چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
چاپ خبر
۱۹:۱۳ - ۱۳۹۵/۰۹/۲۵

حجت الاسلام علی رهبر:

طلاب جوان باید آیت الله مظاهری را به عموم بشناسانند/ شخصیت خوش ذوق ایشان برای مردم مجهول مانده

حجت الاسلام رهبر به طلاب جوان توصیه کرد: ما نباید انتظار داشته باشیم که مرجعی بالای ۸۰ سال زمینه جذب جوان را فراهم کند و این مسئولیت بر عهده طلاب جوان است که ابتدا جوانان در حوزه با برنامه ای منظم حضور ایشان برسند و از بیانات و دروس ایشان بهره ببرند و آن را به نسل جوان منتقل کنند.

حجت الاسلام علی رهبر در گفتگو با خبرنگار ندای اصفهان درباره رابطه دیرینه خود با آیت الله مظاهری گفت: بنده در سال 53 که به قم مشرف شدم، شب جمعه ای رهسپار مدرسه حجتیه بودم که صدایی لطیف و تاثیرگذار را می شنیدم از دوستان که در مورد صاحب صدا پرسیدم گفتند ایشان آیت الله مظاهری هستند و بنده از 42 سال پیش تاکنون با ایشان آشنایی دارم.

این استاد اخلاق در ادامه اشاره کرد: بزرگان اذعان کرده اند که آیت الله مظاهری وقتی منبر می روند حتی اگر به سخنرانی نپردازند برای مخاطبان تاثیرگذار هستند.

وی در ادامه افزود: هجرت ایشان به اصفهان یک رسم عجیب و نشان دهنده اوج تواضع و برزگواری ایشان است چراکه کمتر وجود دارد کسی که کرسی تدریس درس خارج در قم دارد به شهرستانی غیر از قم (حتی تهران) هجرت کند و معظم له این بزرگواری در در حق مردم اصفهان نمودند

حجت الاسلام رهبر در ادامه با اشاره به مقامات علمی و اخلاقی آیت الله مظاهری یادآور شد: در اصفهان با وجود اینکه قدر ایشان اندکی دانسته شده ولی هنوز آنطور که باید و شاید از ایشان قدردانی نشده و در غربت به سر می برند و بنده یک نوبت در نماز ظهرهای ایشان حاضر شدم مشاهده کردم جز خواص اطراف ایشان کسی حضور ندارد.

وی در ادامه در رابطه شخصیت آیت الله العظمی مظاهری ابراز کرد: متاسفانه نسل جوان نمی دانند ایشان چه شخصیت با ذوقی هستند و این ذوق را من در آثار مختلف ایشان دیده ام و باید به مردم معرفی شود.

عضو هیئت علمی گروه معارف اسلامی دانشگاه صنعتی اصفهان در رابطه ابعاد مختلف شخصیتی آیت الله مظاهری اظهار کرد: ایشان حتی در زمینه اقتصاد کتابی با عنوان اقتصاد مقایسه ای دارند و وقتی که این کتاب را به اهل فن نشان دادم بسیار تعجب کردند که چنین شخصیت اخلاقی و عرفانی کتابی با این دقت نوشته است.

وی در ادامه در توصیه ای به مردم اصفهان تاکید کرد: مردم باید قدر دان چنین شخصیت والایی باشند در غیر اینصورت خدا این نعمت را از ما خواهد گرفت و حسرت ایشان بر دل همگان باقی خواهد ماند.

حجت الاسلام رهبر در پایان به طلاب جوان توصیه کرد: ما نباید انتظار داشته باشیم که مرجعی بالای 80 سال زمینه جذب جوان را فراهم کند و این مسئولیت بر عهده طلاب جوان است که ابتدا جوانان در حوزه با برنامه ای منظم حضور ایشان برسند و از بیانات و دروس ایشان بهره ببرند و آن را به نسل جوان منتقل کنند.

 

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , , , , ,

مطالب مرتبط

  1. ناشناس گفت:

    یکی دیگر از کمبودها عدم شناخت ۱۴ معصوم (ع) است
    در این زمینه باید یک فکر اساسی بشود

  2. کشکولی گفت:

    یه چیزی می گی اشیخ ها
    آخه آیت الله ناصری هم کسیه هم دوست داشتنی و هم نیاز نبوده طلاب جوان براش تبلیغ کنند…

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


نوشت ایران؛ نوشت افزار باکیفیت ایرانی اسلامی
نوشت ایران؛ نوشت افزار باکیفیت ایرانی اسلامی
ثبت نام حوزه علمیه مشکات اصفهان/ طرح تحولی ویژه دانشجویان/ کلیک کن
ثبت نام حوزه علمیه مشکات اصفهان/ طرح تحولی ویژه دانشجویان/ کلیک کن
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715