاعی دارد.

ویسی در خصوص صحبت‌هایش با سبحانی مدیرعامل کارخانه فولاد مبارکه در ابتدای فصل نیز، گفت‌: در ابتدای فصل سبحانی، مدیرعامل کل مجموعه سپاهان به من اختیار تام داد که این به بعضی‌ها برخورد خورد؛ آن‌ها چون نتوانستند علی کریمی 23 ساله را بیاورند، رفتند بازیکن 35 ساله گرفتند در حالی که از من خواسته بودند جوان‌گرایی کنم.

وی ادامه داد: اگر می‌خواستید بازیکن جوان نیاورید، چرا به من گفتید که جوان‌گرایی کنم و نام هادی عقیلی را از لیست پاک کنم، چرا به من گفتند که تمام بازیکنان بالای 30 سال تیم را رد کنم؟

شب گذشته ویسی بار دیگر به سراغ سبحانی مدیرعامل کارخانه فولاد مبارکه رفت و پس از صحبت‌های که صورت گرفت، او مجدد به سپاهان بازگشت اما مشخص نیست تکلیف بازیکنی که با نظر او جذب نشده و اساساً در تفکرات او جایی ندارد، چه می‌شود.

درد و دل‌های ویسی در آخرین مصاحبه‌اش نشان می‌دهد اگر جذب جباروف تنها عامل استعفای او نبوده اما تأثیر بسیاری داشته و او نیز به مسائلی معترض است که پیش از نیز بارها و بارها هواداران سپاهان از زبان حسین فرکی، محرم نویدکیا، مربیان و سرمربیان این تیم و پیشکسوتان و بازیکنانش شنیده‌اند.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب‌ها: , , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


پایگاه خبری علیرضا ملک پور: مهارت در کار ضامن اشتغال پایدار
پایگاه خبری علیرضا ملک پور: مهارت در کار ضامن اشتغال پایدار
نوشت ایران؛ نوشت افزار باکیفیت ایرانی اسلامی
نوشت ایران؛ نوشت افزار باکیفیت ایرانی اسلامی
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715