سه شنبه ۰۱ آبان ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اقتصادی
چاپ خبر
۱۹:۴۸ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۵
گفتگو با نخبه‌ی بسیجی صابر نقوی؛
 بدون سرمایه اولیه شروع کردم/ چندین مدال طلا کسب کردم/ بسیج یک فرصت برای شکوفا شدنم بود   

به مناسبت فرا رسیدن روز بسیج و با توجه به اینکه مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) در دیدار خود با بسیجیان در سوم آذر سال جاری به تشکیل هیئت های اندیشه ورز در بسیج تاکید ویژه ای داشتند این بار به سراغ یکی از نخبگان بسیجی رفتیم که در عرصه کسب و کار و اقتصاد مقاومتی و همچنین در زمینه تاسیسات از نظر علمی دارای رتبه های برتر کشوری است، در ادامه با این جوان فعال و خلاق یعنی صابر نقوی بیشتر آشنا می شوید.

ندای اصفهان – کمال نصیری فرد: به مناسبت فرا رسیدن روز بسیج و با توجه به اینکه مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) در دیدار خود با بسیجیان در سوم آذر سال جاری به تشکیل هیئت های اندیشه ورز در بسیج تاکید ویژه ای داشتند این بار به سراغ یکی از نخبگان بسیجی رفتیم که در عرصه کسب و کار و اقتصاد مقاومتی و همچنین در زمینه تاسیسات از نظر علمی دارای رتبه های برتر کشوری است، در ادامه با این جوان فعال و خلاق یعنی صابر نقوی بیشتر آشنا می شوید.
ندای اصفهان: ابتدا خودتان را معرفی کنید و از سوابق تحصیلی و علمی خود بگویید.
صابر نقوی هستم، متولد ۱۳۷۲ دارای مدرک تحصیلی کاردانی و کارشناسی تاسیسات و در حال حاضر دانشجوی ارشد مدیریت، نخبه مهارتی کشوری سال۹۲ و دارای مدال های طلای کشوری المپیاد ملی و مهارت سال۹۱ و۹۲ و مدال های طلای استانی المپیاد ملی و مهارت سال های اخیر، از سال ۸۶ عضو بسیج شدم و چند سالی به عنوان فرمانده پایگاه محلی  و فرمانده پایگاه دانشجویی انتخاب شدم.
 ندای اصفهان: در حال حاضر مشغول به چه فعالیتی هستید؟
هم اکنون در حال گسترش دادن شرکتی هستم که ثبت شده و قصد دارم در زمینه های دانش بنیان ورود پیدا کنم.
 ندای اصفهان: تا کنون برای چند نفر اشتغال زایی کرده اید؟
تاکنون موفق شدیم برای ۱۰ نفر به صورت مستقیم و برای ۵۰ نفر به صورت غیر مستقیم شغل ایجاد کنیم شکر خدا تاکنون از هم از نیروهای شرکت خوب حمایت کرده ایم و خودم هم در چند مرحله به عنوان کارآفرین برتر از سوی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور معرفی شدم.
با چه سرمایه ای شروع به کار کردید، این سرمایه را از چه منبعی تامین کردید؟
وقتی می خواستم وارد بازار کار شوم فقط ۲۰۰ هزار تومان در حسابم موجودی داشتم، در حالی که آن زمان ۴۰۰ هزار تومان فقط برای ثبت شرکت نیاز داشتم. می توانستم این پول را از پدرم کمک بگیرم، اما تصمیم گرفتم خودم را محک بزنیم و ببینم آیا می توانم بدون کمک دیگران روی پای خودم بایستم یا نه؟ به همین خاطر ۱۰۰ هزار تومان از پولم را صرف تبلیغات کردم، یعنی رفتم تراکت و کارت ویزیت چاپ کردم، به ســاختمان های نیمه کاره شهر مراجعه و خودم را به عنوان مسوول بازاریابی شرکت معرفی می کردم.  در اولین پروژه ای که به این روش گرفتم برای کارفرما خیلی جالب بود همان کسی که چند روز قبل مسوول تبلیغات شرکت بود، امروز به عنوان مدیر برای امضای قرار داد آمده، همین آشنایی باعث شد همکاری ما تا امروز ادامه داشته باشد.
 ندای اصفهان: از چه زمانی عضو بسیج شدید؟
از همان اوایل دبیرستان عضو بسیج بودم و در برنامه های فرهنگی بسیج شرکت می‌کردم و در دانشگاه فرمانده پایگاه بسیج دانشجویی شدم و فرصتی برای شکوفا شدنم پیدا شد .
ندای اصفهان: از چه سالی فعالیت علمی خود را به صورت جدی دنبال کردید؟
از سال ۹۰ در المپیاد های ملی و مهارت شرکت کردم و در سال ۹۱ در مسابقات کشوری مدال طلا را گرفتم و نفر اول کشور شدم.سال ۹۲ هم دوباره مدال طلای کشوری را گرفتم و نخبه مهارتی کشور شدم و به برنامه های صدا وسیما دعوت شدم.
photo444576961527916732
ندای اصفهان: پس از پایان دوران تحصیلات کارشناسی به چه کاری مشغول شدید؟
بعد از اتمام تحصیلات در رشته تاسیسات در حرم مطهر حضرت زینب استخدام شدم و مدیر پروژه ضلع ورودی غربی حرم مطهر شدم، در سال ۹۴ اقدام به راه اندازی شرکت با تسهیلات بنیاد ملی نخبگان کردم و پروژه های خصوصی را انجام دادیم. و موفقیت هایی هم کسب کردیم.
و در سال ۹۵ هم به عنوان کارآفرین جوان انتخاب شدم.
ندای اصفهان: چگونه به عنوان یک نخبه انتخاب شدید؟
همانطور که می دانید، مسابقات ملی مهارت جهانی است و هر دوسال یکبار در یکی از کشورهای جهان برگزار می شود. در هر دوره، یک پروژه تعریف می شود که شرکت کنندگان باید ظرف دو سه روز آن را اجرا کنند، در مرحله استانی هم مداری تعریف شده بود که باید آن را طراحی و محاسبه و اجرا می کردیم، سال ۹۲ هم توانستم دومین مدال طلای مسابقات ملی مهارت را به دست آورم، بعد به عنوان نخبه مهارتی معرفی شدم و همان زمان یعنی بعد از کسب ۲ مدال طال و گرفتن مدرک کارشناسی ام بود که وارد بازار کار شدم.
photo444576961527916731
ندای اصفهان: بیشتر به چگونه کسب و کاری علاقه دارید و چه هدفی را دنبال می کنید؟
علاقه زیادی به انجام پروژه های اقتصاد مقاومتی در سطح کلان دارم و برنامه هایی هم در این زمینه با عده ای از بسیجیان در نظر داریم، در سال های اخیر در زمینه ی جهاد فرهنگی نیز اقداماتی انجام دادیم و اقدام به برپایی نمایشگاه های کلان فرهنگی کردیم.
برای آینده چه برنامه ای دارید؟
به فکر تاسیس یک هدلینگ بزرگ تاسیساتی هستم که بتواند در زمینه های مختلف علمی کار کند، البته رشته ما تاسیسات است اما در زمینه های دیگر هم فعالیت هایی داشته ایم چون احساس می کنم بازار دنبال ایده های خالقانه و بکر جوانان است، عالوه بر همه این ها، پشتکار افراد هم در موفقیت شان موثر است من با این که متاهل هستم برای یک پروژه ۲۴ ساعته وقت و فکر می گذارم تا در نهایت طرحی به مشتری ارائه دهیم که راضی باشد.
ندای اصفهان: به بسیجیان و به طور کلی جوانان جامعه چه توصیه ای دارید؟
توصیه من به بسیجیان اینه که طبق سخنان مقام معظم رهبری پیش بروند و طبق سخن حضرت آقا با اقدام و عمل میتوانند به موفقیت دست یابند.
ندای اصفهان: بهترین خاطره ای که به یاد دارید چیست؟
قسمت شد برای ایام محرم پیکر شهید رضایی که بعد از ۳۴ سال تفحص شده بود و برگشت بود را چند روزی به مراسمات مختلف میبردیم، توی این چند روز محرم به همراه پیکر این شهید بزرگوار خاطرات زیادی رقم خورد و برکات زیادی شامل حال ماها شد.
ندای اصفهان: باشنیدن کلمات زیر اولین کلمه ای که به نظرتان می رسد بگویید.
بسیج: مخلص
رهبر: یک الگوی بی نظیر
نخبه: مسوولیت در مقابل جامعه
بسیجی: کار برای رضای خدا
علم: نیاز هر فرد
تقوا: بهترین توشه
جوان: پر انرژی
صابر نقوی: جوان بسیجی پرانرژی
ندای اصفهان: در پایان اگر حرفی یا نکته ای مدنظر دارید بفرمائید.
در پایان تشکر میکنم از حمایت های پدرم و دعاهای مادرم که باعث موفقیتم شد و همراهی همسرم در پروژه ها و مراحل زندگی.
انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , , , , ,

مطالب مرتبط

  1. جویای کار گفت:

    مگه چند نفر می تونن مثل ایشون اینطوری شاغل بشن؟
    چرا مشکل بیکاری حل نمیشه؟

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز