پنج شنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۸
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۲۳:۴۱ - ۱۳۹۵/۱۰/۰۲

حجت الاسلام بهشتی نژاد:

پرورش، شاگرد علما استاد شهدا

حجت الاسلام بهشتی نژاد در مراسم بزرگداشت استاد علی اکبر پرورش گفت: بسیاری از شهدا از شاگردان استاد پرورش بودندو در دامان ایشان تربیت یافته بودند.

به گزارش خبرنگار ندای اصفهان، شامگاه امروز(پنج شنبه)، حجت الاسلام بهشتی نژاد در مراسم بزرگداشت مرحوم علی اکبر پرورش که در گلستان شهدای اصفهان برگزار شد در رابطه خصوصیات اخلاقی استاد پرورش اذعان کرد: پرورش دارای سه خصوصیت ارزشمند و والای تقوا، علم و جهاد بود.

وی در ادامه تصریح کرد: طبق نص صریح قرآن کریم کل ارزش های اسلامی در این سه خصلت (ایمان، تقوا، علم و جهاد) خلاصه می شود و مرحوم پرورش در این ۳ خصوصیت به عنوان یک الگوی نمونه بود.

مدیرکل سابق تبلیغات اسلامی استان اصفهان در رابطه محبوبیت استاد پرورش اظهار کرد: وی در خیل عظیم جوانان و انقلابیون و اقشار مردم استان و کشور فردی محبوب و زبانزد بود که علت این محبوبیت را می توان در ارتباطش با خدای متعال جویا شد.

وی ضمن بیان ویژگی های اخلاقی مرحوم پرورش درباره چرایی محبوبیت ایشان عنوان کرد: اگر کسی بخواهد به خوبان عالم راه پیدا کند، راهش این است که خداوند تعریف آن ها را بر زبان مردم جاری می کند از این رو استاد پرورش از معدود کسانی بود که قبل و بعد از وفاتش رهبر معظم انقلاب، مراجع تقلید و بزرگان، هریک با برداشت های لطیف از ایشان تعریف نمودند.

حجت الاسلام بهشتی نژاد با اشاره به خصوصیات عبادی استاد پرورش تشریح کرد: پرورش اهل عبودیت، تهجد، نماز شب و مناجات با خدا بود، فردی بود که شب ها به عبادت مشغول بود و روزها به تعلیم و تعلم، درکارهایش به خدا توکل می کرد و هیچ گاه از توسل به اهل بیت دست بر نمی داشت.

وی با بیان اینکه هرکس همت کوتاه و رای ضعیف داشته باشد به جایی نمی رسد اظهار کرد: استاد پرورش همتی بلند داشت از این رو قله های سعادت را فتح کرد و رستگار شد.

حجت الاسلام بهشتی نژاد با اشاره به خطبه قاصعه امام علی(ع) در نهج البلاغه افزود: امیرالمومنین در این خطبه خود را اینگونه معرفی می کند«من از قومی هستم که در راه خدا و انجام وظیفه از هیچ ملامتی نمی هراسم و از آبادگران شب(متهجد) هستم و از کسانی هستم که بلندای مناره هدایت او همه جا را روشن می کند، لحظه ای کبر و خودخواهی در وجود من نیست و در مورد مسلمین هیچ غش و غل و خیانتی از من سر نمی زند و لحظه ای در زمین فساد نمی کنم، من از کسانی هستم که دلشان در بهشت است ولی جسمشان در زمین در حال تلاش».

وی در ادامه افزود: هیچ کس نمی تواند به مقام معصوم برسد ولی هرقدر که انسان تلاش کند تا بسان معصومین شود خداوند به او مقام و درجات عنایت می کند لکن مرحوم پرورش نیز با تلاش و مبارزه با نفس از عنایات مولای خود (امیرالمومنین) بهره مند گشته بود.

حجت الاسلام بهشتی نژاد در توصیف استاد پرورش ابراز کرد: بهترین وصف از این استاد وارسته همان گفته های مقام معظم رهبری است که فرمودند: «او چهره ای تاثیرگذار بود که عمر اعظم با برکت خود را در مسیر خدا و خدمت به دین خرج کرد و دارای لهجه صادق و دلی با اخلاص و حسن خلق بود.»

وی در ادامه افزود: این سه خصلت (لهجه صادق، دل با اخلاص و حسن خلق) بالاترین خصوصیاتی است که در یک انقلابی می تواند وجود داشته باشد و کسانی که تبلیغ رسالت الهی می کنند و مردم را به سوی خدا دعوت می کنند باید از این خصوصیات برخوردار باشند.

حجت الاسلام بهشتی نژاد در رابطه مقام استاد پرورش به لحاظ تعلیم و تعلم عنوان کرد: پرورش هم گیرنده خوبی بود و هم فرستنده خوبی، به این لحاظ که ازعلما و وارستگانی همچون علامه طباطبایی و حضرت امام(ره) درس گرفته بود و شاگردانی همچون شهدا تربیت کرد و این یک حقیقت است که بسیاری از شهدا همچون جلال افشار از شاگردان ایشان بودند.

حجت الاسلام بهشتی نژاد در رابطه آشنایی استاد پرورش با علوم اسلامی بیان کرد: او ۳۰ دوره متنوع تفسیر قرآن را به طور کامل مطالعه کرده بود و اشکالات و یافته های خود را خدمت علامه طباطبایی عرضه و آن ها را حل و فصل کرده بود.

وی در بیان خاطره ای از استاد پرورش افزود: یک بار که خدمت مقام معظم رهبری رسیده بود به ایشان عرض کرده بود هرگاه نیاز به نیرو داشتید، مرکز تامین نیرو اصفهان است چراکه اصفهان صدها سال است که مرکز تهجد و دعا است.

حجت الاسلام بهشتی نژاد در پایان تاکید کرد: اینکه در زمان جنگ تحمیلی در یک روز مردم اصفهان ۳۰۰ شهید تقدیم انقلاب می کنند به دلیل عقبه ای غنی از تهجد مردم اصفهان است چراکه در شهرهای ایران پس از انقلاب مراسم های دعای کمیل رواج یافت ولی در اصفهان از قدیم الایام محافل دعا و مناجات برپا بوده است.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


اولین سررسید هوشمند دانش آموزی؛ به جای پول «همکلاسی» عیدی بدهیم!
اولین سررسید هوشمند دانش آموزی؛ به جای پول «همکلاسی» عیدی بدهیم!
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق