پنج شنبه ۰۳ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اقتصادی
چاپ خبر
۱۶:۴۴ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۲
مدیرعامل بانک قرض الحسنه رسالت:
 دولت محوری، نفت محوری و بانک محوری بزرگترین مثلث عارضه ای اقتصاد کشور   

مدیرعامل بانک قرض الحسنه رسالت کشور گفت: در حال حاضر دولت محوری، نفت محوری و بانک محوری برنامه های اقتصادی کشور بزرگترین مثلث عارضه ای اقتصاد کشور است...

به گزارش ندای اصفهان، محمدحسین حسین زاده ظهر امروز در نشست خبری خود با اصحاب رسانه به مناسبت روز بانکداری اسلامی اظهار کرد: همواره ایجاد اشتغال به عنوان یکی از مهمترین سیاست‌های هر دولت و حاکمیتی است.
وی بیان کرد: داشتن این نوع تفکر که ایجاد کسب و کار وظیفه دولت است، از ریشه غلط است، بلکه دولت باید سیاست‌گذاری لازم را در زمینه بهسازی شرایط ایجاد اشتغال فراهم کند، هرگاه دولت خود بخواهد متصدی ایجاد اشتغال شود، وضعیت خراب می شود.
مدیر عامل بانک قرض الحسنه رسالت کشور تصریح کرد: هرگاه دولت خود بخواهد متصدی ایجاد اشتغال شود راه را بیراهه رفته است، چرا که به منظور ایجاد اشتغال باید اجزا و ابزارهایی در جامعه درگیر شوند تا به کارآفرینی بینجامد، تزریق نقدینگی تنها یکی از لوازم ایجاد اشتغال است.
وی خاطرنشان کرد: تزریق نقیدنگی صرف در امر ایجاد اشتغال نه تنها راهکاری مناسب نیست، بلکه در برهه هایی زمانی مانع از اشتغال نیز می شود.
حسین زاده با بیان اینکه در حال حاضر دولت محوری، نفت محوری و بانک محوری برنامه های اقتصادی کشور بزرگترین مثلث عارضه ای اقتصاد کشور است، گفت: بانک و دولت وظیفه ایجاد اشتغال را برعهده ندارند، بانک ابزار تامین منابع مالی اشتغال است، بلکه بانک باید لوازم ایجاد اشتغال را فراهم کند.
وی با اشاره به اینکه یکی از سیاست های بانک قرض الحسنه رسالت براساس فلسفه وجودی اش، سوق دادن نقدینگی به سمت ایجاد اشتغال های خرد و خانگی است که استقبال خوبی با توجه به پایین بودن درصد کارمزد وام های بانک قرض الحسنه رسالت از سوی مردم شده است.
مدیر عامل بانک قرض الحسنه رسالت کشور گفت: از چشم اندازها و آرزوهای ما باید حرکت به سمت اسلامی شدن هر چه بیشتر بانک باشد، در مقوله بانک ها سه بخش ابتدا بانکداری اسلامی، بانک بدون ربا و بانک قرض الحسنه تعریف شده است.
وی با تاکید براینکه بانک قرض الحسنه رسالت به عنوان تنها بانک بخش خصوصی و تخصصی در زمینه قرض الحسنه کشور است، گفت: در این بانک هیچ فعالیتی به جز عقد قرض الحسنه نداریم، همه وام ها و تسهیلات پرداختی براساس شرایط قرض الحسنه پرداخت می شود.
حسین زاده عنوان کرد: قرض الحسنه یک فعالیت فرهنگی برخاسته از اعتقادات است همچنین رعایت احکام شرعی دراین موضوع نهفته است، رعایت کامل احکام شرعی بر پایین بودن تنها کارمزد تسهیلات اولویت دارد، بانک رسالت برخود لازم می داند که به نحوی فعالیت کند که مطابق با فتوای همه مراجع دینی باشد.
وی ابراز کرد: بُعد دیگر فعالیت بانک قرض الحسنه رسالت تمرکز بر کسب و کارهای اجتماعی است، بنیانگذاران کسب و کارهای اجتماعی به دنبال سود بیشتر نبوده اند بلکه با هدف رسیدن به خودکفایی چنین کسب و کارهایی را بنا نهاده اند.

یک میلیون وام ۲% پرداخت کرده ایم؛
مدیر عامل بانک قرض الحسنه رسالت کشور در تشریح جامعه هدف بانک قرض الحسنه رسالت عنوان کرد: گروه هدف بانک قرض الحسنه رسالت عامه مردم و طبقه متوسط جامعه هستند که هم نیازمند تسهیلات با کارمزد هستند و هم توانایی بازپرداخت آن را دارند.
وی افزود: از ابتدای سال۹۲ تا کنون بالغ بر یک میلیون فقره وام با کارمزد ۲درصد پرداخت شده است که متوسط هر وام قریب به هشت میلیون و ۲۰۰ هزار تومان بوده است.
حسین زاده از تشکیل یک کارگروه نوآوری و کسب و کار اجتماعی از سوی بانک قرض الحسنه رسالت با همکاری کارشناسانت دانشگاه صنعتی شریف خبر داد و اضافه کرد: مطالعه مدل های موفق ایجاد کارآفرینی اجتماعی و تامین ارزان خرد در دنیا از جمله کارهای صورت گرفته توسط این کارگروه است.
وی در پایان با اشاره به اینکه در حال حاضر بانک قرض الحسنه رسالت رتبه چهارم را در کشور دارا است و ۱۲۵هزار نفر در استان اصفهان سپرده گذاری کرده اند، بیان کرد: ساماندهی ۳۵ صندوق قرض الحسنه مشکل دار کشور از دیگر خدماتی است که این بانک با همکاری بانک مرکزی صورت داده است.

»»» لطفا بر روی تصاویر زیر کلیک کنید

// عکس از احسان حسین آبادی

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز