چهارشنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۵:۵۶ - ۱۳۹۵/۰۹/۱۹

دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه اصفهان در نطق پیش از خطبه های نمازجمعه شهر بهارستان:

شجره اصلی نظام پابرجا است اما در بدنه مدیریتی کشور از آرمان ها و ارزش ها فاصله گرفته ایم

محمد مهدی النچری در سخنان خود گفت: کشوری انقلابی که در خاورمیانه الگویی برای سایر کشورهای همسایه است و اساس و اصلش بر اسلام ناب محمدی و عدل و مساوات است حالا خود با مشکلات مدیریتی در امور کشور دست و پنجه نرم می کند

به گزارش خبرنگار ندای اصفهان، ظهر امروز ۱۹ آذر، محمد مهدی النچری دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه اصفهان در نمازجمعه شهر بهارستان گفت: دشمنان نظام اسلامی تمام هدف و امیدشان تخریب نظام و ناامید کردن مردم از کارآمد بودن نظام اسلامی و انقلاب است و به جز نفوذ در دین و اعتقادات مردم راه نفوذ دیگری ندارند.

وی تاکید کرد: چند روز پیش روز دانشجو بود، همان طور که رهبر انقلاب (مدظله العالی) فرمودند: «دانشجو باید خواب و غافل نباشد و باید بصیرت داشته باشد و از درد جامعه و مردم مطلع باشد». دانشجوی امروز کشور باید در زمینه دو بحث اقتصادی مهم کشور حرف برای گفتن داشته باشد؛ یکی بحث فساد مالی و دیگری بحث مشکلات اقتصادی است که واقعا مرم ما با مشکلات معیشتی دست و پنجه نرم می کنند.

وی افزود: برای ما سخت است که افرادی در همسایگی هایمان داشته باشیم که با حقوق پایین و یارانه دولتی به سختی چرخ زندگی خود را می چرخانند و مسئولان کشور از بدنه دولت حقوق های نجومی و چند ده میلیونی یا بعضا چند صد میلیونی دریافت می کنند. از رسانه ها مطلع می شویم که عده ای حتی به هشت هزار میلیارد تومان ذخیره بازنشستگی فرهنگیان هم رحم نمی کنند.

کاخی برای امام کوخ نشین ها

دبیر انجمن اسلامی دانشگاه اصفهان گفت: برای مردم سخت است که ببینند دولت به جای ایجاد راهکار برای برون رفت از بحران رکود اقتصادی و رفع کمبود نقدینگی بنگاه های کوچک، به دنبال افزایش بودجه نهاد حفظ و نشر آثار امام خمینی (ره) است درحالی که این مجموعه از وظیفه اصلی اش خارج شده است.

وی توضیح داد: این مجموعه به دنبال ساخت حرم مجلل برای حضرت روح الله (ره) است و برای امام کوخ نشینان در حال ساختن کاخ بزرگ هستند، آن هم از بودجه دولتی، از بودجه ای که قرار است صرف رونق اقتصادی در کشور شود.

وی افزود: جالب است که بدانید از سال ۱۳۹۲ تا کنون بودجه این نهاد هفت برابر شده است؛ در حالی که ما شاهد هستیم خروجی و آثار خاصی از اندیشه های ناب امام (ره) متاسفانه نشر داده نشده است.

بی عدالتی و توجیه تراشی مسئولین دولتی

وی در ادامه عنوان کرد: در کنار همه این مسائل و مشکلات که اکثر مردم جامعه از طریق رسانه ها مطلع هستند، چیزی که باعث نارضایتی مردم می شود توجیه کردن و بهانه تراشی ها و کوچک شمردن انبوه این مسائل از طریق مسئولین دولتی است.

او اذعان کرد: برای مردمی که برای ایجاد و پابرجایی این انقلاب و نظام، از جان خود گذشته اند، سخت است که امروز شاهد این ناعدالتی ها باشند. کشوری انقلابی که در خاورمیانه الگویی برای سایر کشورهای همسایه است و اساس و اصلش بر اسلام ناب محمدی و عدل و مساوات است حالا خود با این مشکلات مدیریتی در امور کشور دست و پنجه نرم می کند.

وی تاکید کرد: البته نباید از حقیقت غافل شد که شجره اصلی نظام استوار و پابرجا است اما در بدنه مدیریتی کشور از آرمان ها و ارزش ها فاصله گرفته ایم.

محمد مهدی النچری افزود: مطالبه گری ما دانشجویان مختص به شخص یا زمان خاصی نیست زیرا معتقدیم هر کس در هر زمانی می تواند فریاد مطالبه گری و عدالت خواهی خود را سر دهد و صدای خودش را به گوش مسئولین برساند.

وی ابراز امیدواری کرد که مسئولین صدای جوانان تحصیل کرده و انقلابی و دانشجو را (که نرخ بیکاری امسال رکورد زد و از ۱۲% گذشت) را بشنوند.

این فعال دانشجویی گفت: مدیران اصلی کشور، هنوز مدیران نسل اول انقلاب هستند و علاوه بر اینکه در سن بازنشستگی هستند هنوز در مسند مدیریتی اند و جوان های جویای کار هر روز بر تعدادشان افزوده می شود.

وی در پایان خطاب به مسئولان نظام گفت: اگر واقعا خواهان پیشرفت و توسعه کشور، دلسوز نظام و انقلاب و مردم هستید نسبت به این مشکلات فکری کنید و راه حل و راهکار ارائه دهید زیرا حقیقتا باید از این مسیر مدیریت کشور ترسید.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , , , , , ,

مطالب مرتبط

  1. ... گفت:

    سلام
    ضمن عرض خسته نباشید خدمت شما باید عرض کنم که آقای النچری از انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه اصفهان هستند نه علوم پزشکی
    لطفا خبر را اصلاح کنید
    با تشکر

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


خرید کتاب پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
خرید کتاب پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
بازی ایرانی منحصر به فرد سفیر عشق
بازی ایرانی منحصر به فرد سفیر عشق
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715