جمعه ۰۳ آذر ۱۳۹۶
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اقتصادی
چاپ خبر
۱۱:۴۵ - ۱۳۹۵/۰۹/۱۳
فرمانده سپاه صاحب‌الزمان(عج)
 پرداخت ۱۰۰ میلیارد تومان تسهیلات اقتصاد مقاومتی در اصفهان   

فرمانده سپاه صاحب‌الزمان (عج) استان اصفهان گفت: در ۳ سال گذشته با اختصاص ۱۰۰ میلیارد تومان تسهیلات اقتصاد مقاومتی، ۸ هزار و ۵۰۰ طرح در اصفهان فعال شده و برای بیش از ۱۵ هزار نفر شغل ایجاد شده است.

به گزارش ندای اصفهان،سردار غلامرضا سلیمانی درباره حمایت سپاه صاحب‌الزمان(عج) از اجرای طرح‌ها و تحقق عرصه‌های اقتصاد مقاومتی در استان اصفهان اظهار داشت: در ۳ سال گذشته ۱۰۰ میلیاردتومان تسهیلات اقتصاد مقاومتی به عموم مردم و بسیجیان در سراسر استان اصفهان اختصاص داده شده است.

وی افزود: در این مدت، ۸ هزار و ۵۰۰ طرح فعال شده و برای بیش از ۱۵ هزار نفر شغل ایجاد شده است، همچنین برنامه‌های آموزشی و حمایتی توسط بسیج سازندگی استان اصفهان برای داوطلبان ارائه شده است.

فرمانده سپاه صاحب‌الزمان(عج) با اشاره به برگزاری همایش طلایه‌داران اقتصاد مقاومتی در استان اصفهان، گفت: این همایش با حضور فعالان و نخبگان اقتصاد مقاومتی از شهرستان‌های مختلف استان در عرصه تولید و اشتغال مولد برگزار شد و شرکت کنندگان در آن، طرح‌ها، ایده‌ها و تجربیات خود را در اختیار سایر شرکت‌کنندگان و مسئولان حاضر در مراسم قرار دادند.

وی با تأکید بر ضرورت تحقق اقتصاد مقاومتی و انجام اقدامات عملی در این حوزه تصریح کرد: می‌توان با استفاده از تجربه افرادی که در عرصه‌های اقتصاد مقاومتی موفق بودند، نوعی الگوسازی در استان اصفهان را رقم زد و قدم‌های اساسی در راستای اقتصاد مقاومتی در عرصه اقدام و عمل برداشت.

سردار سلیمانی اظهار داشت: با ارائه آموزش و تسهیلات و با همکاری مسئولان بخش‌های مختلف، می‌توان تحرکی در تولید و بازار  اقتصادی استان اصفهان که یکی از استان‌های برتر در حوزه اقتصادی است، ایجاد کرد.

وی گفت: اگر به ظرفیت روحیه بسیجی و توانایی بسیجیان در عرصه اقتصاد مقاومتی توجه شود، می‌توان به نتایج بزرگی دست یافت، امروزه بسیاری از جوانان استان اصفهان داوطلب ایجاد اشتغال در استان هستند و به حمایت نیاز دارند.

فرمانده سپاه صاحب‌الزمان(عج) با اشاره به اجرای طرحی در ۴ دهستان در استان اصفهان بیان کرد: ۴ دهستان محروم در خور و بیابانک، سمیرم، فریدون‌شهر و بویین میان‌دشت به عنوان الگو انتخاب شده و طرح مذکور در این دهستان‌ها اجرا می‌شود که در آن به موضوع سلامت، زیرساخت‌ها، فرهنگ و اشتغال توجه شده و تسهیلات قرض الحسنه به میزانی که فعالان دهستان طرح ارائه دهند، اختصاص می‌یابد.

وی درباره راهکارهای عملیاتی شدن اقتصاد مقاومتی گفت: لازم است با استفاده از الگوهای مختلف و ظرفیت موجود، با تلاش، کوشش و مجاهدت، تکیه بر روحیه بسیجی و جلب همکاری مسئولان، اقدامات عملی لازم در حوزه اقتصاد مقاومتی را انجام داده و کاستی‌ها به سرعت جبران شود و مسیر برای حضور مردم در اقتصاد هموار شود.

انتهای پیام/

منبع:تسنیم

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


پایگاه خبری چشمه سار
پایگاه خبری چشمه سار
اصفهان شرق
اصفهان شرق
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز
وعده صادق
وعده صادق