سه شنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
چاپ خبر
۰۶:۲۲ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۱

گفتگو با هادی عسکری مدیریت انتشارات حدیث راه عشق؛

کتاب مطلع مهر به تیراژ 224 هزار رسید/ رونمایی از 6 کتاب جدید حوزه ازدواج در نمایشگاه کتاب اصفهان

مراحل پژوهشی ما به دو صورت سیر خود را طی می کند. در حالت اول خود نویسنده پژوهشی را انجام داده و قصد نشر آن را دارد و در حالت دوم پژوهش در مجموعه حیات طیبه صورت می گیرد و نتیجه آن در اختیار انتشارات حدیث راه عشق قرار می گیرد...

ندای اصفهان- محمدحسان فروزبخش: برپایی نمایشگاه کتاب اصفهان بهانه ای شد تا به سراغ یکی از ناشران موفق و تخصصی شهر اصفهان برویم.

کمتر کسی است که نام انتشارات حدیث راه عشق(+) را نشنیده باشد یا برخی کتاب های آن را در قفسه های منزل نداشته باشد. اگر جوان آماده ازدواج و تشکیل خانواده هم باشی دیگر حتما از کتاب های منتشر شده آن بهره برده ای. در ادامه گفتگوی ما با هادی عسکری مدیر جوان این انتشارات را از نظر می گذرانیم.

***

ندای اصفهان- آقای عسکری برای ما کلیتی از انتشارات حدیث راه عشق را بیان کنید.

هادی عسکری: انتشارات حدیث راه عشق فعالیت خود را در سال 82 آغاز کرد و در موضوعات اعتقادی و مذهبی به تولید کتاب پرداخت. از سال 88 و با تاسیس شبکه فعالان ازدواج، رویکرد خود را در حوزه خانواده و ازدواج قرار داد و توانست به عنوان ناشر تخصصی این حوزه در سطح کشور مطرح گردد و کتاب های زیای در این حوزه به همت انتشارات تولید شده است.

انتشارات حدیث راه عشق

ندای اصفهان- مطرح ترین نویسندگانی که در حوزه ازدواج و خانواده با شما همکاری کردند و مطرح ترین آثار تولیدی شما در این زمینه کدام است؟

– اساتید سرشناسی همچون دکتر امیرحسین بانکی پور و حجت الاسلام رنجبر و دکتر ایمانی با ما همکاری داشته اند. همچنین پرفروش ترین کتاب ما «مطلع مهر» به قلم دکتر بانکی بوده که بالغ بر 224 هزار تیراژ تا به امروز داشته است. همچنین کتاب «حیا» از همین نویسنده به چاپ هفدهم و «سر دلبران» به چاپ یازدهم رسیده است.

از آثار مهم دیگر باید به مجموعه «آینه و شمعدان» اشاره کنم که در ده مجلد مراحل مختلف تشکیل خانواده را به بحث گذاشته و به جوانان آموزش می دهد.

ندای اصفهان- سیاست راهبردی شما در حوزه ازدواج و خانواده چیست؟

– ما به عنوان ناشر خصوصی در این زمینه سیاست هایی را مدنظر داریم:

* جذب و ارتقای نویسندگان در این حوزه

* تولید آثار فاخر

* تولید محتوا بنا بر نیاز مخاطب

* ارتباط مستمر با مخاطبین

* راه اندازی مرکز پخش اینترنتی کتب ازدواج و خانواده در آینده

ندای اصفهان- مراحل پژوهشی تولید این آثار چگونه طی شده است.

– مراحل پژوهشی به دو صورت سیر خود را طی می کند. در حالت اول خود نویسنده پژوهشی را انجام داده است و قصد نشر آن را دارد و در حالت دوم پژوهش در مجموعه حیات طیبه صورت می گیرد و نتیجه آن در اختیار انتشارات حدیث راه عشق قرار می گیرد. حیات طیبه مرکز مطالعاتی است که پژوهشگران در آن مکان در حوزه ازدواج و خانواده فعالیت می کنند و تولید محتوا دارند.

ندای اصفهان- تا چه میزان کتاب های شما در زمینه خانواده و ازدواج مورد توجه متخصصین قرار گرفته است؟

– استقبال را در دو صورت می توان پیگیری کرد یکی از تیراژ و تعداد کتابی که به فروش رسیده است، راه دیگر از توجه رسانه ها به آثار و متن آن ها است که بحمدالله رسانه ها توجه خوبی به آثار داشتند و حتی در سایت های معتبر وقتی صحبت از بحث های خانواده و ازدواج می شود از متن کتاب های ما استفاده شده است که خود این نشان می دهد مخاطبان زیادتری از مفاهیم موجود در آثار انتشارات بهره برده اند.

مورد بعدی استقبال کارشناسان از کتاب ها است که امروزه در مراکز مشاوره به قول معروف در قفسه کتاب های ایشان قرار دارد و بعضا به مراجعان توصیه هم می شود. همانطور که در رسانه ها نیز کارشناسان از کتاب های ما استفاده می کنند و دیده شده که حتی این آثار را به مردم معرفی می کنند.

ندای اصفهان- آیا در سیاست های شما هست که در حوزه دیگری نیز ورود تخصصی داشته باشید؟

– بله. سیاست های انتشارات ورود به دو حوزه است؛ نخست ازدواج و خانواده و سپس مباحث انقلاب اسلامی. در این زمینه هم کتاب های اثرگذاری چاپ شده مانند «عیار مدیران» که خود سایت رهبری هم به آن اشاره کرد و از آثار دیگر می توان به «دانسته ها و ندانسته های یک انقلاب» به قلم آقای محسن نصری اشاره کرد.

همچنین انشارات به زودی مجموعه «بینش ولایی» را منتشر خواهد کرد که سیری در اندیشه های رهبر معظم انقلاب است که در چندین مجلد و موضوعات گوناگون عرضه خواهد شد.

ندای اصفهان- انتشارات شما علاوه بر چاپ کتاب چه طرح های فرهنگی را دنبال کرده است؟

1- تولید بسته های فرهنگی که مجموعه ای از گلچین آثار است که مثلا بسته زوج های خوشبخت از این دست بود که جهت زوج های جوان به صورت هدفمند تهیه شده بود.

2- راه اندازی خودرو سیار پیک دانایی که جهت تسهیل دسترسی به کتاب و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی طرح آن اجرا شد و این خودرو کتاب های ازدواج و خانواده را در میادین اصلی شهر عرضه می کرد.

3- جلسات رونمایی و نقد آثار

4- طرح نذر کتاب که در این طرح عوامل تولید کتاب مانند کاغذ و صحافی و چاپخانه تخفیف هایی به ما دادند که با این اختلاف قیمت در هر چاپ تعداد مثلا صد یا دویست عنوان به مستحقین و مستضعفین به صورت اهدایی اختصاص داده می شد.

5- ما در چند مورد نیز مطالعه کتاب هایمان را به صورت سیر به علاقه مندان توصیه می کنیم و برای مثال مجموعه خانواده موفق و یا آثار سه گانه دکتر بانکی: مطلع مهر، سر دلبران و عیش و معاش.

دقت داشته باشیم که مجموعه آثار ما در سه سطح قبل از ازدواج، حین ازواج و بعد از ازدواج خودشان می توانند یک سیر را تشکیل دهند.

ندای اصفهان- سخن پایانی؟

– در نمایشگاه کتاب اصفهان امسال با شش عنوان کتاب جدید حضور خواهیم داشت همچنین نویسندگان آثار در غرفه ما حضور خواهند داشت و بازدیدکنندگان از نزدیک می توانند با آنان گفتگو داشته باشند. ان شاالله از این شش کتاب رونمایی خواهد شد: «عیش و معاش»، «چرا با تو ازدواج کردم 1»، «چرا با تو ازدواج کردم 2»، «بنویس برای من»، «شوق زیستن»، «محرمانه با مادران»، «نقره سپید».

برچسب‌ها: , , , , ,

مطالب مرتبط

  1. ناشناس گفت:

    ان شاء الله که موفقیت های بیشتری در این زمینه کسب کنند

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


نوشت ایران؛ نوشت افزار باکیفیت ایرانی اسلامی
نوشت ایران؛ نوشت افزار باکیفیت ایرانی اسلامی
ثبت نام حوزه علمیه مشکات اصفهان/ طرح تحولی ویژه دانشجویان/ کلیک کن
ثبت نام حوزه علمیه مشکات اصفهان/ طرح تحولی ویژه دانشجویان/ کلیک کن
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715