یکشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اقتصادی
چاپ خبر
۱۰:۰۳ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۶

با وجود مطالبه از معاون رییس‌جمهور

کارگران نیلو هم چنان در آتش بی‌تدبیری می‌سوزند

در مراسم افتتاح فاز ۲ کارخانه صنایع چدن اصفهان که در شهرک صنعتی نجف‌آباد قرار دارد، مسؤولان شهرستان خواستار رسیدگی دولت به وضعیت کارخانه کاشی نیلو و احقاق حق ۳۰۰ نفر از کارگران این کارخانه شدند.

به گزارش ندای اصفهان،روز گذشته طی مراسمینوبخت معاون رییس‌جمهور و رییس سازمان برنامه‌ و بودجه، به همراه هیأتی با حضور در شهرک صنعتی نجف‌آباد، فاز 2 کارخانه صنایع چدن را افتتاح کرد.

از نکات قابل تأمل در این مراسم، سخنرانی سه نفر از مسؤولان ارشد شهرستان یعنی امام‌جمعه، فرماندار و نماینده مردم در مجلس، و مطالبه گری از معاون رییس‌جمهور در مورد حل مشکل کارخانه کاشی نیلو و اصفهان بود.

کارخانه کاشی نیلو اصفهان با ۳۹ سال سابقه تولید و کسب عنوان صادرکننده نمونه کشور، بعد از واگذاری به بخش خصوصی دچار مشکلاتی از جمله عدم پرداخت بدهی‌ها و پرداخت حقوق و معوقات کارگران شده است و حدود 300 نفر از کارگران این کارخانه حدود 15 ماه است که هیچ حقوقی دریافت نکرده‌اند و با وجود تجمعات مختلف در اصفهان و نجف‌آباد هنوز هیچ راه حلی برای رفع این مشکل کارگران از سوی مسؤولان اتخاذ نشده است.

سهراب مظفر نجفی فرماندار ویژه شهرستان، در صحبت‌های خود خواستار توجه جدی دولت به دو کارخانه کاشی نیلو و اصفهان شد و گفت: برخی مشکلات از توان شهرستان و حتی استان خارج است و نیاز به نگاه کشوری دارد و شهرستان نجف‌آباد با وجود تمام افتخاراتی که در طول انقلاب اسلامی و دفاع مقدس نسبت به این نظام داشته است، اکنون در مورد دو کارخانه کاشی نیلو و اصفهان دچار مشکل شده است.

وی در ادامه تصریح کرد: نجف‌آباد با دارا بودن 12 شهرک و منطقه صنعتی و 1700 واحد صنعتی که حدود 40 هزار نفر در آن شاغل هستند و از نظر صنعت خرد و کارآفرینی در سطح استان نمونه هستند، و در این واحدها تنها این دو واحد صنعتی دچار مشکل جدی شده‌اند و از شما خواستاریم که تا پایان دور اول ریاست جمهوری صنعتگران را یاری کنید.

حجت‌الاسلام مصطفی حسناتی امام‌جمعه نجف‌آباد با اشاره به حضور مردم نجف‌آباد در کنش های قبل از انقلاب گفت: هم چنان که رهبر معظم انقلاب شهادت دادند این شهرستان از معدود شهرهایی بود که یکپارچه در خدمت امام و انقلاب بودند و هم‌اکنون نیز با همه وجود در خدمت کشور و رفع نیازهای مختلف فرهنگی و اجتماعی حضور فعال دارند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: انتظار داریم دولتمردان نسبت به مشکلات اقتصادی کشور به خصوص مشکلی که در رابطه با دو کارخانه در نجف‌آباد با وجود سوءمدیریت و انتقال به بخش خصوصی پیش آمده است، که حتی دستخوش مشکلاتی برای استان نیز شده، اقدام جدی صورت دهند.

امام‌جمعه نجف‌آباد در ادامه خواستار شد: در آستانه سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، پایان سال و پایان دوران دولت، عنایت ویژه به این امر که در توان این شهر و این استان نیست، اختصاص دهند که این کار زمینه خدمت بیشتر را فراهم خواهد کرد.

ابوترابی نماینده مردم نجف‌آباد در مجلس شورای اسلامی نیز در بخشی از سخنان خود بار دیگر درباره وضعیت این دو کارخانه از دولت تقاضای توجه جدی کرد و ادامه داد: این دو کارخانه بزرگ جزو برندهای بزرگ ملی و از صادرکنندگان برتر بود که متأسفانه با انتقال به بخش خصوصی و سوءمدیریت در این زمینه امروز شاهد عدم دریافت حقوق کارگران حتی تا 15 هستیم.

وی در ادامه بیان داشت: با وجود آنکه کارخانه کاشی نیلو در ابتدا در اختیار تأمین اجتماعی قرار داشت و بعد از انتقال به بخش خصوصی باید عرض 6 ماه بدهی‌ها پرداخت می‌شد، ولی اکنون بعد از گذشت 3 سال نه اقساطی پرداخت شده و نه حقوق و معوقات کارگران پرداخته شده است.

نماینده مردم نجف آباد در ادامه خواستار شد: شما به عنوان عضو هیأت امنا تأمین اجتماعی و اینکه این کارخانه قبل از انتقال در تملک تأمین اجتماعی بوده، خواستار رسیدگی به این موضوع هستیم در خصوص سرمایه در گردش و یا دادن وام و یا بازپس‌گیری از بخش خصوصی توسط شما اقدامی صورت گیرد.

به گزارش فارس، بعد از پایان صحبت‌های مسؤولان شهرستان، معاون رییس‌جمهور در طی 7 دقیقه سخنرانی خود هیچ اشاره ای به مطالبه مسؤولان شهرستان نکرد و تنها به بیان رشد اقتصادی کشور پرداخت.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


پایگاه خبری علیرضا ملک پور: مهارت در کار ضامن اشتغال پایدار
پایگاه خبری علیرضا ملک پور: مهارت در کار ضامن اشتغال پایدار
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715