پنج شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
چاپ خبر
۱۳:۳۳ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۷
سهل انگاری در رسانه های متعلق به نهادهای انقلابی؛
 ترویج موسیقی در تیترهای خبرگزاری مهر و خبرگزاری فارس +تصاویر   

خبرگزاری مهر دغدغه اش موسیقی کشور، معرفی چهره های موسیقی، بیان مشکلات موسیقی و... است و اینقدر که به موسیقی می پردازد به کانون های فرهنگی مساجد و... که دارای مشکلات مالی و بی توجهی مسئولین هستند نمی پردازد

ندای اصفهان- روح الله عباسیان جزی (دبیر جامعه عبادالرحمن بصیر)

بنا به فتوای مقام معظم رهبری ترویج موسیقی جایز نیست (+). البته ترویج موسیقی دارای ابعاد مختلفی است که برگزاری کلاسهای موسیقی از جمله ی آنها است. اما یکی از بسترهایی که می تواند سبب ترویج موسیقی شود رسانه ها هستند. رسانه هایی که اخبار ریز و درشت مربوط به موسیقی را منعکس می کنند تا بدانجا که روزانه دهها خبر و مطلب در رابطه با آن منعکس می شود. اخباری چون زمان و مکان برگزاری کنسرت با حضور فلان خواننده، برنامه های آتی گروه موسیقی فلان، رونمایی از آلبوم جدید، اخبار مربوط به خانه موسیقی، اعتراض به لغو کنسرت موسیقی، برگزاری جشنواره موسیقی، مصاحبه با نوازندگان و خوانندگان و مسئولین مرتبط با موسیقی و… که می تواند به نهادینه سازی و ترویج آن کمک کند. و این رسانه ها نقش بسیار پر رنگی در ترویج موسیقی بازی کرده اند.

حال اگر این کار توسط رسانه های متعلق به جریان غربگرا و لیبرال انجام شود یک بحث است، اما اگر این کار توسط رسانه های متعلق به نهادهای انقلابی و عمومی و حتی دولتی انجام بگیرد جای سوال فراوان دارد! سوال این است که این رسانه ها از پوشش اخبار مربوط به موسیقی چه هدفی را دنبال می کنند؟ آیا فکر نمی کنند این کارشان سبب ترویج موسیقی و مفاسد ضمیمه آن می شود؟ آیا آنها هر خبری را باید منعکس کنند؟ پس مدیریت خبر و رسانه بر اساس مصالح جامعه و بر اساس مبانی دینی چه می شود؟ آیا این اخبار سبب اعتلای فکری جامعه می شود یا سبب رونق لهو و لغو و بیهودگی در جامعه می گردد؟

خبرگزاری مهر- خبرگزاری فارس

متاسفانه مشاهده می کنیم در خبرگزاری مهر که متعلق به سازمان تبلیغات اسلامی است یا خبرگزاری فارس که وابستگی ضمنی به سپاه دارد اخبار موسیقی در صدر اخبار فرهنگ و هنر قرار دارد و اصلا صفحه ای ویژه به آن اختصاص داده شده است. متاسفانه این نقیصه در خیلی از رسانه های ارزشی و متعلق به بیت المال دیده می شود.

خبرگزاری مهر دغدغه اش موسیقی کشور، معرفی چهره های بومی موسیقی کشور، بیان مشکلات موسیقی و… است و اینقدر که به موسیقی می پردازد به کانون های فرهنگی مساجد و… که دارای مشکلات مالی و بی توجهی مسئولین هستند نمی پردازد. خبرگزاری مهر بعضا برای موسیقی دایه دلسوزتر از مادر می شود و برخلاف رسالت سازمان تبلیغات اسلامی بعضا خلاف یا حتی ضد تبلیغات اسلامی عمل می کند. در این رسانه اخبار مربوط به حرکت های اجتماعی جوانان مومن و انقلابی و دغدغه های آنها یا اصلا منعکس نمی شود یا انعکاس کمرنگ دارد.

موسیقی خبرگزاری مهر%d8%ae-%d9%85%d9%87%d8%b1-%d9%85%d9%88%d8%b3%db%8c%d9%82%db%8c-5%d8%ae-%d9%85%d9%87%d8%b1-%d9%85%d9%88%d8%b3%db%8c%d9%82%db%8c-4%d8%ae-%d9%85%d9%87%d8%b1-%d9%85%d9%88%d8%b3%db%8c%d9%82%db%8c-2

در زمین که بازی می کنیم؟!

از رسانه هایی که وابستگی به نهادهای انقلابی دارند یا بعضا داعیه دار مباحث ارزشی هستند انتظار این است که به سمت ذائقه سازی مثبت خوانندگان پیش بروند و اخبار مباحث ضد ارزشی مثل موسیقی را حذف کنند چرا که دشمن تمام قد در ترویج موسیقی می کوشد و دیگر لازم نیست ما کمک کار آنها باشیم و در زمین آنها بازی کنیم. چرا بودجه و امکانات بیت المال مسلمین را صرف ترویج موسیقی نماییم؟ اگر بنا به فرموده بزرگان، موسیقی از مصادیق لهو و لغو است شایسته است بنا به سفارش قرآن از آن رویگردان باشیم؛ «قد افلح المومنون… والذین هم عن الغو معرضون».

این رسانه ها بدانند با هر خبر و مطلبی که پیرامون موسیقی منتشر می کنند قدمی در ترویج موسیقی و به قهقرا رفتن جامعه اسلامی برداشته اند و روز قیامت در پیشگاه شهدای عزیز باید پاسخگو باشند که چرا آرمان ها و ارزش های دینی را رها کردند و به امور منافی با آن و لغویات پرداختند. هرگونه سهل انگاری پذیرفتنی نمی باشد.

%d8%ae-%d9%81-%d9%85%d9%88%d8%b3%db%8c%d9%82%db%8c-2 %d8%ae-%d9%81-%d9%85%d9%88%d8%b3%db%8c%d9%82%db%8c-1

%d8%ae-%d9%81-%d9%85%d9%88%d8%b3%db%8c%d9%82%db%8c-3

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , , , , , ,

مطالب مرتبط

  1. ناشناس گفت:

    پس یکباره بگین که دیگه واره را اب برد
    0    0
نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز