پنج شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
چاپ خبر
۰۷:۲۶ - ۱۳۹۵/۰۹/۱۰
سه شنبه های بدون خودرو یا حیات خلوت هنجارشکنان...؟!
 چهارباغ اصفهان: تکنوازی یک زن در ایام سوگواری اهل بیت علیهم السلام +عکس   

پدیده ای که در ایام سوگواری پیامبر اکرم(ص) و امام حسن مجتبی (ع) و شهادت امام رضا (ع) در این سه شنبه رونمایی شد تکنوازی یکی از زنان بود که با آرامش خاطر در ملاعام اقدام به این حرکت نمود. متاسفانه هیچ اعتراضی به این کار مشاهده نشد!

ندای اصفهان- تحریریه

برنامه ای که تحت عنوان سه شنبه های بدون خودرو در چهارباغ اصفهان برگزار می شود هرچند می توانست ایده خوبی باشد اما هر روز حواشی فرهنگی زیادی را با خود به دنبال می آورد و سبب می شود مردم شهر شهیدپرور اصفهان با سهل انگاری مسئولین بی خیالشان شاهد مشکلات فرهنگی باشند. از دوچرخه سواری بانوان در ملأعام بگیر تا اسکیت سواری مختلط و… که متاسفانه موارد متعددی از آن مشاهده شده است.

اما پدیده ای که در ایام سوگواری پیامبر اکرم(ص) و امام حسن مجتبی (ع) و شهادت امام رضا (ع) در این سه شنبه رونمایی شد تکنوازی یکی از زنان بود که با آرامش خاطر در ملاعام اقدام به این حرکت نمود. متاسفانه هیچ اعتراضی به این کار مشاهده نشد!

شاهد قضیه که از نوجوانان ارزشی است مشاهده کرد که حتی تعدادی از طلاب و روحانیون نیز بی خیال از کنار آن گذشتند و هیچ تذکری ندادند و متاسفانه با تشویق عده ای نیز همراه بود و این کار این زن بیشتر از یک ساعت ادامه داشت.

سوال اینجاست که متولیان برگزاری سه شنبه های بدون خودرو چه تمهیداتی برای مباحث فرهنگی آن اندیشیده اند؟ چرا نسبت به این هنجارشکنی ها بی تفاوتند؟ چرا در جوار مدرسه علمیه امام صادق (ع) و در ایام عزاداری این گستاخی صورت می گیرد و هیچ کس تذکری نمی دهد؟ ستاد امر به معروف و نهی از منکر کجای ماجرا قرار دارد؟ آیا هیچ کس وظیفه ای ندارد؟ آیا عرصه برای یکه تازی هنجارشکنان بایستی فراهم شود و اماکن شهری ما بایستی حیات خلوت آنها برای اقدامات ضد ارزشی باشد؟

نوازندگی زنان در ملاعام حتی در جاهای دیگر سابقه ندارد، چرا این کار بایستی در شهر اصفهان انجام شود؟ آیا پشت این هنجارشکنی ها دشمن قرار ندارد؟ آیا کسی نسبت به این قضیه اعتراضی خواهد کرد؟

بدانیم سکوت ما سبب عادی سازی این موارد می شود و روزی می رسد که ما را به خاطر سکوت در برابر گناه مواخذه خواهند کرد.

نوازندگی

نوازندگی

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

 1. ناشناس گفت:

  خوانندگی هم کرده؟
  تکنوازی از نظر شرعی حرامه؟
  0  0
 2. يي گفت:

  تمساح ها را ول کردیم چسبیدیم به مگس ها!!!در اسلام گناه فردی و اجتماعی بزرگتر از دروغکوئی نداریم. روزی که رئیس دولت اسلامی با وقاحت […] می گفت خوست بگوید فاتحه خوانده شده
  0  0
 3. دانشجو گفت:

  شاید آهنگ غم انگیزی می زده و شاید اینگونه حزن و اندوهش را ابراز می کرده. ما چه می دانیم؟!
  کلا پرداختن به این موارد کم اهمیت را (حتی اگر واقعا خطایی صورت گرفته باشد) چون موجب غفلت از خطاها و فسادهای بزرگ می شود نوعی بی تدبیری و سطحی اندیشی می دانم. مثل نوعی رفع تکلیف است همین! شما که از کاه کوه می سازید آیا برای مفاسد بزرگ هم اینچنین گریبان چاک می کنید؟
  علی علیه السلام کجا فرمود: مسلمانی که از غم این حادثه بمیرد سرزنشی بر او نیست؟ جز در حمایت از حقوق مردم آن هم نه مسلمان که غیر مسلمان.
  متاسفانه قول و فعل ما مصداق این سخن شده است: اسلام را چون پوستینی وارونه بپوشند.
  0  0
 4. سلام گفت:

  سلام علیکم.
  این مطلب کم است. از شهرداری پیگیری کنید… .
  شهر دارد به بیراهه می رود لطفا با مصاحبه کمک کنید. عالی می شود. به نظر می رسد وظیفه باشد. البته هرطور مصلحت میدانید.
  0  0
 5. عباد گفت:

  در روایات آخرالزمان از پیغمبر(ص) داریم که در کوچه و خیابان موسیقی نواخته می شود و کسی امر به معروف نمی کند یا جرئت آن را ندارد.
  اینکه در شهر شهید پرور اصفهان اینچنین واقعه ای رخ دهد و آب از آب تکان نخورد نشان دهنده این است که غیرت دینی کم کم دارد رنگ می بازد. نبایستی گذاشت حرکاتی از این دست چیزی عادی شود.
  خداوند ما را از شرور اخرالزمان نجات دهد.
  0  0
نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


کاردرمانی کوشا؛ مجهزترین مرکز کاردرمانی در اصفهان
کاردرمانی کوشا؛ مجهزترین مرکز کاردرمانی در اصفهان
اصفهان شرق
اصفهان شرق
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز
وعده صادق
وعده صادق