سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۸:۲۱ - ۱۳۹۵/۰۹/۱۹

امام جمعه موقت اصفهان:

دریافت کنندگان حقوق های زیر ۲۰ میلیون نیز باید مشخص و اعلام شوند/ آمریکایی ها اگر عقل داشتند تحریم ها را تمدید نمی کردند!

آیت الله مهدوی با تاکید بر اینکه دشمن اگر عقل و فهمی داشت تحریم را تمدید نمی کرد چرا که این تمدید باعث وحدت نگاه و نظر داخلی ما شده و خشم و نفرت مردم ما و افکار عمومی جهان از آمریکا را افزایش داده اس

به گزارش ندای اصفهان، خطیب جمعه موقت این هفته نماز جمعه اصفهان تاکید کرد: سازمان بازرسی نباید تنها به معرفی حقوق بگیران بالای 20 میلیون بسنده می کرد چرا که دریافت پایین تر از این عدد نیز جای اشکال و سوال دارد.
آیت الله سیدابوالحسن مهدوی در خطبه های نماز جمعه این هفته اصفهان با یادآوری دریافتی های نجومی برخی مدیران اجرایی کشور اظهار کرد: در همین حال برخی هم می گویند این دریافتی ها قانونی بوده اما می بینیم رهبر انقلاب با صراحت به این کار ایراد جدی گرفتند و مردم نیز نگران هستند.
وی خاطر نشان کرد: در اینجا باید اشاره کرد اگر حتی قانون هم بوده و اشتباه بوده است بالاخره یک سقف حقوقی برای مسئولان مملکت اسلامی باید مشخص شود تا هر کسی به هر اندازه ای خواست نتواند از بیت المال به نام حقوق و دریافتی بردارد و بگیرد.
به گفته این عضو مجلس خبرگان رهبری، گاهی می بینیم گزارش هایی می دهند و تنها افرادی که بالای 20 میلیون تومان حقوق گرفته اند را اعلام می کند طوری که انگار دریافت هفت میلیون تومان به بالا اشکالی ندارد، در اینجا هم باید پرسید اینها چه چیزی را توجیه می کنند و مگر به قیامت و حساب و کتاب الهی باور و اعتقاد ندارند.
آیت الله مهدوی تصریح کرد: انتظار از سازمان بازرسی این بود که دریافت کنندگان زیر 20 میلیون تومان را هم آمار بدهد نه اینکه آنان را نادیده بگیرد، به گونه ای که این گناه کوچک به نظر برسد یا در نگاه مردم این ها را کوچک نمایی جلوه دهند و به سادگی از آن عبور کنند.
وی با بیان اینکه مردم انتظار برخورد جدی دارند و انتظار دارند پست و مقام از این دست مسئولان گرفته شود و پول ها به بیت المال مسلمین بازگردد(شعار مردمی در این هنگام: غارتگر بیت المال اعدام باید گردد)
خطیب جمعه موقت اصفهان سپس به موضوع برجام و بدعهدی آمریکایی ها اشاره کرد و گفت:انتهای دولت قبل و ابتدای این دولت برخی به اصرار خوستار مذاکره شدند و از همان زمان رهبری معظم طبق دستورات قرآن و دین گوشزد کردند که به دشمن اعتمادی نداشته باشید.
نماینده مردم استان اصفهان در مجلس خبرگان ادامه داد: ایشان بارها گفتند به دشمن اعتماد نکنید اما عده ای غافل، ساده لوح و خوش باور که ته دلشان گمان می کردند که شاید مذاکره نفع و فایده ای داشته باشد این رویه را پیش بردند.
آیت الله مهدوی افزود: اوائل همین مذاکرات شاهد ایجاد یک دو قطبی در کشور بودیم که بعد از حمایت رهبری از تیم مذاکره کننده خودمان باز هم در بخش هایی دیده شد طرف مقابل برداشت هایی به نفع خود دارد و از همین رو برخی دلواپس و برخی مدافع برجام شدند.
امام جمعه موقت اصفهان اضافه کرد: تمدید تحریم ها که نقض برجام بود خوشبختانه فواید بزرگی برای ملت ما داشت و آن این بود که همه کسانی هم که احتمال می دادند آمریکا آدم شده و می خواهد تحریم ها را بردارد به این باور رسیدند که دشمن دشمن است و این امروز باعث یکصدایی همه شده که می گویند آمریکا برجام را نقض کرده است.
وی تصریح کرد: این برای ما برکت بزرگی بود که همین عده هم با مشاهده تمدید «ایسا» در دو مجلس سنا و کنگره آمریکا یک صدایی مسئولان را مشاهده کردند.
نماینده مجلس خبرگان با تاکید بر اینکه دشمن اگر عقل و فهمی داشت تحریم را تمدید نمی کرد چرا که این تمدید باعث وحدت نگاه و نظر داخلی ما شده و خشم و نفرت مردم ما و افکار عمومی جهان از آمریکا را افزایش داده است.
وی در توصیه ای به دولت در مواجهه با این رفتار طرف آمریکایی اظهار کرد: آنها می گویند برجام نقض نشده و ما می گوییم این نقض صریح برجام است و از همین رو مصلحت نیست ما فورا اقدام کنیم.
وی پیشنهاد کرد: دستگاه سیاسی ما باید با اعضای آن پنج کشور دیگر طرف مذاکرات ارتباط منطقی بگیرد و تاکید کند که آمریکا نقض برجام کرده و با همین رویه رسانه های تقریبا ساکت اروپایی را از سکوت درآورد و وادار کند بگویند آمریکایی ها برجام را نقض کرده اند نه طرف ایرانی.
به گفته آیت الله مهدوی، همین اقدام برای بردن آبرو از آمریکای بدعهد در شروع به نظر اقدام خوبی باشد که باید از همین پنج کشور هم آغاز شود.
وی در بخش دیگر خطبه ها پیروزی های ارزشمند رزمندگان مقاومت در حلب سوریه را یادآور شد و گفت: شکست حصر حلب نماد پیروزی مقاومت و نابودی تروریست ها و حامیان آنهاست.
امام جمعه موقت اصفهان افزود: همراهی روسیه و چین با وتوی آتش بس هدفدار آمریکایی ها برای تجدید قوای تروریست های منطقه نیز در این میان بسیار موثر بود.
وی همچنین با تبریک آغاز امامت امام عصر علیه السلام اظهار کرد: امام غایب ما هم برای اقامه تقوای الهی ظهور می کند.
وی با تاکید بر ویژگی های معرفتی منتظران واقعی آن حضرت ادامه داد: منتظر امام عزیز ما همیشه روح تازه ای دارد چرا که همیشه چشم انتظار آمدن مصلح جهان است و همین باعث می شود یاد تکالیف و وظایفش در قبال آن حضرت نیز باشد.

مدیران نجومی اعدام باید گردند/ غارتگر بیت المال اعدام باید گردد و مرگ بر آمریکا و انگلیس نیز از شعارهای مردمی نماز جمعه این هفته در مصلای بزرگ شهر اصفهان بود.

انتهای پیام/ صاحب نیوز

برچسب‌ها: , , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


نمایشگاه مجازی/ نوشت افزار جذاب ایرانی اسلامی/ کلیک کنید
نمایشگاه مجازی/ نوشت افزار جذاب ایرانی اسلامی/ کلیک کنید
موسسه انشا؛ مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، طب اسلامی، تربیت فرزند 34468558
موسسه انشا؛ مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، طب اسلامی، تربیت فرزند 34468558
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715