جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۲۱:۳۶ - ۱۳۹۵/۱۰/۰۵
در دیدار با مدیران ثبت احوال اصفهان مطرح شد
 انتقاد امام‌جمعه اصفهان از اطاله زمان صدور شناسنامه‌های جدید   

امام جمعه اصفهان با انتقاد از اطاله زمان صدور شناسنامه های جدید، گفت: باید در یک اقدام جهادی پرونده صدور شناسنامه‌های جدید را با سرعت بیشتری پیش برد و پس از آن به صدور کارت ملی هوشمند پرداخت.

به گزارش ندای اصفهان،  آیت‌الله سید یوسف طباطبایی‌نژاد به‌مناسبت روز ثبت احوال در دیدار مدیرکل، معاونان و جمعی از پرسنل ثبت احوال استان بر اهمیت کار این اداره تأکید کرد و اظهار داشت: یکی از دستگاه‌هایی که پس از انقلاب دچار تحول عظیمی شده، ثبت احوال است.

وی تصریح کرد: در گذشته وقتی اسم اداره ثبت احوال می‌آمد، انباری از پرونده‌های پر از خاک با پرسنلی مسن به ذهن می‌رسید، لیکن در حال حاضر با بهره‌گیری از فناوری‌های روز و پرسنلی جوان و خوش فکر تحول عظیمی در ساختار این اداره به‌وجود آمده است.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه ثبت احوال، امانتدار هویت و پیشینه افراد است، گفت: اطلاعات هویتی مردم در دست شما به امانت گذاشته شده است، بنابراین باید نهایت تلاش خود را برای نگهداری صحیح از آنها بکنید.

وی خاطر نشان کرد: پس از کامپیوتری شدن سیستم، از امحاء پرونده‌ها خودداری کنید و پس از پالایش، اسناد اصلی را در بایگانی نگهدارید چراکه ممکن است در صورت بروز مشکلی در سیستم اطلاعات پاک شده و مشکلات فراوانی گریبان گیر مردم شود.

آیت‌الله طباطبایی‌نژاد از اطاله زمان صدور شناسنامه‌های جدید انتقاد کرد و گفت: تلاش کنید در یک اقدام جهادی پرونده صدور شناسنامه‌های جدید را با سرعت بیشتری پیش ببرید و پس از آن به صدور کارت ملی هوشمند بپردازید.

وی به نقش آمار و اطلاعات در اداره مملکت اشاره کرد و گفت: همه برنامه ریزی‌های کلان و خرد کشور بر پایه آمار و اطلاعات صورت می‌گیرد، لذا لازم است اطلاعات ثبت احوال به روز و صحیح باشد تا بتوان تصمیمات درستی در کشور و استان گرفت.

در ابتدای این دیدار تورج حاجی رحیمیان مدیرکل ثبت احوال استان اصفهان ضمن ارائه گزارشی از فعالیت‌های صورت گرفته در این سازمان آمارهای جمعیتی و همچنین وضعیت ثبت وقایع حیاتی چهارگاه در استان را تبیین کرد.

وی به وضعیت صدور شناسنامه و کارت هوشمند ملی اشاره کرد و گفت: تاکنون بیش از یک میلیون و ۱۰۰هزار نفر در استان درخواست کارت هوشمند ملی اخذ شده که امیدواریم با حمایت مسئولان، هر چه سریعتر بتوانیم سایر مردم استان را نیز صاحب کارت هوشمند ملی کنیم.

انتهای پیام/

منبع:تسنیم

برچسب‌ها: , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز