یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
چاپ خبر
۰۹:۰۲ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۸
مسئولان ذیربط چاره ای بیاندیشند؛
 اینجا دیوار مهربانی نیست! (تصاویری از بی نظمی در ورودی حرم مولای متقیان)   

هرکس باید فکر خودش را به کار بیندازد تا ببیند با کیف و کفشش چه کند تا بعد از زیارت، شانس دیدار مجدد آنها را داشته باشد. هرچند بعضی هم قبل از زیارت با کفش های خود وداع می کنند و آن را به صدها کفش دیگری می سپارند که هر روز در ورودی حرم مطهر تل انبار می شود

ندای اصفهان- سید مهدی نوابی

این تصاویر نه محل جمع آوری زباله است نه مربوط به دیوار مهربانی! اینجا ورودی حرم پیشوای عدالت و امام نظم است.
شما زمانی که قصد تشرف به حرم مطهر امیرمومنان علیه السلام را دارید، خادمان حرم شما را از همراه بردن کیف و کفش منع می کنند، بدون اینکه به شما توضیح دهند در حرمی که فاقد هرگونه امانات یا به اصطلاح «کشوانیه» است، با کیف و کفشتان چه باید بکنید. اینجاست که هرکس باید فکر خودش را به کار بیندازد تا ببیند با کیف و کفشش چه کند تا بعد از زیارت، شانس دیدار مجدد آنها را داشته باشد. هرچند بعضی هم قبل از زیارت با کفش های خود وداع می کنند و آن را به صدها کفش دیگری می سپارند که هر روز در ورودی حرم مطهر تل انبار می شود.
ضمن ادای احترام به همه خادمان حرم مطهر امیرمومنان، عدم تدبیر این موضوع از سوی عتبه، نه تنها منافی کرامت زائران امام متقیان و وهن زوار آن حضرت محسوب می شود، بلکه اقدام افرادی که کیف و کفش ها را از محل خود خارج و پس از جمع آوری به نقطه نامعلوم منتقل می کنند، قطعا از مصادیق حق الناس محسوب می شود و شرعا در برابر صاحبان آن مدیون خواهند بود.
امیدواریم مسوولان ذیربط در عتبه علویه و شهرداری اصفهان به عنوان شهرداری معین نجف اشرف در این خصوص چاره ای بیندیشند تا بیش از این شاهد این صحنه ها در محضر سمبل عدالت و نظم نباشیم؛ او که صدای «اوصیکم بتقوی الله و نظم امرکم»ش هنوز در گوش هایمان طنین انداز است.

حرم امیرالمومنین

حرم امیرالمومنین

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , , , ,

مطالب مرتبط

  1. زائر گفت:

    چاره اش نصب جاکفشی به مقدار لازم است
    0    0
نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
پویش ملی افتخارم ایران (کلیک کنید جایزه ببرید!)
پویش ملی افتخارم ایران (کلیک کنید جایزه ببرید!)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز
وعده صادق
وعده صادق