یکشنبه ۰۶ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۲:۰۲ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۸
اندر حکایت «حسین موحدی»؛
 رنج‌نامه یک خبرنگار فداکار در نجف آباد   

حسین موحدی، خبرنگار نجف آباد نیوز چندی پیش به دلیل درج اشتباه عدد موتورهای توقیف شده توسط نیروی انتظامی به ۴۰ ضربه شلاق محکوم شد، اما او حکایت مسگری را داشت که گناه اهل بلخ را به جان خرید.

ندای اصفهان – کمال نصیری فرد: کمترین حقوق را می‌گیرد، بیمه هم که ندارد، شرایط زندگیش بغرنج است، همیشه تلاش می‌کند مطالبات مردم را منعکس کند و این را بر خود وظیفه می‌داند.

هرکسی در هر لباسی، ممکن است اشتباه کند، حتی تاریخ دانان که عقبه تمدن یک ملت را بازگو می‌کنند گاهی در درج آمار و ارقام اشتباه می‌کنند، اینگونه است که اختلافات روایی پدید می‌آید.

حسین موحدی، خبرنگار نجف آباد نیوز چندی پیش به دلیل درج اشتباه عدد موتورهای توقیف شده توسط نیروی انتظامی به ۴۰ ضربه شلاق محکوم شد.

درست است که دادگاه این خبر را نشر اکاذیب دانسته، اما نیروی انتظامی، می‌توانست در یک حرکت اخلاقی عفو و بخشش را جایگزین انتقام کند چراکه مولای متقیان فرمودند: «لذتی که در بخشش هست در انتقام نیست»، از طرفی چون متهم سوء نیتی نداشته و خود چندین بار تکذیبیه صادر کرده می‌طلبید قوه قضائیه با رافت بیشتری نسبت به این ماجرا برخورد کند.

حسین موحدی یک خبرنگار فداکار است چرا که این اشتباه آماری از جانب وی رخ نداده، بلکه شاهد عینی این گزارش را ارائه کرده، چنانکه خود حسین به خبرنگار ندای اصفهان می‌گوید: «اینکه ۳۵ دستگاه موتور سیلکت توقیف شده، حرفی بود که شاهد عینی گفت و البته نیروی انتظامی هم توقیف را قبول دارد اما تعداد آن ۸ دستگاه بوده و البته من چون فایل صوتی مصاحبه را در اختیار داشتم خطایی از جانب بنده رخ نداده، لکن من نمی‌خواستم شاهد عینی گرفتار شود و خودم حکم را به جان خریدم».

متاسفانه این حرکت، نگاه نقادانه را هدف قرار داده و جامعه خبری را دچار بحران می کند.

نگاه رهبر معظم انقلاب نیز این گفته را تاکید می‌کند: «به مسئولان کشور – در سه قوّه – این را تأکید میکنم که آنها هم باید با منتقدین خود و با کسانی که از آنها انتقاد میکنند رفتار مناسبی داشته باشند، آنها را تحقیر نکنند، به آنها اهانت نکنند.»[۱]

اما به راستی حسین که سوء نیتی نداشته، چرا این حکم اینقدر سریع به اجرا گذاشته شد؟

باشد که با منتقدینی که هدفی جز صلاح کشور و میهن عزیزمان ندارند، به شیوه‌ای پسندیده برخورد شود و طبق گفته های مقام معظم رهبری برخورد با حقوق های نجومی را در اولویت خویش قرار دهند.

[۱] بیانات رهبری در حرم رضوی ۱/۱/۹۴

مطالب مرتبط


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز