یکشنبه ۰۴ فروردین ۱۳۹۸
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۶:۴۲ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۸

فرمانده انتظامي استان اصفهان خبر داد

کلاهبرداری ۳۵۱ میلیاردی باند جعل اسناد املاک در اصفهان

فرمانده انتظامي استان اصفهان از عمليات ويژه دستگيري اعضاي باندبزرگ جعل اسناد املاک خارج نشينان که با جعل اسناد ملکي در اصفهان موفق به کلاهبرداري ۳۵۱ ميليارد ريالي شده بودند، خبر داد.

به گزارش ندای اصفهان،سردار عبدالرضا آقاخانی اظهار داشت: در پی شکایت یکی از شهروندان اصفهانی ساکن خارج از کشور مبنی بر اینکه فردی ناشناس اقدام به جعل سند مالکیت ملک وی نموده و به وسیله آن از بانک تسهیلات کلانی را اخذ کرده و متواری شده است، موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان اداره جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی این فرماندهی قرار گرفت.

وی افزود: در تحقیقات صورت گرفته توسط کارآگاهان مشخص شد که فرد شاکی ۱۶ سال در کشور نبوده و بعد از این مدت هنگامی که به کشور مراجعه می‌کند، متوجه می‌شود فردی با جعل اسناد و مدارک ملک متعلق به او و حتی شناسنامه وی توانسته حساب‌های متعددی در بانک‌های استان افتتاح و با قرار دادن سند جعلی ملک در نزد بانک تسهیلاتی بالغ بر ۳۵۱ میلیارد ریال را اخذ و متواری شود.

این مقام مسئول عنوان داشت: کارآگاهان در بررسی‌های بیشتر دریافتند که تسهیلات اخذ شده به نام شرکتی کاغذی ثبت شده که با کسب اطمینان از این موضوع تحقیقات برای دستگیری صاحبان اصلی این شرکت در دستور کار قرار گرفت.

وی با بیان اینکه صاحبان این شرکت کاغذی دو نفر بودند که پس از اخذ وام نیز متواری شدند، اظهار داشت: سرانجام با اقدامات ویژه و تخصصی و تحقیقات علمی این دو متهم در مخفیگاه خود واقع در یکی از شهرهای استان دستگیر شدند.

آقاخانی عنوان داشت: با اعترافات آن‌ها سه متهم دیگر که در زمینه شناسایی املاک خارج نشینان، سند سازی برای آنان و اخذ تسهیلات از بانک با سندهای جعلی فعالیت داشتند در تهران و کرج مورد شناسایی قرار گرفته و کارآگاهان طی نیابت قضائی به این دو استان اعزام و هر سه متهم را در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی استان اصفهان عنوان داشت: در بازرسی از مخفیگاه این متهمان تعدادی اسناد جعلی، کارت ملی و شناسنامه‌های جعلی، هولوگرام، اسناد خطوط تلفن همراه، آلات و ادوات جعل و رایانه‌های حاوی اسناد جعلی ویرایش شده و همچنین اسناد ملکی و هویتی جعلی کشف و متهمان صراحتاً به کلاهبرداری، جعل و همدستی با مجرمان اقرار کردند.

وی با بیان اینکه متهمان همگی سابقه دار هستند عنوان داشت: این افراد با تشکیل باند بزرگ جعل و کلاهبرداری املاک کسانی که در خارج از کشور سکونت داشتند را شناسایی و سپس برای آن‌ها اسناد جعلی به نام خود تهیه نموده و با سپردن این اسناد به بانک‌ها تسهیلات بانکی دریافت می‌کردند.

آقاخانی با بیان اینکه رقم کلاهبرداری ۳۵۱ میلیارد ریالی تنها یک مورد از جرائم این باند است گفت: برای متهمان پرونده تشکیل شده و تحقیقات از آنان برای کشف ابعاد بیشتری از فعالیت آنان در سایر نقاط کشور ادامه دارد.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


اولین سررسید هوشمند دانش آموزی؛ به جای پول «همکلاسی» عیدی بدهیم!
اولین سررسید هوشمند دانش آموزی؛ به جای پول «همکلاسی» عیدی بدهیم!
ثبت نام دبستان پسرانه طاها
ثبت نام دبستان پسرانه طاها
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق