سه شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: فرهنگ و هنر
چاپ خبر
۰۶:۰۹ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۵

اهانت نشریه اصلاح طلب به رئیس جمهور سابق؛

«اصفهان نیمروز» نشریه ای به نام اصفهان و متناقض با فرهنگ اصفهان

در این کاریکاتور موهن که آقای احمدی نژاد با یک بچه قیاس می شود نه تنها توهین به ایشان بلکه توهین به هواداران و طرفداران پرشمار ایشان است. استان اصفهان ازجمله جاهایی است که احمدی نژاد طرفداران زیادی دارد و در انتخابات ریاست جمهوری ۸۴ و ۸۸ بیشترین رای خود را به ایشان داد

ندای اصفهان- تحریریه

یکی از نشریاتی که در شهر اصفهان فعالیت دارد مجله اصفهان نیمروز است که خودش را اصفهانی ترین نشریه طنز و کاریکاتور معرفی می کند. این مجله از سری نشریات موسسه مطبوعاتی اصفهان امروز می باشد که توسط آقایان عبدالمحمد اکبری و امیر اکبری منتشر می گردد (+).
سلسله مطالب و موضوعاتی که در این نشریه وجود دارد ما را به فکر واداشت که محتوای این نشریه چه سنخیتی با اصفهان و فرهنگ مردم آن دارد؟ از رویکرد فرهنگی اجتماعی اش بگیر تا مباحث سیاسی آن که در تضاد با افکار و منش مردم شهیدپرور و با فرهنگ اصفهان است.
این نشریه چنان به موضوعاتی مثل کنسرت و موسیقی، مطالبه ورود زنان به ورزشگاه ها برای تماشای مسابقات مردان، نوازندگی و خوانندگی زنان و… می پردازد که گویی دغدغه مردم اصفهان این چیزهاست، در صورتی که شهر اصفهان که به عنوان شهری مذهبی و تمدن ساز در جهان اسلام شناخته می شود دغدغه مردم و فرهیختگانش این موضوعات نیست. اتفاقا مردم اصفهان ار هنجارشکنی ها و بدحجابی ها که توسط عده ای که اکثرا غیربومی هستند رواج یافته است به شدت ناراحت هستند. مردم شهر دغدغه اشتغال فرزندان خود را دارند و بسیاری مباحث دیگر حاصل روحیه غیرجهادی مسئولان که نقطه مقابل این دغدغه ها را در این نشریه مشاهده می کنیم.

جریحه دار کردن احساسات مردم اصفهان و اهانت به رئیس جمهور سابق کشور

این نشریه در شماره آبان ماه خود کاریکاتوری از آقای دکتر محمود احمدی نژاد را در روی جلد خود گذاشته است. در این تصویر بچه ای که در کنار آقای احمدی نزاد نشسته می گوید: «گاهی وقت ها پولهایم را گم می کنم و فکر می کنم کسی من را دوست ندارد و احمدی نژاد هم می گوید من هم همینطور!»

اصفهان نیمروز
در این کاریکاتور موهن که آقای احمدی نژاد با یک بچه قیاس می شود نه تنها توهین به ایشان بلکه توهین به هواداران و طرفداران پر شمار ایشان است. اتفاقا استان اصفهان از جمله جاهایی است که احمدی نژاد طرفداران زیادی دارد و در انتخابات ریاست جمهوری ۸۴ و ۸۸ بیشترین رای خود را به ایشان داد. حتی در سال ۹۲ آقای دکتر سعید جلیلی با اختلاف کمی در رده دوم آرای مردم اصفهان پس از دکتر حسن روحانی قرار گرفت. این نشان دهنده تفاوت بسیار زیاد دیدگاه و محتوای نشریه اصفهان امروز با آرای مردم اصفهان است.
جالب است بدانید این نشریه توسط افرادی اداره می شود که اصالتا اصفهانی نیستند! و از برند اصفهان سوء استفاده می کنند.
امید است گردانندگان این نشریه به خود بیایند و رویکرد خود را اصلاح کنند و یا اگر نمی خواهند لااقل نام اصفهان را از نشریه خود بردارند چرا که دیدگاه و رویکردشان با فرهنگ و منش مردم فهیم اصفهان در تضاد است.
از دلسوزان فرهنگی و نهادهای فرهنگی و نظارتی هم می خواهیم نسبت به امثال این فعالیت ها بی تفاوت نباشند و نگذارند فرهنگ اصیل اصفهان توسط عده ای مخدوش معرفی شود و سبب ایجاد انحراف فرهنگی و ترویج ضد ارزشها در بین مردم گردد.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , , , , ,

مطالب مرتبط

 1. ناشناس گفت:

  این کاریکاتور را باید برای … و خاتمی می کشیدن , چون این ویژگی ها به انها بیشتر میاد

 2. رسول گفت:

  من این نشریه را دیده ام.این نشریه دارد ارزش ها را به سخره می گیرد و کسی هم نظارت نمی کند. من نمی دانم مسئولین نظارتی چه کار می کنند؟ دارد اصفهان و اصفهانی را زشت جلوه می دهد توسط افرادی که اصفهانی نیستند! من نمی دانم چرا به افرادی که اصفهانی نیستند اجازه می دهند نام اصفهان را برای نشریه شان انتخاب کنند.

 3. حسین گفت:

  سلام. سعه صدر داشته باشید و اجازه بدهید کسانی که مخالف نظر شما هستند هم نشریه داشته باشند

  • احسان گفت:

   نظر بدهند اشکالی نداره اما توهین نکنند. اگر این کاریکاتور نسبت به رییس جمهورهای قبلی و بعد از احمدی نژاد بشود آیا اسم آن را نظر دادن می گذارید.

 4. ناشناس گفت:

  متاسفانه پشت پرده این نشریه نویسندگان نشریاتی مثل قانون هستند که تاکنون چند بار توقیف شدند و اینبار قصد […] در اصفهان را دارند

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


اولین سررسید هوشمند دانش آموزی؛ به جای پول «همکلاسی» عیدی بدهیم!
اولین سررسید هوشمند دانش آموزی؛ به جای پول «همکلاسی» عیدی بدهیم!
ثبت نام دبستان پسرانه طاها
ثبت نام دبستان پسرانه طاها
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق