دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۱:۵۴ - ۱۳۹۵/۱۱/۰۵
نوبخت:
 افزایش ۱۰ درصدی حقوق کارمندان در سال آینده/ درباره فریدون نیازی نیست نماینده‌ای زحمت نامه نوشتن بکشد   

سخنگوی دولت گفت: به بانک‌های عامل اجازه داده می‌شود به بخشودگی جرائم کسانی که زیر ۱۰۰ میلیون تومان وام گرفتند، اقدام کنند.

به گزارش ندای اصفهان،محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت صبح امروز در نشست‌ هفتگی خود با خبرنگاران، گفت: گزارش امیدوارکننده از اصلاح نظام بانکی که آئین‌نامه اجرایی آن در هیئت دولت تصویب شده، ارائه می‌کنیم.

وی افزود: بر همین اساس، با اصلاح تبصره قانون بودجه سال ۹۵، ۴۵ هزار میلیارد تومان برای تادیه بدهی دولت به نظام بانکی و افزایش سرمایه ۶ بانک دولتی از سوی دولت فراهم شد.

سخنگوی دولت تصریح کرد: با این ۴۵ هزار میلیارد تومان، صورت‌های مالی بانک‌های دولتی اصلاح خواهد شد و قدرت تسهیلات‌دهی بانک‌ها افزایش پیدا خواهد کرد.

نوبخت ادامه داد: لذا با عنایت به این اصلاحیه به بانک‌های عامل اجازه داده می‌شود به بخشودگی جرائم کسانی که زیر ۱۰۰ میلیون تومان وام گرفتند اقدام کنند و دولت نیز تا سقف ۱۰ هزار میلیارد تومان نسبت به بخشودگی سود این تسهیلات زیر ۱۰۰ میلیون تومان وام گیرنده متقبل می‌شود.

وی درباره درآمدهای دولت از فروش نفت و اینکه آیا این پول‌ها وارد اقتصاد کشور می‌شود؟ گفت: تمامی درآمدهای نفتی را بدون مشکل می‌توانیم وارد اقتصاد کشور کنیم و در سال ۹۵ بالغ بر ۶۸ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان درآمدهای نفتی است و تا پایان سال در اختیار ما قرار خواهد گرفت. تا پایان سال حدود ۷۴ هزار میلیارد تومان درآمد نفتی به دست ما می‌رسد.

سخنگوی دولت افزود: خوشبختانه میزان فروش نفت بیشتر از پیش‌بینی ما برای امسال بوده است.

نوبخت در پاسخ به این سوال که اخیرا سخنگوی قوه قضائیه در رابطه با روشن بودن ارتباط آقای حسین فریدون با یکی از بدهکاران کلان بانکی و اینکه تعدادی از نمایندگان پرده از روابط برادر رئیس‌جمهور با بدهکاران کلان بانکی برداشته‌اند و موضع دولت در برابر این اتهامات چیست؟ گفت: صرف نظر از اینکه برای بسیاری از افرادی که در مظان اتهام هستند و تا مدت‌ها نیز بابک زنجانی با نام “ب ز” مطرح می‌شد، اما الان صراحتا ایراد اتهام می‌شود؛ باید بگویم که قوه قضائیه قوه مستقلی است و انگیزه کافی برای برخورد با کسانی که جرم یا فساد کردند را دارد و نیازی به زحمت فرد یا نماینده‌ای نیست که نامه بنویسد و درخواست کند.

وی ادامه داد: اتهام‌افکنی قبل از اثبات بر افکارعمومی تاثیر دارد و اگر قوه قضائیه به این نتیجه برسد که آن اتهامات درست نبوده، چه پاسخی به افکارعمومی خواهیم داد؟

سخنگوی دولت از افزایش ۱۰ درصدی حقوق کارمندان در سال آینده خبر داد و گفت: هنوز میزان عیدی کارمندان دولت مشخص نشده است.

 نوبخت در پاسخ به این سوال که برخی از جمله آقایان طیب‌نیا و قاضی‌زاده هاشمی وزرای اقتصاد و بهداشت گفته‌اند در دولت آینده نخواهند بود؛ آیا اختلافی بین وزراست؟ گفت: این سوال را از خودشان بپرسید که هستند یا خیر! صلاح کار خویش را وزرا می‌دانند. این‌گونه سوالات را از خودشان بپرسید؛ دولت مشکل زیاد دارد، اما ما همه را دعوت به همکاری می‌کنیم.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز