یکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
چاپ خبر
۲۳:۰۴ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۵
در جمع اصحاب رسانه اصفهان مطرح شد؛
 معاون اداری مالی دانشگاه پیام نور کشور: برخلاف بسیاری از دانشگاه ها، دانشگاه پیام نور با کمبود دانشجو مواجه نیست   

دکتر فیصل حسنی گفت: دانشگاه پیام نور بر خلاف بسیاری از دانشگاه ها که با ریزش و کمبود دانشجو مواجه هستند، با کمبود دانشجو مواجه نبوده و با جذب ۴۳۰۰۰ دانشجو در سال اخیر اثبات کرد که دانشگاهی پیشرو، هدفمند و مورد اعتماد جامعه است

به گزارش خبرنگار ندای اصفهان، در این نشست خبری که با حضور دکتر فیصل حسنی معاون اداری مالی دانشگاه پیام نور و دکتر مهدی یوسفی رئیس دانشگاه پیام نور استان اصفهان و اصحاب رسانه اصفهان در این دانشگاه برگزار شد، دکتر حسنی با اشاره به اعتبارات عمرانی دانشگاه پیام نور بیان کرد: در سال جاری ۸ میلیارد تومان اعتبارات عمرانی برای شهرستان ها و ۷ میلیارد تومان برای مراکز استان ها پیش بینی شده است و درصدد هستیم برای استان های بزرگ مثل استان اصفهان که سرانه دانشجویی بالا دارند، سرانه فضای آموزشی را تا ۳ متر مربع به ازای هر دانشجو بالا ببریم.

معاون اداری مالی دانشگاه پیام نور با اشاره به اینکه ۳۰% قبولی مقطع کارشناسی ارشد متعلق به دانشجویان دانشگاه پیام نور است، اظهار داشت: دانشگاه پیام نور برخلاف بسیاری از دانشگاه ها که با ریزش و کمبود دانشجو مواجه هستند، با جذب ۴۳۰۰۰ دانشجو در سال اخیر اثبات کرده است که دانشگاهی پیشرو و هدفمند و مورد اعتماد جامعه بوده و هست.

حسنی در خصوص اعتماد خانواده ها به دانشگاه پیام نور افزود: به دلیل اینکه اغلب خانواده ها ترجیح می دهند دخترانشان در محل زندگی خود تحصیل کنند تا دچار خرده فرهنگ ها و مشکلاتی که دور از خانواده برایشان پیش می آید نشوند، ترجیح می دهند در دانشگاه پیام نور تحصیل کنند و به همین دلیل نیز غالب دانشجویان دانشگاه پیام نور را دختران تشکیل می دهند.

وی خاطرنشان کرد: باتوجه به ظرفیت خوب دانشگاه پیام نور و سیاست اصلی دانشگاه پیام نور که آموزش از راه دور است، در سال گذشته با موافقت وزارت علوم مجوز ایجاد ۲۰۰ رشته در کارشناسی ارشد بصورت الکترونیکی را دریافت کرده ایم.

عضو هیئت رئیسه دانشگاه پیام نور فعالیت برون مرزی دانشگاه پیام نور را از دیگر شاخصه های این دانشگاه بر شمرد و گفت: وجود ۷۰ مرکز دانشگاهی با ۴۰۰۰ دانشجو در خارج از کشور توانسته گامی در راستای صادر کردن فرهنگ ایرانی اسلامی به سایر کشورها ایفا کند.

در بخش دیگری از این نشست خبری دکتر یوسفی رئیس دانشگاه پیام نور استان اصفهان در خصوص فعالیت های پژوهشی این دانشگاه گفت: در سال گذشته دانشگاه پیام نور استان اصفهان رابطه خوبی با شرکت های دانش بنیان برقرار کرده و بالغ بر ۲ میلیارد تومان بودجه به این موضوع اختصاص یافته است.

وی یادآور شد: طرح های پژوهشی که از طرف پژوهشگران و نخبگان علمی و دانشگاهی طرح گردیده است، مورد بررسی قرار گرفته و در طرح هایی که در راستای اهداف دانشگاه پیام نور بوده است مورد حمایت مالی و معنوی قرار گرفته است.

دکتر یوسفی همکاری با شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان و شرکت های دانش بنیان را از دیگر فعالیت های پژوهشی دانشگاه پیام نور برشمرد و تاکید کرد: دانشگاه پیام نور استان اصفهان آماده همکاری و حمایت از طرح های پژوهشی اساتید و دانشجویان پژوهشگر و نخبگان دانشگاهی مخصوصا در دانشگاه پیام نور می باشد.

دانشگاه پیام نور

photo_2017-01-04_22-52-39

photo_2017-01-04_22-52-46

photo_2017-01-04_22-52-57

photo_2017-01-04_22-53-05

photo_2017-01-04_22-53-16

photo_2017-01-04_22-53-22

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز