دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۸:۲۲ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۶
ظریف در نشست خبری با وزیر خارجه اسپانیا:
 کسانی که درباره اسد شرط و شروط گذاشتند، مسئول خونریزی‌ها در سوریه‌اند   

وزیر امورخارجه کشورمان تصریح کرد:کسانی که در ۲ سال گذشته درباره رئیس جمهوری سوریه شرط و شروط گذاشتند،سبب شدند که جنگ ادامه یابد و مسئول خونریزی‌ها در این کشورند.

به گزارش ندای اصفهان به نقل از فارس، محمد جواد ظریف وزیر خارجه کشورمان در نشست خبری با «خوزه مانوئل گارسیا مارگالو» همتای اسپانیایی خود که امروز دوشنبه برگزار شد ضمن ابراز خرسندی از حضور وزیر خارجه اسپانیا برای دومین بار گفت: دفعه قبل سفر ایشان به دلیل بحران اوکراین ناتمام ماند.

وی با بیان اینکه اسپانیا سابقه طولانی روابط با ایران را در همه زمینه‌ها دارد، ابراز امیدواری کرد که زمینه‌های همکاری در همه حوزه‌ها گسترش یابد.

ظریف گفت: عنوان شد که در مورد حقوق بشر و حمایت از حقوق مردم بخصوص پناهندگان گفت‌وگو کنیم و همچنین بر برخورد جدی با پدیده تروریسم و افراط گرایی تاکید کردیم.

وزیر خارجه کشورمان ادامه داد: اسپانیا به عنوان عضو غیر دائم شورای امنیت می‌تواند نقش مهمی در حل بحران‌ها در سوریه و لیبی داشته باشد.

ظریف در پاسخ به سوالی در خصوص بحران سوریه و حضور بشار اسد بر مسند قدرت با اشاره به اظهارات وزیر خارجه اسپانیا عنوان کرد: اصولی که مطرح شد و روش‌های صلح آمیز برای بحران سوریه نزدیک به دیدگاه‌های ماست و معتقدیم باید مشکل سوریه از راه سیاسی حل شود و راه حل نظامی برای بحران سوریه نیست.

وی افزود: فقط مردم سوریه حق دارند که در مورد رئیس جمهور این کشور تصمیم بگیرند.

وزیر خارجه کشورمان با بیان اینکه کسانیکه در ۲ سال گذشته درباره رئیس جمهور سوریه شرط و شروط گذاشتند، باعث شدند که جنگ ادامه یابد و مسئول خونریزی‌هایی هستند که این چند سال رخ داد، اظهار داشت: چراکه آنها تصمیمی که مردم سوریه می‌خواستند، بگیرند را خودشان عهده دار شدند و می‌خواستند که از بیرون تصمیماتشان را بر مردم تحمیل کنند.

ظریف ادامه داد: آنها باید هر چه سریعتر از این خودخواهی کنار بکشند و تصمیم را به مردم واگذار کرده و اجازه دهند از طریق نهادهای قانونی و با استفاده از ابزارهای موجود، صلح و آشتی به سوریه بازگردد و یقین داریم که از این طریق بحران سوریه خاتمه می‌یابد.

رئیس دستگاه دیپلماسی از دولت‌های خارجی که مانع تحقق صلح در سوریه بوده‌اند، خواست که اقدامات خود را متوقف کرده و منافع کوتاه مدت خود را با هزینه مردم سوریه دنبال نکنند و اجازه دهند آنها به ثبات برگشته و این بحران آوارگان متوقف شود.

وی با تأکید بر اینکه حتماً با شعارهایی که این روزها از سوی برخی همسایگان سوریه شنیده می‌شود، صلح به سوریه بازنمی‌گردد، عنوان کرد: این کشورها با توقف حمایت‌ها می‌توانند به حل مشکل سوریه کمک کنند.

ظریف در پایان گفت: ما به همه اصرار داریم که از راه حل سیاسی برای پایان دادن به بحران سوریه استفاده و رویای پایان دادن به شرایط در سوریه را از طریق نظامی فراموش کنند.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


«توئیت گرام» آموزش حضور موثر در توئیتر و اینستاگرام؛ ثبت نام 09132706715
«توئیت گرام» آموزش حضور موثر در توئیتر و اینستاگرام؛ ثبت نام 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز