چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: ورزشي
چاپ خبر
۱۳:۰۷ - ۱۳۹۵/۱۰/۰۵

به بهانه ورود ادامه دار سیاسون به ورزش؛

رطب خورده منع رطب چون کند؟/ ورزش یا سکوی پرش!

متاسفانه امروزه شعار عدم ورود سیاسیون به ورزش، بیشتر از سوی افراد سیاسی مطرح می شود که با وجود نداشتن سبقه خاص ورزشی، خودشان نیز در بعضی موارد به ورزش ورود کرده اند و سیاست را با ورزش قاطی می کنند.

به گزارش ندای اصفهان،  روز گذشته مجمع انتخاباتی هیئت دوچرخه سواری استان اصفهان با حضور سرپرست فدراسیون برگزار شد و حجت الاسلام مهروی پور با کسب اکثریت آرا به ریاست این هیئت رسید.

پس از اتمام مجمع و خروج اعضا از مجمع، ندا واشیانی پور عضو شورای اسلامی شهر اصفهان و نائب رییس هیئت دوچرخه سواری با حضور در محل سرای ورزشکاران از برگزاری مجمع اظهار بی اطلاعی کرد و به شدت از این اتفاق ناراحت شد.

واشیانی که در مجمع انتخاباتی هیئت دوچرخه سواری صاحب رای بود از عدم دعوتش به این مجمع به شدت گلایه داشت که امینازاده با نشان دادن پیامک دعوت به خانم واشیانی مدعی شد که ایشان را در نشست دعوت کرده است و عضو شورا نیز با نشان دادن گوشی خود مدعی شد که این پیام به دست وی نرسیده است؛ گویا پیامک معاون اداره کل ورزش و جوانان به دست نائب رییس هیئت دوچرخه سواری نرسیده بود.

در ادامه خانم واشیانی پور مدعی شد که هیچ دعوتنامه ای هم برای حضور در این مراسم دریافت نکرده است و در جمع خبرنگاران اظهار داشت: “تمام تلاش ما بر این بوده که از ورزش شهر حمایت کنیم و مردم از رونق ورزش منتفع شوند ولی اخیراً شاهد اتفاقاتی در ورزش شهر هستیم که نشان می‌دهد ورزش اصفهان دارد رنگ و بوی سیاسی می‌گیرد. به نظر من این روند درستی نیست و هر چیزی باید سر جای خود قرار گیرد.

وی افزود: شاید انتخابات شورا یا مجلس یک انتخابات سیاسی باشد ولی ورزش باید از سیاست جدا باشد. اگر قرار باشد ورزش با سیاست همراه شود و برای نفوذ افرادی که مدنظر هستند، اشخاص دیگر را کنار بگذاریم درست نیست. من نمی‌خواهم به صورت قطعی قضاوت کنم ولی اینکه برای من تا دقیقه ۹۰ هیچ دعوتنامه، پیام یا تماسی برای حضور در مجمع ارسال نشد، رفتاری غیراخلاقی بود. وقتی یک نفر حق رأی دارد باید بتواند از این حق استفاده کند.

عضو کمیسیون شورای شهر به جلسه ورزشکاران و نمایندگان مجلس نیز اشاره کرد و افزود: این که ورزشکاران را جمع کنند و یک گروه سیاسی برای آنها سخنرانی کنند و اسمش را چیز دیگری بگذارند اصلا اتفاق خوبی نیست و من متاسفم اگر قرار باشد ورزش شهر ما با سیاست قاطی شود.

وی گفت: ورزش باید از سیاست جدا باشد، ورزش باید پاک باشد و آدم های متخصص باید درباره ورزش تصمیم بگیرند.

واشیانی‌پور با  اشاره به اینکه خبر نکردن کسی مثل من که همیشه و همه جا در دسترس بوده ام رنگ و بوی سیاسی دارد، اظهار داشت: مهم نیست چه کسی انتخاب شود و مهم این است که مجامع انتخاباتی هیأت‌های ورزشی را سیاسی نکنیم. نباید از حضور افرادی که رأیشان و یا حضورشان می‌تواند به نوعی فضا را عوض کند جلوگیری کنیم ولی شخصی که انتخاب شده قابل احترام است و همه ما وظیفه داریم که به ایشان کمک کنیم تا در کار خود موفق شود.

وی به عدم حضورش در این هیئت نیز اشاره کرد و گفت: من قبلا هم به آقای لیمویی گفته بودم که به دلیل مسئولیت زیادم در شورای شهر، تمی توانم وقت کافی برای این هیئت بگذارم.”

درباره حواشی امروز مجمع انتخاباتی هیئت دوچرخه سواری و صحبت های خانم واشیانی ذکر چند نکته خالی از لطف نیست.

فارغ از این مسئله که خانم واشیانی به این نشست دعوت شده اند یا نه، آیا عدم اطلاع نائب رییس هیئت دوچرخه سواری از زمان برگزاری مجمع این هیئت، قابل توجیه است؟ با توجه به اینکه همان زمانی که خانم واشیانی نائب رییسی این هیئت را برعهده گرفتند در شورا شاغل بودند آیا عدم حضورشان در هیئت جدید به دلیل نداشتن وقت کافی، توجیه قابل قبولی است؟ ضمن اینکه ایشان نائب رییس هیئت کشتی اصفهان نیز هستند.

مسئله مهم دیگری که وجود دارد این است که متاسفانه بعضی از سیاسیون شهر به جای اینکه وقت خود را برای ایجاد برنامه ای منظم و منسجم برای ورود به مجلس و یا شورا صرف کنند، سعی دارند از پتانسیل جذابیت ورزش سوءاستفاده کرده و آنرا دستمایه ای برای ورود به عرصه های مهم تصمیم گیری شهر و کشور قرار دهند و با آوردن افراد مدنظر خود در ریاست هیئت های ورزشی، فضای ورزشکاران را به سمت و سوی خاصی سوق دهند.

متاسفانه امروزه شعار عدم ورود سیاسیون به ورزش، بیشتر از سوی افراد سیاسی مطرح می شود که با وجود نداشتن سبقه خاص ورزشی، خودشان نیز در بعضی موارد به ورزش ورود کرده اند و سیاست را با ورزش قاطی می کنند.

با توجه به نزدیک شدن فضای انتخاباتی ریاست جمهوری و شورای شهر، اهالی سیاست به هر وسیله ای متوصل می شوند تا به اهداف سیاسی خود برسند و بعضا بر این اصل که “هدف وسیله را توجیه نمی کند” اعتقادی ندارند و حاضرند هر چیزی از جمله ورزش را قربانی کنند تا به اهداف خود برسند.

انتهای پیام/

منبع:میدان نیوز

برچسب‌ها: , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


نوشت ایران؛ نوشت افزار باکیفیت ایرانی اسلامی
نوشت ایران؛ نوشت افزار باکیفیت ایرانی اسلامی
ثبت نام حوزه علمیه مشکات اصفهان/ طرح تحولی ویژه دانشجویان/ کلیک کن
ثبت نام حوزه علمیه مشکات اصفهان/ طرح تحولی ویژه دانشجویان/ کلیک کن
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715