پنج شنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
چاپ خبر
۰۲:۳۸ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۱
مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان عنوان كرد؛
 حضور ۶۰۰ ناشر داخلی و ۱۰ ناشر خارجی در یازدهمین نمایشگاه کتاب اصفهان   

مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی از حضور ۶۰۰ ناشر داخلی و ۱۰ ناشر خارجی در یازدهمین نمایشگاه کتاب سال اصفهان خبر داد.

به گزارش ندای اصفهان به نقل از ایمنا، حجت الاسلام دکتر ارزانی در نشست خبری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان این خبر گفت: نمایشگاه امسال با رشد ۱۰ درصدی تعداد ناشران داخلی نسبت به سال گذشته و حضور ۱۰ ناشر خارجی از ۱۱ تا ۱۶ شهریور ماه با برپایی ۴۰۰ غرفه در محل دائمی نمایشگاه های اصفهان برگزار می شود.
وی افزود: یازدهمین نمایشگاه کتاب اصفهان نسبت به سالهای گذشته مزایایی دیگر همچون برپایی غرفه های متعدد و مختلف فرهنگی و آموزشی به صورت دائمی در فضای نمایشگاه را در اختیار شهروندان قرار داده است.
وی ادامه داد: این غرفه ها که بخش ها و مباحث مختلفی را تحت پوشش قرار می دهند عبارتند از مطالعه مفید در ۵ دقیقه، آموزش تند خوانی، نشست کتابخوان، انواع نمایشگاه های مختلف کاریکاتور، خوشنویسی، نقاشی و سرگرمی ویژه کودکان و بزرگسالان، جنگ و نمایش، اجرای طرح مبادله کتاب و عضویت رایگان در کتابخانه ها.
وی همچنین از اجرای طرح برپایی غرفه خانواده و رفع مسائل شرعی به صورت دائمی در ایام برپایی نمایشگاه خبر داد و عنوان کرد: مسائل مختلف خانوادگی و دینی همواره اذهان بخش عمده ای از مردم را به خود مشغول داشته که هدف از برپایی غرفه پاسخ به مسائل خانوادگی و شرعی نیز پاسخگویی به شبهات و معضلات شهروندان در این زمینه ها می باشد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین از اجرای طرح “لم کده کتاب ” در نمایشگاه خبر داد و تصریح کرد: این طرح با همکاری سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان برگزار می شود که از طریق آن فضایی امن و آرام با طراحی داخلی خاص و ویژه جهت حضور شهروندان در غرفه و پرداختن به کتابخوانی ایجاد شده است.
وی همچنین از امکان افزایش میزان یارانه پرداختی از سوی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی جهت خریداری کتاب از سوی شهروندان خبر داد و تصریح کرد: در سال گذشته مبلغ ۶۰۰ میلیون تومان از سوی این نهاد جهت یارانه کتاب در نظر گرفته شد و کتاب ها با تخفیف ۳۰ درصدی به شهروندان عرضه شد که متاسفانه به علت عدم ترویج فرهنگ مطالعه در استان اصفهان ، تنها میران ۵۷۰ میلیون تومان کتاب از سوی شهروندان خریداری شد.
وی ادامه داد: امسال این مبلغ به میزان ۷۰۰ میلیون تومان افزایش یافته که در صورت استقبال شهروندان تا سقف ۱ میلیارد تومان نیز قادر به ارائه یارانه خواهیم بود.
حجت الاسلام ارزانی همچنین از برگزاری مراسم افتتاحیه یازدهمین نمایشگاه کتاب سال اصفهان در تاریخ ۱۱ شهریور ماه و با حضور معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خبر داد و گفت: این مراسم از ساعت ۵:۳۰ عصر در محل برپایی نمایشگاه برگزار می شود.
وی همچنین از تشکیل ۱۰ کمیته مرتبط با برپایی نمایشگاه خبر داد و اظهار داشت: این کمیته ها عبارتند از کمیته مالی و پشتیبانی، کمیته فرهنگی ، کمیته مطبوعات، کمیته اطلاع رسانی و روابط عمومی، کمیته امور ناشرین در نظارت محتوایی، کمیته امور قرآنی، کمیته حراست، کمیته برنامه های ویژه، کمیته هنری و سینمایی و کمیته ارزیابی و نظرسنجی.
وی از حضور نمایندگان شهرستانهای استان اصفهان در نمایشگاه خبر داد و تصریح کرد: امسال به طور ویژه به حضور شهرستانهای استان تاکید کرده ایم و فضایی طراحی شده تا در هر روز چند شهرستان در نمایشگاه حضور داشته و موجب فعال شدن شوراهای فرهنگی شهرستان خود شوند.

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
میدان نیوز
میدان نیوز
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات
تبلیغات
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز
وعده صادق
وعده صادق