پنج شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۵
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
چاپ خبر
۲۱:۴۷ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۷
IMAGE634385803062403285
 نتایج نهایی کنکور سراسری اعلام شد   

نتایج نهایی آزمون سراسری سال ۹۴ در پایگاه اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس www.sanjesh.org اعلام شد/ ۴۲۸ هزار و ۴۷۸ نفر در این دوره از آزمون پذیرفته شده‌ که با آغاز سال تحصیلی راهی دانشگاه‌های کشور خواهند شد

به گزارش ندای اصفهان، در آزمون امسال تعداد ۴۲۸ هزار و ۴۷۸ نفر در این دوره از آزمون پذیرفته شده اند. از این تعداد، ۱۲۷ هزار و ۹۲۳ نفر در علوم ریاضی و فنی، ۱۵۵ هزار و ۷۸۴ در علوم تجربی، ۱۲۳ هزار و ۱۶۲ نفر در علوم انسانی، هشت هزار و ۸۱۱ نفر در هنر و ۱۲ هزار و ۷۹۸ نفر در گروه زبان های خارجی پذیرفته شده‌اند.

همچنین از میان پذیرفته‌شدگان تعداد ۱۲۳ هزار و شش نفر در دوره روزانه، تعداد ۲۱ هزار و ۸۴۶ نفر در دوره شبانه، تعداد ۱۷۲ هزار و ۵۹۷ نفر در پیام نور، تعداد ۹۵ هزار و ۸۱۲ نفر در دانشگاه های غیرانتفاعی، تعداد ۳ هزار و ۴۸۷ نفر در تریبت معلم و تعداد ۱۱ هزار و ۷۳۰ نفر در دوره‌های مجازی، ویژه فرهنگیان و مناطق محروم پذیرفته شده‌اند. تعداد ۸۷۸ هزار و ۷۰ نفر در آزمون سراسری سال ۹۴ ثبت نام کردند، از این تعداد ۵۷۴ هزار نفر انتخاب رشته کردند که در نهایت از بین انتخاب رشته کنندگان ۷۵ درصد قبول شدند.
در آزمون سراسری ۹۴ حدود ۵۲ درصد از قبول‌شدگان زن و ۴۸ درصد مرد هستند. تاریخ ثبت نام قبول‌شدگان در دانشگاه‌ها از ۲۲ تا ۲۵ شهریورماه خواهد بود.

برچسب‌ها:

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
میدان نیوز
میدان نیوز
حوزه و روحانیت
حوزه و روحانیت
انقلابی شدن
انقلابی شدن
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات
تبلیغات
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز
وعده صادق
وعده صادق