شنبه ۰۲ تیر ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اقتصادی
چاپ خبر
۱۳:۲۴ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۰
استاندار اصفهان:
 کارت زرد استاندار به بانک‌های خصوصی   

استاندار اصفهان به عدم توجه بانک‌های خصوصی برای همکاری با صنایع اشاره کرد و گفت: در استان به بانک‌های خصوصی برای تسهیلات به صنایع کارت زرد می‌دهیم که این امر در همه استانها مشهود است.

به گزارش ندای اصفهان، رسول زرگرپور شامگاه یکشنبه در نشستی با خبرنگاران با اشاره به اینکه در حال حاضر مهم‌ترین چالش کشور بحث اقتصادی است، اظهار داشت: از این رو برای خروج از رکود و رونق ما برنامه‌های خوبی را در سطح ملی و استانی تعریف و اجرایی کرده‌ایم.

وی با بیان اینکه حمایت از بنگاه‌های کوچک اقتصادی در استان اصفهان در دستور کار بوده است، اضافه کرد: در این زمینه ۷۲۰ واحد در دستور کار بود که ۶۰۰ واحد سرمایه در گردش بوده و ۱۲۰ مورد نیز پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد را داشته‌اند.

استاندار اصفهان تصریح کرد: در این زمینه باید توجه داشته باشیم که برای این تعداد واحد صنعتی یک هزار میلیارد تومان تسهیلات از سوی دولت برای استان اصفهان تخصیص یافته بود.

وی با اشاره به اینکه طی شش ماه گذشته حدود چهار هزار و ۶۵۶ واحد صنعتی زیر ۱۰۰ نفر کارگر استان اصفهان در سامانه بهین یاب برای رونق واحدهای صنعتی ثبت‌نام کردند، اضافه کرد: این تعداد صنعت توسط کارگروه استانی و سیستم بانکی پالایش شدند و در نهایت سه هزار صنعت از سیستم خارج شدند.

۹۰۰ واحد صنعتی کوچک ۶۰۰ میلیارد تومان تسهیلات گرفتند

زرگرپور با بیان اینکه یک هزار و ۷۵۳ واحد صلاحیت دریافت تسهیلات را داشتند، افزود: از این تعداد  ۹۰۰ واحد با سیستم بانکی به مبلغ ۶۸۰ میلیارد تومان قرار داد بستند و تاکنون ۶۰۰ میلیارد تومان تسهیلات دریافت کردند.

وی با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون با ارائه تسهیلات به ۹۰۰ واحد صنعتی ۳۴ هزار فرصت شغلی تثبیت شده است، ابراز داشت: همچنین ۱۴ هزار فرصت شغلی جدید نیز در استان اصفهان ایجاد شده است.

استاندار اصفهان با بیان اینکه ۱۰ درصد از واحدهای صنعتی بحران زده کشور در استان اصفهان وجود دارد، گفت: در این راستا برای برطرف کردن مشکلات این واحدها در استان برای واحدهای زیر ۱۰۰ نفر کارگر و برای کارگاه‌های بالای ۱۰۰ نفر به صورت ملی تصمیم‌گیری می‌شود.

وی با اشاره به اینکه تاکنون ۱۴۲ پرونده صنایع بالای ۱۰۰ نفر کارگر را آماده کرده و به هیات دولت با نیاز اعتبار سه هزار میلیارد تومان تحویل داده‌ایم، اضافه کرد: تاکنون به مشکلات ۵۵ مورد از این صنایع رسیدگی شده و تسهیلات ۷۰۰ میلیارد تومانی در اختیار آنها قرار خواهد گرفت.

زرگرپور به تشکیل کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید اشاره کرد و گفت: این کارگروه مشکلات صنایع استان را مورد ارزیابی قرار داد و در قالب ۳۱۱ جلسه از اردیبهشت ماه سال گذشته تاکنون ۱۰ هزار و ۸۳ مصوبه داشته است.

وی ادامه داد: پس از بررسی و احصای مشکلات صنایع مشخص شد که ۱۷ درصد از مشکلات صنایع در حوزه مالیات، ۱۲ درصد مربوط به بیمه تامین اجتماعی،‌۳۸ درصد مربوط به بدهی‌های بانکی و ۳۲ درصد نیز مربوط به دیگر مشکلات از جمله مسایل زیست محیطی و …. بوده است.

استاندار اصفهان با اشاره به اینکه بر اساس آمار خانه صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان تاکنون ۶۰ درصد از مصوبات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید اجرایی شده است، افزود: این مصوبات ۳۰ هزار فرصت شغلی را تثبیت کرده است.

در سال جاری ۱۵ هزار نفر را در سطح استان اصفهان به بیمه بیکاری معرفی کرده‌ایم

وی در ادامه با بیان اینکه در سال جاری ۱۵ هزار نفر را در سطح استان اصفهان به بیمه بیکاری معرفی کرده‌ایم، اضافه کرد: باید توجه داشته باشیم که اقدامات صورت گرفته در حوزه صنایع در واقع در راستای کاهش بیکاری و تثبیت اشتغال موجود بوده است.

زرگرپور در ادامه به عدم توجه بانک‌های خصوصی برای همکاری با صنایع اشاره کرد و افزود: ما در استان اصفهان به بانک‌های خصوصی برای همکاری و ارائه تسهیلات به صنایع کارت زرد می‌دهیم و البته این امر در همه استان‌های کشور مشهود است.

وی در ادامه با بیان اینکه در استان اصفهان پس از تصویب برجام ۱۴۰ فرصت سرمایه‌گذاری را با نیاز به اعتبار ۱۱ میلیارد یورو احصا کردیم، اضافه کرد: این در حالی است که تاکنون با حضور شش سرمایه‌گذار ۹۰۰ میلیون دلار از این سرمایه‌گذاری انجام شده است.

قرار داد انتقال مالکیت ریسباف با حضور وزیر راه و شهرسازی منعقد خواهد شد

استاندار اصفهان همچنین با بیان اینکه امروز قرار داد انتقال مالکیت ریسباف با حضور وزیر راه و شهرسازی منعقد خواهد شد، افزود: باید توجه داشته باشیم که در شهر اصفهان ۹ کارخانه ریسباف وجود داشته که هشت تا از این کارخانه‌ها با بولدوزر صاف شده است و این یکی را اجازه تخریب و ساختمان سازی ندادیم.

وی تصریح کرد: کارخانه ریسباف با هفت هکتار ۲۱۵ میلیارد تومان قیمت گذاری شده بود که ۱۶۰ میلیارد تومان از این هزینه با واگذاری مستقلات و مابقی به صورت نقدی به بانک ملی پرداخت شده است.

زرگرپور در ادامه با اشاره به اینکه دولت برای تکمیل سالن‌های اجلاس آیت‌الله خامنه‌ای ۸۰۰ میلیارد ریال اوراق مشارکت در سال جاری اختصاص داده است، ادامه داد: از این رو بر اساس اعلام نظر مسئولان شهرداری قرار است که این پروژه مشارکتی تا نیمه دوم سال آینده به بهره برداری برسد.

وی همچنین از آغاز بکار رینگ چهارم ترافیکی شهر اصفهان خبر  داد و افزود: این پروژه نیز عمر طولانی داشته و با همکاری شهرداری اصفهان و شش شهرداری دیگر آغاز بکار کرده است.

استان اصفهان ۱۲ هزار تخت بیمارستانی کم دارد

استاندار اصفهان در ادامه آماری را از اجرای طرح تحول سلامت در استان اصفهان ارائه داد و گفت: این طرح از ابتدای سال گذشته در استان اصفهان اجرایی شده است و تاکنون ۶۵۰ میلیارد تومان در این بخش در استان هزینه شده است.

وی با بیان اینکه ۲۲۰ هزار متر مربع بازسازی ساخاتمان‌های قدیمی و ساخت ساختمان جدید را داشتیم، اضافه کرد: تا پایان سال جاری تعداد تخت‌های بیمارستانی استان اصفهان ۱۲۰۰ تخت افزایش می یابد.

زرگرپور با اشاره به اینکه در استان اصفهان نیازمند ۱۲ هزار تخت بیمارستانی هستیم، افزود: چنانچه این تعداد تخت افزوده شود به متوسط کشور میرسیم.

وی در ادامه با بیان اینکه بر اساس قول آقای نوبخت قرار است تا پایان سال جاری ۶۷۰ میلیارد تومان تسهیلات به استان بر اساس مصوبات هیات دولت در سفر به استان اصفهان به صورت کامل محقق خواهد شد، تصریح کرد: تاکنون ۶۰ درصد از این تسهیلات پرداخت شده است.

انتهای پیام/

منبع:خبرنگار مهر

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


فوری: استخدام مربی بینش مطهر (کلیک کنید)
فوری: استخدام مربی بینش مطهر (کلیک کنید)
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز