جمعه ۱۴ آذر ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۰:۵۲ - ۱۳۹۵/۰۹/۲۹

باوجود مخالفت استاندار؛

وقتی پول بیت المال هزینه سفر چند میلیونی شهرداران و اعضای شورا به جزیره کیش می شود!

باوجود مخالفت استاندار اصفهان، تعداد زیادی از شهرداران و اعضای شورای شهرهای استان و همچنین شهرستان برخوار، با صرف هزینه چند میلیونی به جزیره کیش سفر کرده اند.

به گزارش ندای اصفهان،چند سالی است که در جزیره کیش همایشی با عنوان شهر ایده آل با هدف انتقال تجربیات نوین در حوزه مدیریت شهری برگزار می شود و برای تمامی شهرداری های کشور از کوچک و بزرگ برای شرکت در آن دعوت نامه ارسال می شود و هفتمین دوره این همایش نیز در دو روز گذشته در مرکز همایش های بین المللی جزیره کیش آغاز شده است.

شنیده ها حاکی از آن است که طبق سنوات گذشته، امسال نیز برخی از شهرداران و اعضای شورای شهرهای استان اصفهان و همچنین برخی از شهرداران و شوراهای شهرستان برخوار از روزها یا هفته های قبل برای شرکت در این همایش با واریز مبالغ قابل توجه، از طریق شرکت های خصوصی و آژانس های گردشگری نام نویسی کرده و به جزیره کیش رفته اند.

به گفته یک منبع آگاه این سفر در حالی انجام شده که این شهرداری ها با کمبود بودجه مواجه بوده و این کمبود بودجه قابل توجه باعث شده پروژه های این شهر تا حدودی در بلاتکلیفی به‌سر برد و همچنین پرداخت حقوق پرسنل اداری و کارگری شهرداری به مدت چندماه به تأخیر بیافتد.

علی رغم این که شرکت در همایش شهر ایده آل برای افزایش تجربه مدیران شهرداری ها به منظور بهبود امور، بالا رفتن راندمان کاری و کسب تجربیات شهری برای ایجاد پروژه‌های عمرانی جدید و افزایش نوآوری و ابتکار در سطح جامعه مفید است؛ اما این سوال مطرح است که آیا رفتن به چنین سفری با صرف هزینه هایی از بیت المال ضرورت دارد؟!

این در حالی است که سال گذشته نیز در همایش شهرداران استان اصفهان که اواخر سال در تالار شهروند برگزار شد؛ استاندار اصفهان در خصوص سفر کاری شهرداران و اعضای شورای اسلامی شهر اظهار کرد: ملاک تصمیم برای سفر و ضرورت آن و دستاورد آن برای کشور و استان باید کاملاً مشخص و تعداد افراد اعزامی باید معقول و منطقی باشد.

رسول زرگرپور ضمن مخالفت با سفرهای خارجی و سفرهای پرهزینه شهرداران و اعضای شورای شهرها گفت: شهرداران شهرهای درجه ۲ از شهرداری های درجه ۴ و شهرداران درجه ۴ از شهرداری های درجه ۶ الگو گرفته و در استان اصفهان سفر کرده و از تجربیات یکدیگر استفاده کنند.

طبق شنیده ها علی رغم تأکیدات استاندار اصفهان به ۱۰۸ شهرداری استان اصفهان، حدود ۶۰ درصد شهرداران و اعضای شورای شهرهای استان اصفهان به بهانه کسب تجربه و با هدف بهره مندی از فضاهای گردشگری و تفریحی و….. کیش در این همایش شرکت کرده اند.

سئوالی که اکنون مطرح می شود این است که آیا با برگزاری چهار دوره نمایشگاه با موضوع ایده های برتر در شهرداری ها در نمایشگاه بین المللی استان اصفهان در طول سال، رفتن به چنین سفری ضرورت دارد؟

سئوال دوم: اگر هزینه سفر از جیب خودشان بود باز حاضر بودند به جزایر کیش سفر کنند؟

سئوال سوم: آیا استاندار اصفهان و به خصوص حوزه معاونت عمرانی و دفتر امور شهری و شوراها و مسئولان استانداری استان اصفهان نظارتی بر این گونه سفرها دارند؟

انتهای پیام/

منبع:چشم برخوار

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715