چهارشنبه ۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۰۹:۵۳ - ۱۳۹۵/۰۹/۲۶
انتخابات ریاست جمهوری ۹۶؛
 آیت الله علم الهدی کاندیدایی بالقوه در طراز جریان انقلابی   

آیت الله علم الهدی شاید به فکر رییس جمهور شدن و به تبع آن کاندیداتوری نباشند، اما اگر جریان انقلابی می خواهد که یک عنصر ولایی و دارای شاخصه های حداکثری را در قامت ریاست جمهوری ببیند بایستی با تمام وجود و تقاضای جمعی و مکرر حجت را بر آیت الله برای حضور در این عرصه تمام کنند

ندای اصفهان- تحریریه

کمتر از پنج ماه دیگر انتخابات ریاست جمهوری ایران برگزار می شود. اکنون زمان بررسی و شناسایی کاندیداهای شایسته جهت حضور در انتخابات است. با توجه به اینکه حجت الاسلام حسن روحانی یک دوره را گذرانده است، می تواند در این دوره ثبت نام کند و حضورش به عنوان کاندیدا قطعی است. اما در جریان اصولگرایی اوضاع مشوش است. پس از اینکه آقای احمدی نژاد از کاندیداتوری کناره گیری کرد، فضایی فراهم شده است که هم جریان اصلاح طلب و هم جریان اصولگرا بخواهد نیرویی جدید که دارای مقبولیت است را به عرصه کارزار انتخاباتی بفرستد.

در جریان اصولگرا افرادی که قبلا کاندید شده و رای نیاورده اند فراوانند که بعضا هنوز هم از آنها دعوت می شود و در کورس هستند. افرادی چون محمدباقر قالیباف، سعید جلیلی، احمد توکلی و…، اما هیچ کدام از اینها بعید است بتوانند پیروز شوند و انتظارات جریانات اصولگرا را برآورده سازند. افراد دیگری نیز مطرح می شوند که بعید است از فیلتر شورای نگهبان رد شوند.

اما کاندیدای بالقوه ای نیز وجود دارد که شاید تاکنون کمتر به فکر جریان اصولگرایی افتاده است؛ وی تمامی شاخصه های لازم را دارد و او کسی نیست جز آیت الله سید احمد علم الهدی امام جمعه انقلابی مشهد مقدس. ایشان بنا به دلایل زیر می تواند بهترین گزینه برای جریان انقلابی باشد:

 • انقلابی بودن

روحیه بالای انقلابی ایشان در عصر حاضر کم نظیر است. وی جلودار و پیشرو در مباحث صیانت از ارزش های انقلاب اسلامی است. مباحثی چون استکبارستیزی، توجه به مستضعفین و محرومین، اعتقاد و تبعیت از ولی فقیه، پایبندی و پافشاری به اصول، احکام و مبانی دینی با تمام وجود، ساده زیستی، افشای چهره فتنه گران و موضع صریح در قبال آنها و… از ویژگی های ایشان می باشد که زبانزد خاص و عام است.

 • علم و بصیرت

آیت الله علم الهدی از فقهای برجسته کشور هستند و عضو مجلس خبرگان رهبری و دارای کرسی درس خارج فقه و اصول هستند. ویژگی ممتاز ایشان تسلط بر فقه حکومتی و اجتماعی است که کمتر فقیهی در این زمینه تخصص دارد. حضور در دانشگاه امام صادق (ع) و فعالیت در این عرصه نیز از مزیت های علمی وی می باشد. داشتن دیدگاه ها و نظراتی که منطبق با مباحث دینی در عرصه حکومت داری است نیز از شاخصه های دیگر می باشد.

ایشان از علمای بصیر هستند و بصیرت آفرینی ایشان خصوصا در دهه اخیر مثال زدنی است و سخنرانی ها و مواضع ایشان همواره سبب امیدواری امت حزب الله و البته رعب و وحشت در دل دشمنان و منافقین گشته است.

 • مقبولیت عمومی

وی با توجه به عملکرد شایسته و همچنین مواضع ارزشی خود مورد توجه و مقبولیت جریان انقلابی و اصولگراست. همچنین به خاطر ساده زیستی و البته خدمات و پیگیری هایی که در شهر مشهد برای مستضعفین داشته اند می تواند امیدبخش اقشار محروم و مستضعف که صاحبان اصلی انقلاب هستند نیز باشد و مردم کسی را که از جنس خودشان باشد بهتر می پذیرند.

نقطه دیگری که می تواند سبب رای آوری وی گردد پافشاری زیاد بر احکام دینی است. ایشان در طول فعالیت خود بر رعایت عفاف و حجاب و نهادینه سازی آن در جامعه، مبارزه با ربا و حذف آن از سیستم بانکی، مخالفت با ولنگاری فرهنگی و ترویج غنا و کنسرتهای موسیقی، حفاظت از بیت المال و… تاکید فراوان داشته اند. این امر سبب می شود عده زیادی از اقشار مذهبی که از عملکرد دولتمردان در صیانت از ارزشهای دینی طی سالهای گذشته سرخورده شده اند و حتی با صندوق های رای هم قهر کرده اند را متقاعد کند که به خاطر حفظ ارزشهای دینی و وجود کاندیدایی که امتحانات خود را در این وادی پس داده است وارد عرصه انتخابات شوند و از ایشان حمایت کرده و به وی رای دهند.

 • جامعیت و محوریت

با توجه به سابقه بالای انقلابی آیت الله علم الهدی و البته اینکه تمام جریانات انقلابی و همچنین حوزه های علمیه به وی ارادت دارند، کاندیداهای بالقوه دیگر جریان اصولگرایی از حضور در عرصه انتخابات انصراف خواهند داد و ایشان می تواند به عنوان کاندیدای واحد جبهه اصولگرا وارد عرصه شود. حضور او می تواند سبب وحدت جریانات ارزشی (که اکنون متفرق شده اند) شود و حتی عناصر تفرقه افکن و محافظه کار و… نیز علی رغم اینکه منافعشان تامین نمی شود به خاطر حفظ اعتبار خود مجبور به حمایت از آیت الله علم الهدی خواهند شد. این موضوع می تواند سبب انسجام جریان انقلابی گردد و احتمال پیروزی جریان انقلابی نیز بالاتر خواهد رفت.

 • دارا بودن سوابق مدیریتی و اجرایی

با توجه به اینکه ایشان بیش از یک دهه است در جایگاه امامت جمعه شهر مشهد حضور دارند در انواع شوراهای مختلف اداری استانی حضور داشته و در برخی موارد ریاست آن را عهده دار بوده اند، مثل شورای امر به معروف و نهی از منکر، شورای فرهنگ عمومی و… . علاوه بر این حضور در جایگاه نمایندگی مجلس خبرگان رهبری و اطلاع ایشان از امور جاری کشور و جهان از مزیت های دیگر می باشد. پیگیری عمران و آبادانی مشهد و توجه به نقاط حاشیه نشین از تجربیات و سوابق ایشان است که به همت او و مسئولین دیگر سبب تحول مشهد شده است.

ایجاد اتحاد و انسجام در بین مردم و مسئولین استان خراسان و اینکه به واسطه فعالیت های انقلابی ایشان عناصر انقلابی از شهر مشهد به مجلس راه یافته اند و در شورای اسلامی شهر مشهد نیز اصولگرایان حاکم هستند. این در حالی است که در نقاط مختلف کشور قضیه برعکس است. علم الهدی بدون پرداخت هیچ هزینه ای با دست خالی و البته با توکل به خدا و صداقت و حلم و پایمردی توانسته است این امر را محقق سازد. لذا این تجربه موفق می تواند اتحادی حقیقی را بین مسئولین کشور حکمفرما سازد و از تنش های زاید جلوگیری کند.

 • صراحت و شفافیت در گفتار و کردار

شفافیت در کلام ممکن است سبب شود مخالفان نیز بیشتر گردند و به همین خاطر عده ای از مسئولین دوپهلوگویی را برگزیده اند تا همه طرف را داشته باشند. اما شفافیت در کلام را مردم در عصر حاضر بیشتر می پسندند چرا که از دو پهلو شنیدن ها و دورویی ها خسته شده اند. مطالبه عمومی به سمت حضور کاندیدایی شفاف و صریح می باشد.

 • ویژگی های مهم دیگری همچون دلسوزی و شجاعت، سیادت، سخنور بودن ایشان و بیان نافذ و جذاب را نیز می توان افزود و البته موارد دیگر که نمی خواهیم به دلیل طولانی شدن به آن بپردازیم.

با همه این احوال آیت الله علم الهدی شاید اصلا هرگز به فکر رییس جمهور شدن و به تبع آن کاندیداتوری نباشند و حتی پیشنهادات را نیز رد کنند اما اگر جریان انقلابی می خواهد که یک عنصر ولایی و دارای شاخصه های حداکثری را در قامت ریاست جمهوری ببیند باید به این گزینه فکر کند و با تمام وجود و پیگیری و تقاضای جمعی و مکرر حجت را بر آیت الله علم الهدی برای حضور در این عرصه تمام کنند.

امید است با حضور کاندیدایی شایسته و انتخاب آن سربلندی ایران اسلامی و تشکیل دولتی که بتواند ان شاالله زمینه ساز تشکیل دولتی اسلامی و در مرحله بعد جامعه ای اسلامی و مقدمه سازی منجی عالم بشریت گردد را شاهد باشیم.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

 1. ناشناس گفت:

  چه تحلیلی! حالتون خوبه؟
  0  0
 2. عباد گفت:

  آیت اله علم الهدی بهترین گزینه است ولی حیف که بعضی ها لیاقت انسان عادل و عالم را ندارند و برایشان افراد دورو و نادان بهتر است چرا که با برگزاری یک کنسرت موسیقی از آنها دلبری می کند و از هرچه در عالم هست رهایشان می کند.
  آری کسی که درد شناس باشد و درمان را هم بداند را بعضی ها نمی خواهند. و به همین خاطر است ظهور منجی هستی نیز به تعویق افتاده است. وقتی که مردی از جنس اهل بیت (ع) و با شعارها و منشش را نپسندیم آیا باید خود را منتظر موعود بدانیم؟
  امید است مردم اینبار گول افراد دو رو را نخورند و به ردی کارآزموده و انقلابی رای بدهند.
  0  0
 3. برسام گفت:

  پست ریاست جمهوری برای آقای علم الهدی بسیار کم و ناچیزه و به نوعی پیشنهاد این پست به ایشان شاید توهین تلقی شود به نظر من ایشان پتانسیل بالایی برای رهبری حکومت اسلامی را دارا می باشد البته بعد از صدوبیست سال عمر شریف و با عزت آقامون سید علی
  0  0
 4. رضا-تی گفت:

  فقط شخص رئیس جمهور که دولت مهم نیست تیم دولت هم خیلی مهمه!
  مثل الآن که یه مشت پیر مرد شدن حاکم و اوضاع اینجوریه!
  آقای روحانی هم بخش عمده ای از ناکارامدی دولتش بر می گرده به تیم ضعیفش!
  0  0
 5. نقی شون گفت:

  با سلام و تشکر لطفا مطالب طنز از این دست بیشتر در سایت قرار دهید فقط کوتاه تر باشد
  0  0
 6. گلایه گفت:

  وقتی شخصیتی را که در مشهد میشناسنش بدون مقدمه در اصفهان معرفی می کنین ، نتیجه اش میشه همین کامنت هایی که برای این مطلب گذاشتن
  0  0
نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز