دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۰:۰۸ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۶
 آمریکایی‌ها بعد از برجام چنگ و دندان نشان می‌دهند   

رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری در "تیتر امشب" گفت: متن و محتوای برجام با اظهارات آمریکایی‌ها تطابق ندارد/ آمریکا قبل و پس از انقلاب امتحان خود را پس داده است/ هیات حاکمه آمریکا را شیطان می‌دانیم

به گزارش ندای اصفهان، به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، سید رضا اکرمی در برنامه “تیتر امشب” شبکه خبر با موضوع “چرایی پاسخ به سخنان مقامات آمریکایی” گفت: به نظر می آید متن و محتوای برجام با اظهارات آمریکایی ها تطابق ندارد.

درباره لحن مسئولان آمریکا در خصوص برجام  افزود: ما با آمریکایی مواجه هستیم که هم بعد از انقلاب و هم قبل از آن امتحان خود را پس داده است و از همان ابتدای انقلاب بنای ناسازگاری گذاشت.

وی گفت: آنها با کشورهای مستقل مشکل دارند به همین دلیل در بحث مذاکرات هسته ای دنبال بهانه گیری هستند.

اکرمی گفت: مذاکرات هسته ای با تقاضای آنها انجام شد و مقام معظم رهبری به دلیل بی اعتمادی به آنها با این مذاکرات مخالف بودند اما در نهایت مذاکرات شروع شد و در دولت دکتر روحانی ادامه پیدا کرد تا به جمع بندی رسیدند که برآیند آن برجام شد.

رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری افزود: بعد از جمع بندی برجام احساس می کنیم اظهارات آمریکایی ها تغییر کرده است و چنگ و دندان نشان می دهند و می گویند گزینه نظامی ما روی میز است که در واقع متن و محتوا با اظهارات آنان هیچ تطبیق ندارد.

وی گفت: در این خصوص انعطاف نشان دادیم و به تقاضای آنها پاسخ دادیم و اکنون به جای اینکه به سراغ تعامل برویم اما می بینیم که لحن آنها تفاخری است.

اکرمی در ادامه با بیان اینکه منطق آمریکاییها در این خصوص منطق قدرت است گفت: حرف ما با دنیا و آمریکا همین است که آمریکا منطق قدرت را می خواهد بکار ببرد و در نقطه مقابل ما قدرت منطق را مطرح می کنیم و می گوییم عضو ان پی تی هستیم و باید کمک کنند تا به خواسته های خود برسیم.

وی گفت: اعلام می کنیم بمب اتم نداریم و نمی خواهیم داشته باشیم و همه چیز در این خصوص روشن وگویاست.

رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری افزود: اکنون وظیفه ما در بعد داخلی دو چیز است یکی آگاه سازی و هر مقداری که امکان پذیر است و در این خصوص ملت خود، ملت های منطقه و افکار عمومی دنیا را آگاه کنیم که ما طبق قانون عمل می کنیم و با قدرت منطق حرف  خود را می زنیم و پای حرفی که زده ایم ایستاده ایم.

وی گفت: وظیفه دیگر ما افشاگری است، اکنون کسانی که به ما ایراد می گیرند در حالیکه  خودشان هزار و یک ایراد دارند و باید در این خصوص افشاگری کنیم.

اکرمی با بیان اینکه استراتژی آمریکا زورگویی است افزود: ما بر اساس مبانی اسلامی ایستاده ایم و می گوییم  طرفدار منطق و قدرت هستیم و  پای حرف خود ایستاده ایم و استقامت می کنیم و توافق را نیز قبول داریم اما از حق خود با شرط و شروطی عقب نشینی نمی کنیم.

وی گفت: در مقابل آمریکا  در پی سیاست منطق قدرت است و می گوید چون رسانه دارم می خواهم فهم مردم دنیا را آنگونه که می خواهم تعیین وتعبیر کنم  که در این خصوص باید  ابتدا صورت مسئله را برای ملت خود  و در مراحل بعدی برای ملت های منطقه و دنیا روشنگری کنیم.

رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری  افزود: امروز آمریکا ، آمریکای ۳۷ سال پیش نیست و دیگر ابرقدرت دنیا نیست و با تلاش مذبوحانه خود می خواهد بگوید  من قدرت اول دنیا هستم.

اکرمی گفت: می خواهیم با دنیا در ارتباط باشیم و دنیا نیز می خواهد با ما ارتباط برقرار کند و در آمریکا نیز با ملت آمریکا  طرف نیستیم بلکه  هیات حاکمه آمریکا را شیطان می دانیم و با آن طرفیم.

وی افزود: تلاش رسانه ملی برای آگاه سازی و افشاگری نیز باید بیشتر شود و اگر این کار را نکند زیرسوال است.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


«توئیت گرام» آموزش حضور موثر در توئیتر و اینستاگرام؛ ثبت نام 09132706715
«توئیت گرام» آموزش حضور موثر در توئیتر و اینستاگرام؛ ثبت نام 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز