جمعه ۲۸ دی ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۰۶:۴۶ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۹

آیت الله علم الهدی در مسجدسید اصفهان مطرح کرد:

رجایی و باهنر الگوی مدیریت بر محوریت امامت و ولایت/ ترکمانچای برای مردم تکرار نشود/ تصاویر

آیت الله علم الهدی در رابطه با متن برجام و توافقات هسته ای گفت: هر مناظره و گفتمانی که با امامت و ولایت حاضر در تماس نباشد گفتمانی است که بوی خطر می دهد، خطری که می توان انگلیس را در پشت سر و آمریکا را در روبرو و در عمل مشاهده کرد و تاریخ را برای مردم دوباره تکرار کرد...

به گزارش خبرنگار ندای اصفهان، شهر اصفهان در هفته دولت میزبان رجال سیاسی و دولتی متعددی بود و امروز هم آیت الله سیداحمد علم الهدی عضو خبرگان رهبری و امام جمعه ی مشهد با سخنرانی سیاسی در مسجد سید اصفهان حضور پیدا کرد.

چنانچه بنرهای تبلیغی سطح شهر می گفت، عنوان جلسه «همدلی و همزبانی، مقاومت، دفاع از ولایت» بود. جلسه بعد از نماز مغرب و عشا به امامت آیت الله سید محمدتقی موسوی شفتی شروع شد و در ابتدای استاد رضوی، مدرس برجسته ی قرآن اصفهان که مجری گری جلسه را بر عهده داشت، ضمن خیر مقدم به حضار و مسئولان شهری و طلاب حاضر در جلسه در باب قرآن و مسائل آموزشی قرآن از کودکی، نکاتی را به خانواده ها گوشزد کرد. بعد از آن نوبت گروه تواشیح بینه به سرپرستی مرتضی بشیری از موسسه قرآن و عترت بینه بود که به روی صحنه آمدند و با صدای گرم خود و اشعاری در مدح بانوی عالم فاطمه ی الزهرا سلام الله علیه بود، دل جمع حاضر را روشن تر و روشن تر و فضای جلسه را خوشبو به نام ایشان کردند.

جماعت حاضر با شعارهای مرگ بر آمریکا، مرگ بر انگلیس، به پیشواز آیت الله علم الهدی رفتند و سکوت انتظار بر جلسه حاکم شد. سکوتی که با گوش های شنوا و دل هایی روشن و قلب هایی سپید تا ریش هایی سپید همه در انتظار شنیدن بیانات ایشان بودند.

امام رضا(ع) موسس گفتمان ولایت در مدیریت اجتماعی امت اسلام

آیت الله علم الهدی در ابتدای بحث، سخنرانی در جوار خانواده های شهدای غواص اصفهان را مایه ی افتخار خود بیان کردند و ضمن قدردانی از مردم شهیدپرور اصفهان، فیض جلسه را مدیون امام هشتم دانستند و با این لفظ که سیره ی سیاسی امام هشتم حاوی آموزه هایی است که در جریانات سیاسی امروز کشور ما کارآمد است گفت: امام رضا علیه السلام موسس گفتمان امامت و ولایت در مدیریت اجتماعی امت اسلام بوده است و امروز بعد از گذشت این چند قرن ما به این نتیجه رسیده ایم که رجایی ها و باهنرها و امثال اینگونه بزرگان چگونه بود که در مدت کوتاه مدیریت خود از پس تمام مشکلات برآمده اند و اینک بهترین الگوها برای نماد دولتمردی این دوشهید (رجایی و باهنر) می باشند.

او خاطر نشان کرد: هر ساله و در شهریور ماه باید در هفته ی دولت مراسم های گوناگونی برای زنده نگه داشتن یاد و خاطره ی شهدا برگزار شود.

تاریخ تکرار نشود

این عضو مجلس خبرگان رهبری در رابطه با متن برجام و توافقات هسته ای اینگونه سخن گفت که: هر مناظره و گفتمانی که با امامت و ولایت حاضر در تماس نباشد گفتمانی است که بوی خطر می دهد، خطری که می توان انگلیس را در پشت سر و آمریکا را در روبرو و در عمل مشاهده کرد و تاریخ را برای مردم دوباره تکرار کرد. امثال قردادهای ترکمانچای و… که به هر نحوی انگیس همچون روباهی مکار در آن نقش داشته است تا برسیم به دولت های کنونی که نمونه اش فتنه ی ۸۸ می باشد که باز هم از انگلیس طراحی و برنامه ریزی شده بوده است.

آیت الله علم الهدی در انتهای سخنرانی کوتاه خود با خواندن چند دعا و زیارت امام رضا (ع) مجلس را بدرود گفتند و برای مردم اصفهان سلامتی و عافیت را از خداوند متعال خواستار شدند.

***

در حاشیه این سخرانی می توان به کتاب فروشی اشاره کرد که نمایندگی انتشارات انقلاب اسلامی را برعهده داشت (انتشاراتی که آثار رهبری را به چاپ می رساند) ولی تاریکترین نقطه در خارج از فضای جلسه برای بر پایی میز کتاب ها به او داده شده بوده و گلایه مند از اینکه انتظامات با او برخورد شدید داشته اند که چرا بساط راه اندازی کرده است و به چندین مجوز او اهمیتی نداده اند.

// عکس از الیاس رضایت

لطفا بر روی تصاویر زیر کلیک کنید

برچسب‌ها: , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
جشنواره هنر دیجیتال انقلاب اسلامی با جوایز ویژه- برای ارسال آثار کلیک کنید
جشنواره هنر دیجیتال انقلاب اسلامی با جوایز ویژه- برای ارسال آثار کلیک کنید
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز