دوشنبه ۲۹ شهریور ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۰:۵۴ - ۱۳۹۵/۰۹/۱۵

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان:

آب اصفهان به وضعیت عادی بازگشت

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان در گفت‌وگو با فارس به تشریح دلایل افت فشار و قطعی آب در برخی نقاط استان اصفهان طی دو روز گذشته پرداخت.

به گزارش ندای اصفهان،هاشم امینی اظهار کرد: بارندگی‌های هفته قبل به ویژه در روز جمعه 12 آذر ماه که در برخی ارتفاعات کوهرنگ به 220 میلی‌متر هم رسید منجر به سیلابی شدن رودخانه زاینده‌رود حد فاصل سد زاینده‌رود و سد چم‌آسمان شد.

وی افزود: این سیلابی شدن به دلیل شدت باران، منتهی به کدورت آب شده و چون تصفیه‌خانه آب گل‌آلود با درصد پایین را می‌تواند تصفیه کند، خروجی تصفیه‌خانه جمعه شب به 30 درصد رسید تا آب گل‌آلود وارد شبکه توزیع نشود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان ادامه داد: این روند تا ظهر شنبه رو به بهبود بود و تا عصر به حالت عادی برگشت اما مجدد شنبه شب کدورت رودخانه افزایش یافت و استمرار آن تا صبح یکشنبه ظرفیت را به 40 درصد رساند و برای دومین بار قطعی و افت فشار آب را به دنبال داشت.

امینی اذعان داشت: برای جبران این مشکلات از تمامی منابع جایگزین مانند چاه و منابع ذخیره که می‌شد استفاده و وارد مدار کردیم اما میزان نیاز بیش از این مقدار بود و افت فشار و قطعی آب اجتناب ناپذیر بود.

وی تصریح کرد: از صبح یکشنبه تا عصر به سمت عادی شدن وضعیت حرکت کردیم و می‌توان گفت حدود ساعت 4 روز گذشته وضعیت تصفیه‌خانه عادی شده بود اما شکایات مردمی تا پاسی از شب ادامه داشت و آن به دلیل خالی شدن شبکه توزیع آب بود که تا پایان شب در حال بارگیری مجدد بود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان با بیان این که در حال حاضر شبکه توزیع آب اصفهان فشار خوبی دارد و هیچ مشکلی در هیچ نقطه‌ای نداریم خاطر نشان کرد: طی دو روز گذشته شهرهای کوچک شرق اصفهان که جمعیت کمتر و منابع جایگزین دارند مشکل خاصی نداشتند و تأثیر پذیری مستقیم آن در شهر اصفهان و شهرهای اطراف آن بوده است.

امینی با اشاره به این که بیشترین قطعی متوجه شهر اصفهان، نجف‌آباد، برخوار و شاهین‌شهر بود، اضافه کرد: تقریباً در شهر اصفهان افت فشار به صورت یکنواخت توزیع می‌شد و افت فشار و قطعی نیز در کل شهر وجود داشت و به این صورت نبود که فقط در برخی نقاط این مشکل وجود داشته باشد.

وی در پاسخ به این سؤال که اگر در فصل زمستان بارش‌های بیشتری را شاهد باشیم تکرار چنین حوادثی ممکن خواهد بود، گفت: میزان بارش مهم نیست بلکه شدت باران در یک دوره زمانی اهمیت دارد و اگر بارندگی با همین شدت اخیر ببارد این مسائل پیش آمده ادامه خواهد داشت.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان در خصوص راه حل و جلوگیری از تکرار گل‌آلود شدن رودخانه نیز یادآور شد: مشکلات رودخانه مربوط به آب منطقه‌ای است و شرکت آب و فاضلاب متولی این موضوع نیست.

امینی در پاسخ با این سؤال که آیا می‌توان با ایجاد منابع آبی، این بحران را مدیریت کرد گفت: کلان‌شهر اصفهان با بیش از 2.5 میلیون جمعیت نیاز به منابع بسیار زیادی دارد، و هم اکنون نیز منابعی وجود دارد و با ذخیره آب نهایتا می‌توان 12 ساعت آب شهر را تأمین کرد.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


نوشت ایران؛ نوشت افزار باکیفیت ایرانی اسلامی
نوشت ایران؛ نوشت افزار باکیفیت ایرانی اسلامی
ثبت نام حوزه علمیه مشکات اصفهان/ طرح تحولی ویژه دانشجویان/ کلیک کن
ثبت نام حوزه علمیه مشکات اصفهان/ طرح تحولی ویژه دانشجویان/ کلیک کن
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715