یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
چاپ خبر
۱۹:۵۱ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۳
امام جمعه موقت اصفهان:
 تهاجم فرهنگی، رکن اساسی براندازی های نرم/ شعار انقلاب های رنگی اصلاحات است/ تاکید بر حفظ اتحاد داخلی در صورت رد یا تصویب برجام   

آیت الله مهدوی ضمن تاکید بر نگرانی های چندین باره رهبر معظم انقلاب در موضوع فرهنگ گفت: رکن اساسی براندازی های نرم تهاجم فرهنگی است و رکن دیگر آن افراد داخلی در قالب اصطلاح طلبی هستند و جرقه ی شروع این حرکات نیز معمولا از یک انتخابات زده می شود.

به گزارش ندای اصفهان به نقل از صاحب نیوز، حضرت آیت الله سید ابوالحسن مهدوی اظهار کرد: چه برجام تصویب بشود و چه تصویب نشود اتحاد و یکپارچگی باید در داخل کشور حفظ گردد.

امام جمعه ی موقت اصفهان در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن دعوت به رعایت تقوا در ابعاد عبادات، معاملات، معاشرات و وظایف اجتماعی سیاسی گفت: انسان باید در رعایت تقوا در خانواده و با نزدیکان بیشتر بکوشد چرا که در این محیط ترس رفتن از آبرو وجود ندارد.

وی افزود: در محیط های بیرون ممکن است شخص به خاطر حفظ ظاهر هم رعایت برخی مسائل را داشته باشد اما در داخل خانواده دیگر آن ریا وجود ندارد.

این نماینده ی مردم اصفهان در مجلس خبرگان رهبری در ادامه به تبیین برخی مسائل در موضوع انقلاب های مخملین پرداخت.

حضرت آیت الله مهدوی گفت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی دشمن تلاش زیادی علیه ملت ایران از جمله جنگ تحمیلی، حمایت از منافقین و ترورهای گسترده، حادثه ی طبس و … را به راه انداخت اما در نهایت ایستادگی ملت سبب یاس و تغییر روش او شد.

وی ادامه داد: پس از دهه ی اول انقلاب دشمن روش فروپاشی نرم را به کار گرفت و تلاش کرد از طریق افکار عمومی به وسیله ی نافرمانی های مدنی که توسط شخصی جاافتاده از نظر سیاسی هدایت می شود و گاهی نیز از نمادهای رنگی استفاده می کنند و شعارشان نیز اصلاحات است به براندازی دست بزنند.

امام جمعه ی موقت اصفهان با تاکید بر اینکه همه ی ما مدافع اصلاحات هستیم افزود: اصلاحاتی که منظور براندازی را دنبال می کند تغییر حکومت و نظام است و متاسفانه هر کس از هر موقعیتی در نظام ما ناراحت است خود را زیر چتر اصلاحات می بیند.

آیت الله مهدوی به فعالیت های بنیاد سورورس اشاره و تصریح کرد: جورج سوروس رئیس این بنیاد و عضو سابق هیئت مدیره شورای روابط خارجی آمریکا همراه با ۴ هزار کارمند و جاسوس بنیاد سوروس دخالت های گوناگونی را در کشورهای مختلف انجام داده اند.

وی سپس به نمونه هایی از فعالیت های مداخله جویانه این بنیاد اشاره کرد و افزود: از جمله این فعالیت ها در جمهوری چک، گرجستان، اوکراین، قرقیزستان انجام شد.

امام جمعه ی موقت اصفهان تصریح کرد: دخالت در نتایج انتخابات ریاست جمهوری یا مجالس این کشورها صورت گرفت و پس از آنکه دست به نظرسازی به جای نظرسنجی می زدند حتی وضعیت به گونه ای شد که باعث فراری شدن رئیس جمهور قانونی یک کشور شدند.

وی افزود: رد پای این بنیاد در آذربایجان شوروی هم دیده می شود که در قالب مبارزه با مواد مخدر نه تنها چنین نکردند بلکه دست به گسترش این موارد زدند و با گسترش فساد مبارزه با مذهب را پیش گرفتند.

حضرت آیت الله مهدوی تهام فرهنگی را از جمله شرایط مهم ایجاد انقلاب های رنگی عنوان و تصریح کرد: این انقلاب ها توسط خارج کشور اداره می شود و از جمه ارکان آن مجریان داخلی این انقلاب ها است.

وی ضمن تاکید بر نگرانی های چندین باره رهبر معظم انقلاب در مورد فرهنگ افزود: رکن اساسی براندازی های نرم تهاجم فرهنگی است و رکن دیگر آن افراد داخلی در قالب اصطلاح طلبی هستند و جرقه ی شروع این حرکات نیز معمولا از یک انتخابات زده می شود.

امام جمعه ی موقت اصفهان القای نارضایتی عمومی، یاس از وضعیت فعلی، سیاه نمایی، ایجاد تحریک های نفسانی و شهوانی، ایجاد تجمع و استفاده از نمادهای رنگی و در نهایت پخش دروغ و شایعات را از جمله روش های استفاده شده در به ثمر رسیدن انقلاب های مخملی عنوان کرد.

وی به خاطره ی تلخ تحصن عده ای از نمایندگان مجلس ششم در سال ۸۳ اشاره کرد و افزود: در آن زمان این افراد که تعدادی از آن ها الان به کشورهای خارجی پناهنده شده اند منتظر دعوت عمومی بودند و دشمن نیز استقبال گسترده ای از این حرکت ها کرد اما مردم آن ها را رد کردند.

آیت الله مهدوی خاطرنشان کرد: شخصی به نام کیان تاج بخش که نماینده ی بنیاد سوروس در ایران است می گوید این بنیاد قصد دارد از طریق شبکه های اجتماعی زیرساخت براندازی نرم را در ایران آماده کند.

این نماینده مردم اصفهان در مجلس خبرگان رهبری در ادامه به موضوع برجام اشاره کرد و گفت: دشمن در این مورد مسائل خاصی را مطرح می کند و مجلس ما نیز تقاضا کرده است برجام برای بررسی نکات مثبت و منفی ارائه شود.

وی تاکید کرد: در دیدار اخیر رهبر معظم انقلاب با اعضای مجلس خبرگان رهبری ایشان به رئیس جمهور اشاره کردند تا برجام به مجلس ارجاع شود و البته قانون نیز همین را می گوید.

آیت الله مهدوی بررسی برجام و نکات مثبت و منفی آن را امتحان سختی برای مجلس خواند و تصریح کرد: تا کنون جلسات خوبی در این مورد برگزار شده است و ادامه پیدا خواهد کرد.

وی همچنین به برخی صحبت های رئیس جمهور امریکا مبنی بر اینکه مردم ایران باید شعار «مرگ بر آمریکا» را ترک کنند و بدانند حمایت از حزب الله و رد هولوکاست مطرود است اشاره و تاکید کرد: همان طور که رهبر معظم انقلاب فرمودند دشمن در فکر القای خود و تسلط بر جهانیان است و تحت شعار مبارزه با تروریسم از تروریسم حمایت می کند!

امام جمعه ی موقت اصفهان افزود: دشمن حمله ی عربستان به یمن، حمله ی اسرائیل به فلسطین و لبنان، کشتار مردم در بحرین و جلوگیری از حق رای آن ها را حقوق بشر نمی داند اما دخالت در ایران، افغانستان، پاکستان، تلاش برای تجزیه عراق و … را حقوق بشر می داند.

وی تصریح کرد: باید بدانیم توافق هسته ای هم که انجام گیرد هیچ ربطی به مسائل دیگر ما با آمریکا نخواهد داشت و تا وقتی به فکر زورگویی و دخالت در کشورهای آزاده جهان هستند شعار «مرگ بر آمریکا» و سوزاندن پرچم این کشور به عنوان نماد سلطه از عمل و شعار آزادگان جهان حذف نخواهد شد.

حضرت آیت الله مهدوی به صحبت های دیوید کامرون نخست وزیر انگلیس که خواستار تغییر نگرش ایران شده بود اشاره کرده و گفت: اینها هنوز رفتار ۳ قرن اخیر خود در خبث و زشتی، ایجاد تفرقه و تجزیه ی کشورهای مسلمان و همچنین ایجاد مذاهب ساختگی وهابیت و بهاییت را تغییر نداده اند و تا زمانی که روش منافقانه ی خود را عوض نکنند شعار مرگ بر انگلیس ادامه خواهد داشت.

خطیب موقت خطبه های نماز جمعه اصفهان به ترس دشمن از الگو شدن ایران برای دیگر کشورهای آزادی خواه جهان اشاره و تاکید کرد: جلوگیری از شتاب علمی کشور یکی از راهکارهای دشمن در این موضوع است.

وی افزود: رهبر معظم انقلاب نیز در دیدار اخیر خود با اعضای مجلس خبرگان بر این نکته تاکید کردند و فرمودند: تصور کنید ایران اسلامی در چند سال آینده با پیشرفت های علمی زیاد و جمعیت ۱۵۰ میلیونی در فکر اجرای عدالت است و همین موضوع ملت های آزاده را به فکر الگو گرفتن از ایران می اندازد.

این نماینده مردم اصفهان در مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: دشمن در فکر جلوگیری از استقلال اقتصادی، نظامی، خودکفایی و همچنین نفوذ ایران در عرصه های مختلف است و برای همین دنبال ایجاد شکاف و به دنبال آن شکار در کشور ما هستند.

وی تاکید کرد: همان گونه که رهبر معظم انقلاب فرمودند باید هوشیاری خود را در عرصه های علمی و رزمی نشان دهیم و رزمایشی که از امروز به مدت ۳ روز در عرصه ی هوایی در اصفهان انجام می شود از جمله نمایش اقتدار ارتش است.

امام جمعه ی موقت اصفهان در موضوع برجام گفت: چه برجام تصویب بشود و چه تصویب نشود اتحاد و یکپارچگی باید در داخل کشور حفظ گردد.

آیت الله مهدوی تاکید کرد: اگر مجلس صلاح دید و برجام را رد کرد باید همه با هم آن را رد کنیم و اگر آن را تصویب کرد باید همه یک صدا از آن حمایت کنیم.

وی در پایان هوشیاری ملت را خنثی کننده ی نقشه های دشمن خواند و گفت: لازم است برای مقاوم شدن در برابر نقشه های دشمن بحث اقتصاد مقاومتی را که تکیه گاهش مردم است و از تولید داخلی و صادرات حمایت می کند و مراقب واردات است دنبال و حمایت کنیم.

برچسب‌ها: , , , , , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز