دوشنبه ۰۶ بهمن ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۸:۴۲ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۸

جلسه علنی شورای شهر اصفهان

برای حل مشکلات نباید به امید دولت نشست/وقوع آسیب‌های اجتماعی در بافت فرسوده

در جلسه علنی امروز شورای اسلامی شهر اصفهان مباحثی اعم از تهدیدهای ناشی از مخاطرات طبیعی، تکمیل پروژه حلقه چهارم ترافیک و مشکلات بافت فرسوده اصفهان مطرح شد.

به گزارش ندای اصفهان،احمد شریعتی نایب رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان ظهر امروز در جلسه علنی این شورا اظهار داشت: در هفته گذشته نمایشگاه صنعت حمل و نقل کلانشهرها در تهران برگزار شد که در این نمایشگاه و در میان کلانشهرها اصفهان رتبه نخست را کسب کرد و غرفه خلاق نیز به سازمان اتوبوسرانی اصفهان رسید.

وی با اشاره به نمایشگاه تجهیزات پزشکی اصفهان افزود: این نمایشگاه بسیار عالی بود به این دلیل که همه تجهیزات بومی بوده و هیچ برند خارجی در میان محصولات دیده نمی‌شد که این مسئله نشان از توانمندی شرکت شهرک‌های صنعتی و شهرک علمی تحقیقاتی دارد.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان خاطرنشان کرد: امیدوارم این تولیدات بومی مورد توجه مردم و مسئولان شهر قرار گیرد، دولت و مسئولان باید از سرمایه ایرانی به بهترین نحو حمایت کند، در نمایشگاه اصفهان از شتاب دهنده رادیوتراپی که یکی از پیچیده ترین تجهیزات پزشکی به شمار می‌رود رونمایی شد.

وی با اشاره به تسریع در تکمیل محل جدید نمایشگاه اصفهان تصریح کرد: با توجه به اینکه سهام شهرداری در این پروژه افزایش یافته نیاز داریم تا همت و حمایت بیشتری از طرف شهرداری صورت پذیرد تا این نمایشگاه هر چه سریعتر به بهره برداری برسد.

شریعتی با بیان اینکه اصفهان با 5 تهدید خفته ناشی از مخاطرات طبیعی بالقوه و توسعه ناموزون شهر دست به گریبان است، گفت: هر یک از این تهدیدها به تنهایی توانسته آسیب‌های زیادی به کلان شهر اصفهان وارد کند، پژوهش‌ها درباره سطح آسیب پذیری اصفهان در برابر حوادث مختلف، نشان می‌دهد که این شهر با پنج تهدید شامل، خشکسالی، آلودگی هوا، بافت‌های فرسوده، فرونشست زمین و بحران سلامت درگیر است.

تکمیل پروژه حلقه چهارم ترافیک بسیاری از مزاحمت‌های ترافیکی را از بین می‌برد

نورالله صلواتی نایب رئیس کمیسیون عمران، شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به پروژه رینگ چهارم شهری اصفهان اظهار داشت: خوشبختانه پس از 3 سال و نیم پیگیری مقدمات اجرایی پروژه حلقه چهارم ترافیکی یا رینگ حفاظتی فراهم شد و خوشبختانه روی ریل اجرا قرار گرفت و استاندار نیز دستور پیگیری موضوع را در استان دادند.

وی افزود: این طرح مهم سبب کاهش اثرات مزاحم توزیع ترافیک ورودی شهر قبل از رسیدن به محدوده شهرها و حذف ترافیک سنگین بین شهری، تأمین ترافیک ایمن، راحت و روان، سریع و ارزان در کلان شهر اصفهان و جلوگیری از ورود وسائل نقلیه سنگین می‌شود.

عضو شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه آزادسازی مسیر باید به طور موازی و هم زمان و جهادگونه در مناطق دهگانه شهرداری صورت گیرد، خاطرنشان کرد: برای 45 کیلومتر و شهرداری‌های خمینی شهر، دولت آباد، خورزوق، درچه و ابریشم، بخشداری و فرمانداری برای 33 کیلومتر باقیمانده برنامه ریزی و آغاز شود.

مدیران شهری که قصد کاندیداتوری در انتخابات دارند تا پایان دی‌ماه استعفا دهند

وحید فولادگر عضو شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به گزارش بودجه شهرداری تصریح کرد: گزارش‌های متمم بودجه سال 95 نشانگر این موضوع بود که بخش عمده‌ای از بودجه مناسب سازی معابر برای معلولان در سال 94 تخصیص نیافته و به بودجه سال 95 منتقل شده است.

وی بیان کرد: در سال 95 نیز بودجه انتقالی سال 94 و بودجه سال 95 تخصیص نامناسبی دارد و با توجه به تاکید شورای اسلامی در افزایش این بودجه ضمن تاکید بر تخصیص بودجه مناسب سازی از شهرداری تقاضا دارم گزارشی از تخصیص این ردیف بودجه در سال 95 ارائه کنند.

عضو شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: زمزمه‌هایی به گوش می‌رسد که برخی از مدیران شهری قصد کاندیداتوری برای انتخابات شورای اسلامی شهر را دارند که به واسطه تجارب ارزشمند آنها در مدیریت شهری مبارک است و با توجه به این موضوع به دلیل عدم وقفه در خدمت رسانی به مردم و پرهیز از هر گونه شائبه جهت استفاده از امکانات و موقعیت مدیریت شهری به شهردار پیشنهاد می‌شود به مدیران شهری ابلاغ شود، چنانچه قصدی دارند تا پایان دی ماه استعفای خود را تقدیم کنند.

عضو کمیسیون حمل و نقل، محیط زیست و فناوری اطلاعات شورای اسلامی شهر اصفهان اظهار داشت: مسئله زاینده رود در سکوت خبری به سر می‌برد که شاید به جهت مصالح کل نظام و جلوگیری از درگیری‌های قوی به صلاح باشد اما این موضوع نباید به گونه‌ای باشد که مطالبات مردم به مسئولان کشوری منتقل نشود و اقدامات موثری صورت نپذیرد.

بسیاری از مشکلات و آسیب‌های اجتماعی در بافت فرسوده رخ می‌دهد

عباس حاج رسولی‌ها عضو شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه 11 میلیون حاشیه نشین در کشور داریم، افزود: 9 میلیون نفر در بافت فرسوده زندگی می‌کنند و 20 میلیون نفر در این مشکل درگیر هستند، 70 درصد مردم در کشور درگیر مشکلات حاشیه‌ای هستند.

وی خاطرنشان کرد: بیشترین مشکلات و آسیب‌های اجتماعی در این نواحی رخ می‌دهد و همه این موارد سبب تشکیل 15 میلیون پرونده در قوه قضاییه شده و متاسفانه در این سه سال اخیر شرایط بدتر شده است.

عضو شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: در برنامه اصفهان 1400 که شهرداری ارائه داد، یک سری مسائل در آن دیده شده که به زودی در جلسه تلفیق آن را بررسی می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه سال82 شورای اصفهان مصوبه‌ای را برای ساماندهی فضاهای حاشیه‌ای شهر اصفهان گذراند، بیان کرد: استاندار وقت این مصوبه را اجرا کرد و در حاشیه مشکلات را برطرف کردیم، شورای مناطق محروم به ریاست شورای شهر تشکیل و اقدامات خوبی انجام شد.

برای حل مشکلات نباید به امید دولت نشست

حاج رسولیها با بیان اینکه نمی‌توان برای حل مشکلات اصفهان به امید دولت نشست و دولت هیچ اقدامی در این سه سال انجام نداده است، گفت: استاندار باید هر چه سریعتر شورای ستاد مناطق محروم را تشکیل بدهد و همه دستگاه‌ها در حد اختیارات قانونی راه حلی برای حل مشکلات اصفهان ارائه بدهند.

وی اظهار داشت: جلسه شورای عالی خاص مناطق محروم شهر اصفهان باید برای پیگیری مشکلات آب و هوا، بافت فرسوده و سکونت‌گاههای غیر رسمی تشکیل شود.

عضو کمیسیون امور اقتصادی و گردشگری شورای اسلامی شهر اصفهان افزود: ما به عنوان شورای شهر و مطابق اصل 100 قانون اساسی وظیفه داریم مشکلات شهر را دنبال کنیم و از استاندار درخواست کنیم که ستاد مناطق محروم را تشکیل داده و برای مشکلاتی که مطرح شد راه حل پیدا کنیم، در غیر این صورت مشکلات حل نمی‌شود.

انتهای پیام/

منبع:خبرگزاری تسنیم

برچسب‌ها: , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


خرید کتاب پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
خرید کتاب پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
بازی ایرانی منحصر به فرد سفیر عشق
بازی ایرانی منحصر به فرد سفیر عشق
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715