یکشنبه ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
چاپ خبر
۰۷:۲۶ - ۱۳۹۵/۰۹/۱۰
سه شنبه های بدون خودرو یا حیات خلوت هنجارشکنان...؟!
 چهارباغ اصفهان: تکنوازی یک زن در ایام سوگواری اهل بیت علیهم السلام +عکس   

پدیده ای که در ایام سوگواری پیامبر اکرم(ص) و امام حسن مجتبی (ع) و شهادت امام رضا (ع) در این سه شنبه رونمایی شد تکنوازی یکی از زنان بود که با آرامش خاطر در ملاعام اقدام به این حرکت نمود. متاسفانه هیچ اعتراضی به این کار مشاهده نشد!

ندای اصفهان- تحریریه

برنامه ای که تحت عنوان سه شنبه های بدون خودرو در چهارباغ اصفهان برگزار می شود هرچند می توانست ایده خوبی باشد اما هر روز حواشی فرهنگی زیادی را با خود به دنبال می آورد و سبب می شود مردم شهر شهیدپرور اصفهان با سهل انگاری مسئولین بی خیالشان شاهد مشکلات فرهنگی باشند. از دوچرخه سواری بانوان در ملأعام بگیر تا اسکیت سواری مختلط و… که متاسفانه موارد متعددی از آن مشاهده شده است.

اما پدیده ای که در ایام سوگواری پیامبر اکرم(ص) و امام حسن مجتبی (ع) و شهادت امام رضا (ع) در این سه شنبه رونمایی شد تکنوازی یکی از زنان بود که با آرامش خاطر در ملاعام اقدام به این حرکت نمود. متاسفانه هیچ اعتراضی به این کار مشاهده نشد!

شاهد قضیه که از نوجوانان ارزشی است مشاهده کرد که حتی تعدادی از طلاب و روحانیون نیز بی خیال از کنار آن گذشتند و هیچ تذکری ندادند و متاسفانه با تشویق عده ای نیز همراه بود و این کار این زن بیشتر از یک ساعت ادامه داشت.

سوال اینجاست که متولیان برگزاری سه شنبه های بدون خودرو چه تمهیداتی برای مباحث فرهنگی آن اندیشیده اند؟ چرا نسبت به این هنجارشکنی ها بی تفاوتند؟ چرا در جوار مدرسه علمیه امام صادق (ع) و در ایام عزاداری این گستاخی صورت می گیرد و هیچ کس تذکری نمی دهد؟ ستاد امر به معروف و نهی از منکر کجای ماجرا قرار دارد؟ آیا هیچ کس وظیفه ای ندارد؟ آیا عرصه برای یکه تازی هنجارشکنان بایستی فراهم شود و اماکن شهری ما بایستی حیات خلوت آنها برای اقدامات ضد ارزشی باشد؟

نوازندگی زنان در ملاعام حتی در جاهای دیگر سابقه ندارد، چرا این کار بایستی در شهر اصفهان انجام شود؟ آیا پشت این هنجارشکنی ها دشمن قرار ندارد؟ آیا کسی نسبت به این قضیه اعتراضی خواهد کرد؟

بدانیم سکوت ما سبب عادی سازی این موارد می شود و روزی می رسد که ما را به خاطر سکوت در برابر گناه مواخذه خواهند کرد.

نوازندگی

نوازندگی

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

 1. ناشناس گفت:

  خوانندگی هم کرده؟
  تکنوازی از نظر شرعی حرامه؟
  1  0
 2. يي گفت:

  تمساح ها را ول کردیم چسبیدیم به مگس ها!!!در اسلام گناه فردی و اجتماعی بزرگتر از دروغکوئی نداریم. روزی که رئیس دولت اسلامی با وقاحت […] می گفت خوست بگوید فاتحه خوانده شده
  1  0
 3. دانشجو گفت:

  شاید آهنگ غم انگیزی می زده و شاید اینگونه حزن و اندوهش را ابراز می کرده. ما چه می دانیم؟!
  کلا پرداختن به این موارد کم اهمیت را (حتی اگر واقعا خطایی صورت گرفته باشد) چون موجب غفلت از خطاها و فسادهای بزرگ می شود نوعی بی تدبیری و سطحی اندیشی می دانم. مثل نوعی رفع تکلیف است همین! شما که از کاه کوه می سازید آیا برای مفاسد بزرگ هم اینچنین گریبان چاک می کنید؟
  علی علیه السلام کجا فرمود: مسلمانی که از غم این حادثه بمیرد سرزنشی بر او نیست؟ جز در حمایت از حقوق مردم آن هم نه مسلمان که غیر مسلمان.
  متاسفانه قول و فعل ما مصداق این سخن شده است: اسلام را چون پوستینی وارونه بپوشند.
  1  0
 4. سلام گفت:

  سلام علیکم.
  این مطلب کم است. از شهرداری پیگیری کنید… .
  شهر دارد به بیراهه می رود لطفا با مصاحبه کمک کنید. عالی می شود. به نظر می رسد وظیفه باشد. البته هرطور مصلحت میدانید.
  0  0
 5. عباد گفت:

  در روایات آخرالزمان از پیغمبر(ص) داریم که در کوچه و خیابان موسیقی نواخته می شود و کسی امر به معروف نمی کند یا جرئت آن را ندارد.
  اینکه در شهر شهید پرور اصفهان اینچنین واقعه ای رخ دهد و آب از آب تکان نخورد نشان دهنده این است که غیرت دینی کم کم دارد رنگ می بازد. نبایستی گذاشت حرکاتی از این دست چیزی عادی شود.
  خداوند ما را از شرور اخرالزمان نجات دهد.
  0  1
 6. همشهری گفت:

  نواختن موسیقی حرام است یا شنیدن آن یا هر دو؟
  اگر اشکال دارد چرا صدا و سیما در همان ایام موسیقی پخش می کند؟موسیقی محزون و یا اواهای نوحه گونی که صدا پخش می کند هم حرام است؟
  بنظر شما دوست عزیز و گرانقدر کل اشکال این صوت اشکال دارد؟
  آیا می دانید هر آنچه که شما در ایام محرم و صفر و مابقی عزاداری ها می شنوید همه یک موسیقی است و در دستگاه های موسیقی ایرانی نواخته می شوند؟
  یعنی مشکل مملکت و اصفهان این است که چرا در ایام سوگواری موسیقی داشتیم ؟ انهم در ملا عام؟؟؟
  برادر چرا شیپور را از سر گشاد آن می زنید؟ چرادر بقیه تضییع حقوق مردم این گونه دامن از کف نمی دهید؟ چرا وقتی شهرداری محترم با عناد بیش از حد مترویی را که همه ی عالم و آدم می دانستند از خیابان شمس آبادی باید برود و یک راست از زیر ۳۳ پل تاریخی عبور داده شد و هم اکنون ترک های ریز و درشت ناشی از نشست آن را شاهدیم هیچ نگفتید؟
  آیا موسیقی زیبای زاینده رود که از لابلای تاق های ۳۳ پل و پل خواجو شنیده میشد را هم مساله دار می دانید؟
  آیا به فکر آنهم هستید؟
  کمی از خشکه مذهبی و فقط ظاهر هر چیز بیرون بیایید. دنیای اسلام خیلی بزرگتر از این است که با فقط موسیقی ظاهری از بین برود.
  امر به معروف و نهی از منکر فقط برای این ظواهر نیست که تازه مشخص نیست این خانم خلافی کرده باشد.یادتان باشد معاویه قرآن به نیزه کرد وسپاه نادان امیر المومنین (ع)را فریفت.
  در کجای اسلام در زمان امام جعفر صادق ( که بنیانگذار فقه تشیع است) شما دارید که مسلمین برای روز وفات حضرت برای سوگواری کل امور خود را تعطیل کرده اند؟ فقط یک نمونه ( نه حدیث ) در تاریخ نشان دهید.
  تاریخ طبری هیچ چیز از این وقایع نشان نمیدهد.
  حتی قدیمی ترین سفرنامه های اسلامی از ناصر خسرو تا ابن خلدون و دیگر متفکران اسلامی نیز چنین چیزی را نشان نمیدهند.

  بهتر است امر به معروف مان را برای آنچه واقعا حضرت رسول معصیت عنوان کردند خرج کنیم.
  1  0
نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز