جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
چاپ خبر
۱۹:۱۳ - ۱۳۹۵/۰۹/۲۵
حجت الاسلام علی رهبر:
 طلاب جوان باید آیت الله مظاهری را به عموم بشناسانند/ شخصیت خوش ذوق ایشان برای مردم مجهول مانده   

حجت الاسلام رهبر به طلاب جوان توصیه کرد: ما نباید انتظار داشته باشیم که مرجعی بالای ۸۰ سال زمینه جذب جوان را فراهم کند و این مسئولیت بر عهده طلاب جوان است که ابتدا جوانان در حوزه با برنامه ای منظم حضور ایشان برسند و از بیانات و دروس ایشان بهره ببرند و آن را به نسل جوان منتقل کنند.

حجت الاسلام علی رهبر در گفتگو با خبرنگار ندای اصفهان درباره رابطه دیرینه خود با آیت الله مظاهری گفت: بنده در سال ۵۳ که به قم مشرف شدم، شب جمعه ای رهسپار مدرسه حجتیه بودم که صدایی لطیف و تاثیرگذار را می شنیدم از دوستان که در مورد صاحب صدا پرسیدم گفتند ایشان آیت الله مظاهری هستند و بنده از ۴۲ سال پیش تاکنون با ایشان آشنایی دارم.

این استاد اخلاق در ادامه اشاره کرد: بزرگان اذعان کرده اند که آیت الله مظاهری وقتی منبر می روند حتی اگر به سخنرانی نپردازند برای مخاطبان تاثیرگذار هستند.

وی در ادامه افزود: هجرت ایشان به اصفهان یک رسم عجیب و نشان دهنده اوج تواضع و برزگواری ایشان است چراکه کمتر وجود دارد کسی که کرسی تدریس درس خارج در قم دارد به شهرستانی غیر از قم (حتی تهران) هجرت کند و معظم له این بزرگواری در در حق مردم اصفهان نمودند

حجت الاسلام رهبر در ادامه با اشاره به مقامات علمی و اخلاقی آیت الله مظاهری یادآور شد: در اصفهان با وجود اینکه قدر ایشان اندکی دانسته شده ولی هنوز آنطور که باید و شاید از ایشان قدردانی نشده و در غربت به سر می برند و بنده یک نوبت در نماز ظهرهای ایشان حاضر شدم مشاهده کردم جز خواص اطراف ایشان کسی حضور ندارد.

وی در ادامه در رابطه شخصیت آیت الله العظمی مظاهری ابراز کرد: متاسفانه نسل جوان نمی دانند ایشان چه شخصیت با ذوقی هستند و این ذوق را من در آثار مختلف ایشان دیده ام و باید به مردم معرفی شود.

عضو هیئت علمی گروه معارف اسلامی دانشگاه صنعتی اصفهان در رابطه ابعاد مختلف شخصیتی آیت الله مظاهری اظهار کرد: ایشان حتی در زمینه اقتصاد کتابی با عنوان اقتصاد مقایسه ای دارند و وقتی که این کتاب را به اهل فن نشان دادم بسیار تعجب کردند که چنین شخصیت اخلاقی و عرفانی کتابی با این دقت نوشته است.

وی در ادامه در توصیه ای به مردم اصفهان تاکید کرد: مردم باید قدر دان چنین شخصیت والایی باشند در غیر اینصورت خدا این نعمت را از ما خواهد گرفت و حسرت ایشان بر دل همگان باقی خواهد ماند.

حجت الاسلام رهبر در پایان به طلاب جوان توصیه کرد: ما نباید انتظار داشته باشیم که مرجعی بالای ۸۰ سال زمینه جذب جوان را فراهم کند و این مسئولیت بر عهده طلاب جوان است که ابتدا جوانان در حوزه با برنامه ای منظم حضور ایشان برسند و از بیانات و دروس ایشان بهره ببرند و آن را به نسل جوان منتقل کنند.

 

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , , , , ,

مطالب مرتبط

 1. ناشناس گفت:

  یکی دیگر از کمبودها عدم شناخت ۱۴ معصوم (ع) است
  در این زمینه باید یک فکر اساسی بشود
  0  0
 2. کشکولی گفت:

  یه چیزی می گی اشیخ ها
  آخه آیت الله ناصری هم کسیه هم دوست داشتنی و هم نیاز نبوده طلاب جوان براش تبلیغ کنند…
  0  0
نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


اصفهان شرق
اصفهان شرق
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز
وعده صادق
وعده صادق