چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
چاپ خبر
۱۱:۱۰ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۰
 استمرار برخوردهای تزئینی در قبال هتک حرمت ها در دانشگاه صنعتی اصفهان/ انتقاد شدید امام جمعه خمینی شهر از مسامحه مسئولین دانشگاه   

در حالی که رویه مسئولین دانشگاه صنعتی اصفهان، صدور احکامی تزئینی به منظور تبرئه خود از فجایع فرهنگی در این دانشگاه است، هتک حرمتی جدید در این دانشگاه، انتقاد شدید امام جمعه خمینی شهر را به همراه داشت

به گزارش خبرنگار ندای اصفهان، سریال تلخ هتک حرمت ها و اقدامات مغایر با قانون، اعتقادات دینی و هنجارهای عمومی در دانشگاه صنعتی اصفهان در حالی تکرار می شود که رویه مسئولین این دانشگاه، همچنان مسامحه در قبال این وقایع و صدور احکام و برخوردهای تزئینی در این خصوص می باشد.

در تازه ترین این رویدادها و در حاشیه نشستی که توسط انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی اصفهان با حضور مصطفی ملکیان و با موضوع مولانا برگزار شد، این چهره اصلاح طلب ضمن عدول از موضوع مصوب برنامه، مطالبی در مخالفت با نظام، تایید همجنس گرایی، مخالفت با ازدواج دائم و… عنوان نموده است.

برگزاری این نشست و طرح این مطالب توسط سخنران این برنامه در دانشگاه صنعتی اصفهان، انتقاد شدید امام جمعه شهرستان خمینی شهر در خطبه های نماز جمعه گذشته این شهرستان را به همراه داشت.

آیت الله شیخ عباس رحیمی با ابراز گلایه از رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان آقای دکتر محمود مدرس هاشمی، گفت: چرا اجازه داده اید شخصی که دارای سابقه خوبی نیست و به صراحت در نظراتش بیان داشته که جمهوری اسلامی را قبول ندارم، بحث همجنس گرایی را تایید کرده و برای دانشجویان بر این موضوع تبلیغ داشته باشد؟! شخصی به محیط دانشگاه برای سخنرانی دعوت می شود که صحبت هایش فروپاشی خانواده را دنبال می کند و ازدواج دائمی را قبول ندارد و در سخنانش به ازدواج دوساله و کوتاه مدت اشاره داشته است.

خطیب جمعه خمینی شهر اضافه کرد: چرا رئیس دانشگاه اجازه سخنرانی به چنین شخصیتی را داده، چرا دفتر نهاد رهبری در این دانشگاه در برابر این سخنران سکوت کرده و در برابر مجوز سخنرانی این شخص فریاد نزدند تا جلوگیری شود.

وی با بیان اینکه امیدواریم این جریان دیگر تکرار نشود، اظهار کرد: باید دانشجویان با برخورد صحیح و به موقع اجازه سخنرانی به اشخاصی با این تفکرات را ندهند و مسوولان دانشگاه نباید اجازه دهند این افراد با سخنرانی هایی تفکر دانشجویان را خراب کنند و  باید کارشناسانی از قم بیایند و حرف های این شخص را با سخنرانی در مراسمی بین دانشجویان جواب دهند.

وی عنوان کرد: همانگونه که آن شخص در دانشگاه این تفکرات غلط را به دانشجویان القا کرده، باید رئیس دانشگاه هرچه سریعتر مراسمی را برگزار و کارشناسان متعهد را جهت پاسخ به شبهات بوجود آمده دعوت کند.

آیت الله رحیمی تصریح کرد: این اقدام در دانشگاه جبران پذیر نیست و باید با دعوت از کارشناسان آبروی چنین دانشگاهی تاحدودی حفظ شده تا ذهن مردم نسبت به این مرکز علمی ضایع نشود. (+)

اظهارات و مواضع امام جمعه خمینی شهر در حالی بیان می شود که هیئت نظارت بر تشکل های دانشگاه صنعتی اصفهان مجدداً در حکمی تزئینی و در شرایطی که دانشگاه ها در فصل امتحانات و پس از آن تعطیلی بین ترم به سر می برند، این تشکل را به مدت یک ماه از فعالیت در برگزاری سخنرانی محروم کرده است!

دانشگاه صنعتی اصفهان

این حکم در حالی است که اوایل سال جاری نیز کمیته نظارت بر نشریات دانشگاه صنعتی اصفهان به دلیل انتشار مطالب توهین‌آمیز در رابطه با امام خمینی(ره) و شورای نگهبان و انتشار تصاویر سران فتنه، مدیر مسئول نشریه انجمن اسلامی این دانشگاه را به محرومیت موقت ۶ ماهه از تصدی سمت مدیر مسئولی محکوم کرده بود! (+)

در شرایطی که بررسی سوابق محکومیت تشکل ها و نشریات دانشجویی در دانشگاه‌های مختلف کشور و استان اصفهان نشان می‌دهد در موارد متعدد در تخطی‌های قانونی در سطوح به مراتب پایین‌تر، جرائم و احکام به مراتب سنگین‌تری برای تشکل ها و نشریات دانشجویی اعمال شده است، به نظر می رسد همچنان رویه مسئولین دانشگاه صنعتی اصفهان، مسامحه و صدور احکامی تزئینی به منظور تبرئه خود از فجایع فرهنگی دراین دانشگاه است.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , , , ,

مطالب مرتبط

  1. پیشنهاد گفت:

    چرا برای خنثی سازی تاثیرات این جلسه ، جلسه ی دیگری با حضور کارشناس اسلام شناس تشکیل ندادند؟
    این مطالب در شبکه های اجتماعی هم به گوش مردم می رسد

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


«توئیت گرام» آموزش حضور موثر در توئیتر و اینستاگرام؛ ثبت نام 09132706715
«توئیت گرام» آموزش حضور موثر در توئیتر و اینستاگرام؛ ثبت نام 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز