شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
چاپ خبر
۰۲:۳۸ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۱
مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان عنوان كرد؛
 حضور ۶۰۰ ناشر داخلی و ۱۰ ناشر خارجی در یازدهمین نمایشگاه کتاب اصفهان   

مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی از حضور ۶۰۰ ناشر داخلی و ۱۰ ناشر خارجی در یازدهمین نمایشگاه کتاب سال اصفهان خبر داد.

به گزارش ندای اصفهان به نقل از ایمنا، حجت الاسلام دکتر ارزانی در نشست خبری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان این خبر گفت: نمایشگاه امسال با رشد ۱۰ درصدی تعداد ناشران داخلی نسبت به سال گذشته و حضور ۱۰ ناشر خارجی از ۱۱ تا ۱۶ شهریور ماه با برپایی ۴۰۰ غرفه در محل دائمی نمایشگاه های اصفهان برگزار می شود.
وی افزود: یازدهمین نمایشگاه کتاب اصفهان نسبت به سالهای گذشته مزایایی دیگر همچون برپایی غرفه های متعدد و مختلف فرهنگی و آموزشی به صورت دائمی در فضای نمایشگاه را در اختیار شهروندان قرار داده است.
وی ادامه داد: این غرفه ها که بخش ها و مباحث مختلفی را تحت پوشش قرار می دهند عبارتند از مطالعه مفید در ۵ دقیقه، آموزش تند خوانی، نشست کتابخوان، انواع نمایشگاه های مختلف کاریکاتور، خوشنویسی، نقاشی و سرگرمی ویژه کودکان و بزرگسالان، جنگ و نمایش، اجرای طرح مبادله کتاب و عضویت رایگان در کتابخانه ها.
وی همچنین از اجرای طرح برپایی غرفه خانواده و رفع مسائل شرعی به صورت دائمی در ایام برپایی نمایشگاه خبر داد و عنوان کرد: مسائل مختلف خانوادگی و دینی همواره اذهان بخش عمده ای از مردم را به خود مشغول داشته که هدف از برپایی غرفه پاسخ به مسائل خانوادگی و شرعی نیز پاسخگویی به شبهات و معضلات شهروندان در این زمینه ها می باشد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین از اجرای طرح “لم کده کتاب ” در نمایشگاه خبر داد و تصریح کرد: این طرح با همکاری سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان برگزار می شود که از طریق آن فضایی امن و آرام با طراحی داخلی خاص و ویژه جهت حضور شهروندان در غرفه و پرداختن به کتابخوانی ایجاد شده است.
وی همچنین از امکان افزایش میزان یارانه پرداختی از سوی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی جهت خریداری کتاب از سوی شهروندان خبر داد و تصریح کرد: در سال گذشته مبلغ ۶۰۰ میلیون تومان از سوی این نهاد جهت یارانه کتاب در نظر گرفته شد و کتاب ها با تخفیف ۳۰ درصدی به شهروندان عرضه شد که متاسفانه به علت عدم ترویج فرهنگ مطالعه در استان اصفهان ، تنها میران ۵۷۰ میلیون تومان کتاب از سوی شهروندان خریداری شد.
وی ادامه داد: امسال این مبلغ به میزان ۷۰۰ میلیون تومان افزایش یافته که در صورت استقبال شهروندان تا سقف ۱ میلیارد تومان نیز قادر به ارائه یارانه خواهیم بود.
حجت الاسلام ارزانی همچنین از برگزاری مراسم افتتاحیه یازدهمین نمایشگاه کتاب سال اصفهان در تاریخ ۱۱ شهریور ماه و با حضور معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خبر داد و گفت: این مراسم از ساعت ۵:۳۰ عصر در محل برپایی نمایشگاه برگزار می شود.
وی همچنین از تشکیل ۱۰ کمیته مرتبط با برپایی نمایشگاه خبر داد و اظهار داشت: این کمیته ها عبارتند از کمیته مالی و پشتیبانی، کمیته فرهنگی ، کمیته مطبوعات، کمیته اطلاع رسانی و روابط عمومی، کمیته امور ناشرین در نظارت محتوایی، کمیته امور قرآنی، کمیته حراست، کمیته برنامه های ویژه، کمیته هنری و سینمایی و کمیته ارزیابی و نظرسنجی.
وی از حضور نمایندگان شهرستانهای استان اصفهان در نمایشگاه خبر داد و تصریح کرد: امسال به طور ویژه به حضور شهرستانهای استان تاکید کرده ایم و فضایی طراحی شده تا در هر روز چند شهرستان در نمایشگاه حضور داشته و موجب فعال شدن شوراهای فرهنگی شهرستان خود شوند.

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


«توئیت گرام» آموزش حضور موثر در توئیتر و اینستاگرام؛ ثبت نام 09132706715
«توئیت گرام» آموزش حضور موثر در توئیتر و اینستاگرام؛ ثبت نام 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز