سه شنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۷:۲۶ - ۱۳۹۵/۱۰/۰۸

نائب رئیس کمسیون فرهنگی مجلس:

چرا «حقوق شهروندی» در مورد تخلفات شهردار اصلاح‌طلب اجرا نمی‌شود؟/اشتغال‌زایی دولت برای شرکت‌های بوئینگ و ایرباس

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: چرا حقوق شهروندی که رئیس‌جمهور از آن دم می‌زند نسبت به یکی از شهرداران مشکل‌دار در استان اصفهان که قوه قضائیه برای او حکم داده اجرا نمی‌شود و اصلاح‌طلبان در تلاشند اتفاقی برای وی نیفتد.

به گزارش ندای اصفهان،حجت‌الاسلام احمد سالک امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان با اشاره به خرید هواپیماهای مسافربری توسط دولت اظهارکرد: باید دید واقعا خرید این هواپیما‌ها چه ضرورتی دارد، سؤال ما از دولت نیز این است که چرا با وجود ظرفیت‌ها و تجارب فنی و مهندسی کشور در ساخت هواپیما توجه دولت به خرید هواپیما از کشورهای دیگر معطوف شده است؟

*متخصصان ایرانی کمتر از متخصصان فرانسوی در ساخت هواپیما نیستند

وی افزود: خطاب به وزیر راه و شهرسازی اعلام کردم شرکت هسای اصفهان 4 هزار نیرو دارد و متخصصان آن کمتر از متخصصان فرانسوی در ساخت هواپیما نیستند، شما باید برای تولید هواپیما در داخل سرمایه‌گذاری کنید و در ساخت هواپیماهای مسافربری از نیروهای داخلی استفاده شود تا ما به خودکفایی برسیم.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: ساخت و تولید هواپیماهای جت مسافربری در داخل کشور نیازمند نقطه آغازی است که شرکت هسای اصفهان در این زمینه بسیار با تجربه است؛ ما مخالف خرید هواپیماهای مسافربری بزرگ برای تردد در داخل و خارج کشور نیستیم اما باید توجه داشت که در چه شرایطی این خرید صورت گرفته است؟

وی تصریح کرد: اکنون کشور در حال رکود مدیریت شده نیابتی از نظر اقتصادی است و دولت هنوز برنامه‌ای برای برون‌رفت از این رکود اقتصادی ارائه نداده است.

*اشتغال‌زایی دولت برای شرکت‌های بوئینگ و ایرباس

سالک خاطرنشان کرد: وقتی از طرف دولت اعلام می‌شود که شرایط اقتصادی وخیم بوده و دولت تنها توان پرداخت حقوق کارمندان خود را دارد، پس در چنین شرایطی چه لزومی دارد میلیاردها دلار برای انعقاد قرارداد با بوئینگ و ایرباس هزینه شود؟ آیا این مشکل معیشت مردم را حل می‌کند یا امکانات عده‌ای خوش‌گذران بیشتر می‌شود؟

وی ادامه داد: در سیاست‌های 24 گانه اقتصاد مقاومتی توجه به برون‌زایی برای جلب سرمایه‌گذاری در داخل و توجه به درون‌زایی برای تکیه به ظرفیت‌های داخلی مدنظر بوده که در چنین شرایط بحران اقتصادی منطقی نیست که سرمایه کشور را برای موارد غیرضروری خرج کنیم.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: نتیجه اقدام دولت جهت انعقاد قرارداد برای خرید هواپیماهای مسافربری این شده که دولت برای شرکت‌های بوئینگ و ایرباس اشتغال‌زایی کرده‌ و در مقابل نیروهای متخصص داخلی را بیکار کرده‌ است؛ این در حالی است که ماه‌ها حقوق کارمندان دولت عقب می‌افتد.

*دولت با وعده سهام عدالت و حقوق شهروندی به دنبال گشایش در انتخابات است

وی تأکید کرد: اگر هدف دولت برای انعقاد چنین قراردادهایی تقویت ارتباطات با کشورهای اروپایی در دوره پسابرجام است، این سؤال مطرح می‌شود که کدام تحریم برداشته شده و چه حسن نیتی از طرف آن‌ها نشان داده شده که ما مشتری شرکت‌های هواپیماسازی آن‌ها شویم؟

سالک با اشاره به برخی از اقدامات تبلیغاتی دولت در آستانه انتخابات ریاست جمهوری سال 96 متذکر شد: هرچه به انتخابات نزدیک‌تر می‌شویم، تلاش دولت و طرفدارانش این می‌شود تا گشایشی در داخل برای جلب اعتماد مردم به وجود بیاورند؛ وعده توزیع سهام عدالت و یا مطرح کردن حقوق شهروندی از جمله این تلاش‌هاست.

*چرا حقوق شهروندی نسبت به یکی از شهرداران در استان اصفهان اجرا نمی‌شود؟

وی با اشاره به سخنان امروز رئیس جمهور درخصوص برخورد با تخلفات و فساد سیستمی بیان کرد: اعتراض به نظارت‌ها و بازرسی‌ها مبنی بر عدم برخورد با فساد سیستمی، لزوم پاسخگویی به مردم و جلب اعتماد آن‌ها از جمله مواردی است که امروز توسط رئیس جمهور تأکید شده است اما مردم از رئیس جمهور این سؤال را دارند که براساس گفته دولت همه حقوق‌هایی که گرفته شده قانونی بوده حالا چه شده که می‌گویید باید با این افراد برخورد کرد؟

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در پایان ابرازداشت: مطرح کردن منشور حقوق شهروندی در آستانه انتخابات ریاست جمهوری سال 96 بعد تبلیغاتی دارد؛ اگر قرار است قانون شهروندی اجرا شود چرا نسبت به یکی از شهرداران مشکل‌دار در استان اصفهان که قوه قضائیه برای او حکم داده اجرا نمی‌شود؟ همه اصلاح‌طلبان استان اصفهان در تلاش هستند تا اتفاقی برای این شهردار نیفتد.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


پایگاه خبری علیرضا ملک پور: مهارت در کار ضامن اشتغال پایدار
پایگاه خبری علیرضا ملک پور: مهارت در کار ضامن اشتغال پایدار
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715