جمعه ۰۸ بهمن ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۰۹:۵۹ - ۱۳۹۵/۰۹/۲۵

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس خبر داد

مجلس منتظر ارائه لایحه دولت در مورد اضافه شدن تعداد نمایندگان + جزئیات طرح

نماینده مردم شهرستان سمیرم در مجلس شورای اسلامی گفت: نمایندگان منتظر هستند تا دولت لایحه خود در خصوص اضافه شدن تعداد نمایندگان مجلس در دوره‌ بعد مجلس شورای اسلامی را ارائه دهد، اگر این لایحه به مجلس نرسد و به سال‌های پایانی این موضع کشانده شود، به نتیجه نخواهیم رسید.

به گزارش ندای اصفهان،اصغر سلیمی در خصوص لایحه اضافه شدن تعداد نمایندگان در دوره‌های بعدی مجلس و حوزه انتخابی استان اصفهان در این لایحه اظهار کرد: در این لایحه شهرستان آران و بیدگل و منطقه کوهپایه و جرقویه که شرق استان اصفهان را در برمی‌گیرد، برای اضافه شدن نمایندگان مجلس استان اصفهان در دوره‌های بعدی در نظر گرفته شده است.

وی افزود: طبق اصل 64 قانون اساسی هر ده سال یک‌بار می‌توان به تعداد نمایندگان مجلس شورای اسلامی اضافه شود که تا سال 1389، 20 سال مجلس و تا سال 1398 سی سال مجلس به اتمام خواهد رسید، در سال 1399 نیز انتخابات مجلس شورای اسلامی انجام خواهد گرفت.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اگر در حال حاضر اقدامات لازم برای آغاز و پیگیری اضافه شدن نمایندگان به دوره‌های بعدی مجلس شورای اسلامی انجام شود، احتمالاً تا یک سال آینده بتوانیم به نتیجه‌ای دست پیدا کنیم.

وی تأکید کرد: در حال حاضر نمایندگان در تلاش هستند تا در سال که 1399 انتخابات برگزار می شود، بتوانیم آن 40 سهمیه‌ای که قانون اساسی در رابطه با اضافه شدن نمایندگان به مجلس تصویب کرده است را به انجام برسانیم.

سلیمی ادامه داد: این طرح در دوره‌های هشتم و نهم مجلس چند بار ذکر شد اما به خاطر اینکه سهمیه ما فقط 20 نماینده بوده است نتوانسته به اتفاق نظر برسد.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر با توجه به افزایش 40 نفری نمایندگان در دوره‌های بعدی مجلس، نمایندگان اتفاق نظر در اضافه شدن نماینده مجلس در مناطق آران و بیدگل و منطقه کوهپایه و جرقویه دارند و مشکل زیادی در این رابطه احساس نمی‌شود.

نماینده مردم شهرستان سمیرم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طرح ارائه شده از طرف نمایندگان، برای حدود 32 نفر نماینده جدید در استان‌ها است، گفت: طبق برنامه‌ریزی‌ها، قرار شد تا ظرف 45 روز آینده دولت لایحه‌ای را مجلس بدهد.

وی ابراز کرد: با رسیدن لایحه دولت به مجلس، سعی می‌کنیم تا توافق دولت و مجلس در خصوص اضافه شدن نمایندگان مجلس در دوره بعدی مجلس شورای اسلامی به یک تفاهم کلی دست پیدا کند تا مشکلی برای شهرها و استان‌های کشور به وجود نیاید.

سلیمی عنوان کرد: در سال‌های اخیر مناطقی از استان اصفهان برای اضافه شدن نماینده مجلس درخواست‌هایی را داده بودند که بیشتر بحث مسافت، مساحت، واگرایی و موقعیت‌های جغرافیایی مناطق برای این موضوع مدنظر قرار دارد.

وی در پایان بیان کرد: قطعاً نمایندگان منتظر هستند تا دولت لایحه خود در خصوص اضافه شدن نمایندگان مجلس در دوره‌های بعد مجلس شورای اسلامی ارائه دهد، اگر این لایحه به مجلس نرسد و به سال‌های پایانی کشانده شود، به نتیجه و اتفاق‌نظری در این موضع نخواهیم رسید.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715