دوشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: ورزشي
چاپ خبر
۱۱:۲۹ - ۱۳۹۵/۰۹/۳۰
از گوشه و کنار ورزش
 احتمال تغییرات در مدیریت استقلال و پرسپولیس در نیم فصل/ انتخاب عجیب مربی ماشین‌سازی و یک مدیریت ناکارآمد   

از اخبار گوشه و کنار ورزش همراه شوید.

به گزارش ندای اصفهان،  اگرچه فضای عمومی کشور متاثر از بدعهدی آمریکایی ها در موضوع برجام است؛ اما در گوشه و کنار ورزش نیز اتفاقاتی روی می‌دهد که کمتر مورد نظر قرار می‌گیرد. برخی از آنها را با هم مرور می‌کنیم.

* مسعود سلطانی‌فر که حایگزین محمود گودرزی در وزارت ورزش و جوانان شده، هنوز اقدام به تغییر نکرده و همین نیز موجب گمانه‌زنی‌هایی شده است. در این بین، برخی منابع عنوان می‌دارند احتمال جابجایی در دو باشگاه پرهوادار استقلال و پرسپولیس وجود دارد. اگرچه هنور چیزی قطعی نشده؛ اما از علی فتح الله زاده و بهروز منتقمی (به ترتیب) به عنوان گزینه‌های احتمالی برای مدیریت استقلال و پرسپولیس نام برده می‌شود. این دو سابقه حضور در این دو تیم را داشته‌اند؛ به خصوص فتح‌الله زاده که چند نوبت در استقلال بوده است.

* پس از صدور حکم دیوان عدالت اداری مبنی بر لغو انتخابات ریاست فدراسیون تیراندازی، شاهدیم که با وجود گذشت چندین روز، همچنان وضعیت مبهم این فدراسیون ادامه دارد و تصمیمی ازسوی وزارت ورزش گرفته نشده است. مهدی هاشمی که در زمان برگزاری انتخابات، دوشغله بوده، عملا رفتاری خلاف قانون داشته و باید از سمت خود کناره‌گیری کند. با این وجود، شاهدیم که چنین نکرده و در مدیریت فدراسیون نیز ناموفق بوده است. تیراندازی کشور بدهی بیش از ۱۰ میلیارد تومان دارد و عملا در مرز تعطیلی قرار گرفته است.

* به نظر می رسد باید به زودی شاهد حذف معاونت ورزش همگانی در وزارت ورزش و جوانان باشیم. این معاونت که از دوران تبدیل سازمان تربیت بدنی به وزارت ورزش تا کنون فعالیت داشته، عملا هیچ جایگاهی در ساختار قانونی این نهاد نداشته است. با توجه به این موضوع، این معاونت باید حذف شود که عملا، تا کنون به دلایلی نامشخص چنین نشده است. این اتفاق در حالی باید روی دهد که ورزش همگانی بایستی به شهرداری ها منتقل می شده و تصدیگری دولت در این زمینه به پایان می رسید. البته، تجربه سال های اخیر نشان می دهد معاونت ورزش همگانی فاقد کارایی بوده و صرفا موجب سنگین تر شدن این وزارتخانه شده و حذفش می تواند به سود کشور باشد.

* ماشین سازی تبریز که نتوانسته در این فصل راه به جایی ببرد و جز قعرنشینان لیگ برتر به شمار می رود، فرهاد کاظمی را به عنوان سرمربی جدید انتخاب کرده است. وقتی مروری بر کارنامه وی می شود، واضح است که در سال های اخیر غیر از ناکامی، رهاوردی نداشته است. حال سوال این است که چرا باید از وی با این کارنامه و سابقه نامطلوب، به عنوان سرمربی این تیم بهره برده شود؟ این انتخاب صرفا بر مبنای فنی بوده یا مسائل دیگری نیز در میان بوده است؟ چرا یک مدیریت ناکارآمد از یک مربی ناکام بهره برده است؟

* اگرچه تا پایان دوران ریاست کیومرث هاشمی بر کمیته ملی المپیک کمتر از یک سال یاقی مانده؛ ولی این سوال وجود دارد که چرا بایستی شاهد فعالیت افراد با عناوین سرپرستی باشیم. اکنون، خزانه داری کمیته بر عهده رسول خادم است که با سرپرستی اداره می شود. آکادمی ملی المپیک نیز با حضور دکتر فضل الله باقرزاده، به شکل سرپرستی به پیش می رود. واقعا ورزش دچار چنین قحطی مدیر است که نمی توان افرادی را بر مسند این سمت ها که از نقاط مهم و راهبردی کمیته هستند، منصوب کرد، یا ضعف مدیریتی موجب شده تا چنین شرایط نامطلوبی به وجود آید؟ به نظر می رسد پاسخ این پرسش، نتایج غم انگیزی را در پی داشته باشد.

* باوجود منع قانون برای فعالیت بازنشسته ها، همچنان مقاومتی جدی در این زمینه وجود دارد. به نظر می رسد باید فشار و نظارتی جدی تر از سوی مقامات ورزش در این حوزه صورت گیرد تا جا برای جوان ترها باز شود و این قانون نیز معطل نماند. فهرست قابل توجهی از بازنشسته ها در ورزش وجود دارد که در حال قانون شکنی هستند.

انتهای پیام/

منبع:مشرق

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز