دوشنبه ۰۳ آبان ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: ورزشي
چاپ خبر
۰۸:۲۷ - ۱۳۹۴/۰۷/۰۱

ورزشگاه شهید نصر حال و روز خوشی ندارد؛

گرد و خاک مشکلات بر چهره ورزشگاه پیر اصفهان! (تصاویر)

مجموعه ورزشی شهید نصر یکی از قدیمی ترین ورزشگاه های شهر اصفهان است که علاوه بر زمین چمن و استخر از سالن های چندمنظوره کشتی و اسکواش نیز برخوردار است. این مجموعه ورزشی که خاستگاه ورزشکاران و قهرمانان بسیار اصفهان بوده این روزها شرایطی متفاوت از گذشته را تجربه می کند...

به گزارش خبرنگار ندای اصفهان، ورزشگاه «شهید نصر» یا همان «پوریای ولی» سابق این روزها حال و روز گذشته را ندارد. ماه هاست که این ورزشگاه پیر و فرتوت خاک می‌خورد و نشانه ای از بهبود اوضاع دیده نمی شود.

مجموعه ورزشی شهید نصر (واقع در میدان بزرگمهر کوچه مسجدالکریم) یکی از قدیمی ترین ورزشگاه های شهر اصفهان است که علاوه بر زمین چمن و استخر از سالن های چندمنظوره کشتی و اسکواش نیز برخوردار است. این مجموعه ورزشی که خاستگاه ورزشکاران و قهرمانان بسیار اصفهان بوده این روزها شرایطی متفاوت از گذشته را تجربه می کند.

ورزشگاه شهید نصر؛ محور حواشی ورزش اصفهان!

ورزشگاه شهید نصر در سال های گذشته هر بار به دلیلی محور حاشیه های ورزش اصفهان بوده است. از زمان مدیر کلی رشید خدابخش که نقش شماره یک وعده های تیم مدیریتی مدیرکل اسبق تربیت بدنی اصفهان برای بهبود اوضاع ورزش بانوان را برعهده داشت تا در میانه های دوره مدیریتی محمدرضا محمدجواهری که کار مزایده اماکن ورزشی به پر حرف و حدیث ترین شکل ممکن برگزار شد و بعد این ورزشگاه نیز به شرکت تعاونی چند منظوره واگذار گردید اما… اما این واگذاری ناقص ایراداتی را در روند اداری کار پدید آورد و در نهایت به تعطیلی این ورزشگاه برای مدتی منجر گردید. اما در دوره کنونی اگرچه اتفاقات قبل تکرار نشد اما ورود هیأت کشتی استان بازسازی کار را برای این ورزشگاه کمی پیچیده و سخت کرد.

IMG_6015

وعده هایی برای بهبود اوضاع

ورزشگاه شهید نصر به خصوص سالن کشتی پوریای ولی به دلیل قدمت و سابقه آن از سال ها پیش با مشکلات ساختاری بسیار روبرو بوده و همواره صحبت از بازسازی این ورزشگاه یکی از وعده های مدیران ورزش استان بوده است. یکی از این تصمیمات از صحبت های رئیس اداره فنی و مهندسی اداره کل ورزش و جوانان استان اصفهان مبنی بر بازسازی این ورزشگاه به همت خیران ورزش یار برآمد. توضیح آنکه غلامحسین محمودیه تابستان 92 از تصمیم خیران ورزش یار برای بازسازی این مجموعه خبر داده بود: «یکی از پروژه‌هایی که اکنون خیران ورزشیار در آن برای تکمیل ورود کرده‌اند بازسازی مجموعه ورزشی شهید نصر شهر اصفهان می‌باشد که برای بازسازی سالن اسکواش و سالن کشتی این مجموعه، قرادادی با باشگاه فرهنگی ورزشی فولاد ماهان به عنوان خیر منعقد شده و بازسازی سالن اسکواش از هفته قبل آغاز گردیده است و بازسازی سالن کشتی آن نیز، ظرف ۱۰ روز آینده استارت می‌خورد.»

بازسازی سالن اسکواش طبق برنامه زمان بندی شده انجام شد اما سالن کشتی که اکنون محور مشکلات مجموعه ورزشی شهید نصر است به دلایلی که عمده ترین آن نابسامانی هیأت کشتی و تغییرات مدیریت و حواشی اخیر آن بود کلید نخورد تا اینکه حضور محمد مجیری در رأس هیأت بالاخره تصمیم بازسازی این ورزشگاه را عملی کرد. بر اساس آنچه که رئیس هیأت کشتی استان اصفهان پیرامون وضعیت سالن پوریای ولی می گوید این سالن هزینه بسیار بالایی برای تعمیرات و تکمیل آن نیاز دارد و همین کمبود بودجه ها باعث کندی عملیات عمرانی شده است. مجیری گفت: «سالن پوریای ولی برای بازسازی به هزینه بالایی نیاز دارد. ما برای تأمین هزینه ها از خیران کمک خواستیم که بخشی از کارها انجام شد. اما در بخش تأسیسات بودجه لازم را نداشتیم بنابراین کار فعلا به تعویق افتاده است. »

رئیس هیات کشتی استان اصفهان از بازگشایی موقت این سالن صحبت می کند اما طبق گقته های برخی اهالی کشتی این سالن همچنان تعطیل و حتی به صورت متروکه درآمده است. ناصر یوسفی از مربیان کشتی اصفهان در این ارتباط گفت: «الآن ماه هاست که کار عملیات عمرانی در این سالن ناتمام مانده و همین مساله باعث شده تا این سالن به یک متروکه تبدیل شود. دیگر خبری از کارگران هم نیست و هیچ خبری از ادامه بازسازی نیست. جالب اینکه مدیران هیأت کشتی با این هدف که از منابع مالی مختلف برای بازسازی سالن های قدیمی کشتی استفاده کننده به روی کار آمدند اما هیچ اثری الآن دیده نمی شود.»

گرد و خاک مشکلات بر چهره ورزشگاه پیر اصفهان

در معضلات مربوط به ورزشگاه شهید نصر شاید صحبت بیشتری از سالن کشتی پوریای ولی بشود اما به جز سالن اسکواش که مدتی پیش کار بازسازی آن به اتمام رسید و اکنون در شرایط خوبی است دیگر بخش های این مجموعه قابل استفاده نیست، حتی زمین چمن این ورزشگاه که زمانی مدرسه فوتبال کودکان و نوجوانان اصفهانی بود! حالا بگذریم از اینکه بخشی از زمین های بلااستفاده در این ورزشگاه قرار بود زمانی تبدیل به خانه شمشیربازی شود و خیران ورزش یار هم شرایط خود را برای حمایت از این طرح مساعد ندیدند!

البته با مقایسه وضعیتی که ورزشگاه شهید نصر دارد با مجموعه های ورزشی دیگر شهر اصفهان (همچون تختی، انقلاب و 22 بهمن) روشن می شود که مشکل زیرساخت ها در ورزش اصفهان عمیق تر از آن چیزی است که امروز می بینیم. زمین چمن ورزشگاه تختی سال هاست که قابلیت استفاده در سطح حتی نیمه حرفه ای را هم ندارد و ورزشگاه انقلاب هم که سال هاست در انتظار افتتاح پیست تارتان است و هنوز گره بسیاری از مشکلات ساختاری ورزش اصفهان بازنشده است.

تصاویر زیر گویای وضعیت نابسمان ورزشگاه شهید نصر است. به نظر می رسد «متروکه» بهترین عنوان برای این مجموعه ورزشی باشد که سوء مدیریت و کمبود بودجه حال و روز آن را به این شرایط درآورده است.

»»» لطفا بر روی تصاویر زیر کلیک کنید

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


پایگاه خبری علیرضا ملک پور: مهارت در کار ضامن اشتغال پایدار
پایگاه خبری علیرضا ملک پور: مهارت در کار ضامن اشتغال پایدار
نوشت ایران؛ نوشت افزار باکیفیت ایرانی اسلامی
نوشت ایران؛ نوشت افزار باکیفیت ایرانی اسلامی
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715