پنجشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اقتصادی
چاپ خبر
۱۴:۱۰ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۴

اشتغال حلقه مفقوده برنامه ششم

دولت از محل حذف یارانه‌ها یک ریال برای ایجاد اشتغال هزینه نکرد

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی معتقد است که اگر پیشنهاد دولت برای برنامه ششم توسعه رأی می‌آورد، تنها ۲۰ تا ۳۰ درصد آن اجرایی می‌شد اما اکنون که مجلس رأسا برای برنامه ششم ورود کرده شاید ۱۰ درصد آن هم قابلیت اجرایی پیدا نکند.

ه گزارش ندای اصفهان،عبدالرضا عزیزی، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برنامه ششم توسعه کشور که توسط دولت طی لایحه‌ای تقدیم مجلس شورای اسلامی شده بود در حوزه اشتغال برنامه محکمی نداشت، گفت: این لایحه فاقد برنامه‌ریزی محکم و سیاست‌های قابل اتکایی در حوزه اشتغال‌زایی بود.

وی افزود: لایحه‌ای که دولت تحت عنوان برنامه ششم توسعه اقتصادی کشور تقدیم مجلس شورای اسلامی کرد اگر مورد موافقت نماینده مجلس شورای اسلامی قرار می‌گرفت 30 درصد آن اجرایی می‌شد اما اکنون که نمایندگان مجلس رأساً برای نگارش آن اقدام کرده‌اند شاید 10 درصد آن هم اجرایی نشود.

این نماینده مجلس با تأکید بر اینکه دولت از محل منابع حذف یارانه اقشار ثروتمند جامعه حتی یک ریال برای اشتغال‌زایی فارغ‌التحصیلان هزینه نکرد، گفت: برداشت از صندوق توسعه ملی برای ایجاد اشتغال کارساز نخواهد بود چرا که تجربه قبلی برای ایجاد منابع جدید در اختیار دولت ناموفق بود.

عزیزی گفت: اگر به جای 1.5 میلیارد دلار 4 میلیارد دلار هم به دولت داده شده باشد باز هم به طور دقیق در حوزه اشتغال‌زایی هزینه نخواهد شد.

به گزارش خبرنگار فارس، علی ربیعی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از نامه‌نگاری با مقام معظم رهبری برای تخصیص 1.5 میلیارد دلار از منابع صندوق توسعه ملی برای اشتغال‌زایی روستاییان خبر داده و گفته بود در صورت تخصیص این منابع آیین‌نامه اجرایی آن در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با همکاری سایر دستگاه‌ها تدوین خواهد شد. این پیشنهاد در حالی مطرح شده که بسیاری از کارشناسان و صاحبنظران و حتی معاون امور اشتغال و کارآفرینی وزیر کار معتقد است که روستاییان توان جذب چنین منابعی را ندارند و اساساً ایجاد اشتغال صرفاً به منابع مالی نیاز ندارد.

از طرفی کارشناسانی از حوزه مسکن و همچنین نمایندگان معتقدند که دولت به جای صرف این منابع برای اشتغال‌زایی روستاییان فکری به حال مسکن روستایی، پروژه‌های عمرانی و آب روستایی کند و روستاییان خودشان به طور خودکار علاوه بر ایجاد اشتغال درآمدزایی خواهند کرد.

انتهای پیام/

منبع:خبرگزاری فارس

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


خرید کتاب پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
خرید کتاب پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
بازی ایرانی منحصر به فرد سفیر عشق
بازی ایرانی منحصر به فرد سفیر عشق
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715