دوشنبه ۰۴ بهمن ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: ورزشي
چاپ خبر
۰۹:۵۱ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۳

در لیگ آسیا ویژن اصفهان رخ داد

دست‌کاری مدارک برای استفاده از بازیکن غیرمجاز+ مستندات

سرمربی تیم جوانان یاران گفت: تیم انقلاب با دست‌کاری مدارک، یک بازیکن افغانی را در لیگ آسیا ویژن به عنوان بازیکن ایرانی معرفی کرد اما با وجود ممنوعیت این اقدام کمیته انضباطی هیأت فوتبال استان اصفهان حکم بازنده شدن این تیم را صادر نکرد.

به گزارش ندای اصفهان،احمد جعفری اظهار کرد: تیم نونهالان ۱۴سال انقلاب ورزش که در مسابقات لیگ آسیاویژن اصفهان حضور داشت، با پنهان‌کاری و اغفال کمیته جوانان و با دست بردن در مدارک، یک بازیکن افغانی را به عنوان بازیکن ایرانی در هیأت فوتبال استان معرفی و کارت او را با یک کد ملی جعلی ثبت کرده است.

وی افزود: در طول بازی‌ها تیم آبفا که در بازی برگشت از  تیم انقلاب ورزش شکست خورده و رده نخست جدول را از دست داده بود، به این بازیکن مشکوک شده و کد ملی او را از ثبت احوال اصفهان استعلام کرد و مشخص شد که این کد ملی وجود ندارد، از همین‌رو اعتراض خود را به کمیته انضباطی هیأت فوتبال استان اصفهان اعلام می‌دارد.

سرمربی تیم جوانان یاران با بیان اینکه در جلسه کمیته انضباطی مشخص می‌شود این بازیکن تابعیت ایرانی ندارد، یادآور شد: مسؤول کمیته جوانان هیأت فوتبال با حضور در کمیته انضباطی بر اعلام این کمیته مبنی بر عدم استفاده از بازیکن افغانی در لیگ آسیا ویژن تأکید کرد، در صورتی‌ که تیم انقلاب با اغفال کمیته جوانان و پنهان‌کاری و دست بردن در مدارک این بازیکن را در پوشه تیم وارد کرد.

وی تصریح کرد: متأسفانه کمیته انضباطی با استناد به مصوبه سال ۹۲ هیأت رئیسه فدراسیون مبنی بر امکان به کارگیری بازیکنان اتباع خارجه با مدرک اشتغال به کار پدر و گواهی اشتغال به تحصیل، رأی خود را مبنی بر تغییر نکردن نتیجه بازی و رد شکایت تیم آبفا داده است.

جعفری یادآور شد: هیات رییسه فدراسیون فوتبال در سال ۹۳ و یک سال بعد از مصوبه قبلی تصویب می‌کند که اتباع خارجی تنها در لیگ برتر بزرگ‌سالان می‌تواند بازی کنند.

به گفته وی، کمیته انضباطی بدون استعلام از کمیته‌های جوانان و مسابقات هیأت فوتبال و بدون اطلاع از مصوبه سال ۹۳ بر مصوبه قدیمی استناد کرده و رأی ناحقی را صادر کرده است.

این مربی فوتبال تأکید کرد: با رأی صادر شده از سوی کمیته انضباطی هیأت فوتبال استان اصفهان، تیم آبفا به جای مقام اول، رتبه دومی را کسب کرد و تیم انقلاب به رتبه سومی رسید و راهی مرحله بعد می‌شود و در این حالت تیم یاران با کسب رتبه چهارمی از دور مسابقات حذف خواهد شد.

جعفری بیان داشت: اگر بازی آبفا و انقلاب به دلیل تخلف آشکار تیم انقلاب در استفاده از بازیکن غیر مجاز، سه بر صفر بازنده اعلام می‌شد، تیم آبفا مقام اول گروه را به دست می‌آورد که طبق قوانین مسابقات بسیار در مرحله بعد به سود این تیم بود و تیم یاران نیز با کسب رتبه سومی به دور بعدی راه پیدا می‌کرد و با توجه به حق‌خوری انجام شده، به همراه تیم آبفا، به این رأی اعتراض کرده‌ایم و امیدوار هستیم بتوانیم حقمان را بگیریم.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , , , ,

مطالب مرتبط

  1. نيما گفت:

    از نظر من تيم ياران فقط براي اين كه تمام تيم هارا به هم بريزد اين كارا مي كند و همان طور هم كه مي داني اين تيم از نظر اخلاقي مشكلات زيادي را دارند و طبق قانون پرونده را ديگر نبايد هيت باز كند اما با پارتي بازي هاي اين تيم ديگر بايد سكوت كرد

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


پایگاه خبری علیرضا ملک پور: مهارت در کار ضامن اشتغال پایدار
پایگاه خبری علیرضا ملک پور: مهارت در کار ضامن اشتغال پایدار
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715