ندای اصفهان

با تشکیل گردان های بسیج قادریم بسیجیان را برای حضور در جبهه مقاومت سازماندهی کنیم

کدخبر: 56195
۵ آذر ۱۳۹۵ در ساعت ۵:۵۸ ب.ظ

به گزارش خبرنگار ندای اصفهان، سردار غلامرضا سلیمانی فرمانده سپاه صاحب الزمان(عج) استان اصفهان پیش از ظهر امروز در جمع بسیجیان در مصلای اصفهان گفت: امام عظیم الشان ما همانطور که توانستند با رهبری انقلاب اسلامی یک حکومت مردم سالاری دینی ایجاد کنند برای استمرار آن نیز تدابیری از جمله صدور فرمان تاریخی تشکیل بسیج مستضعفین اندیشیدند.

وی در ادامه افزود: امام خمینی (ره) در این فرمان می‌فرماید: « باید بسیجیان جهان اسلام در فکر ایجاد حکومت بزرگ اسلامى باشند و این شدنى است، چرا که بسیج تنها منحصر به ایران اسلامى نیست، باید هستههاى مقاومت را در تمامى جهان به وجود آورد و در مقابل شرق و غرب ایستاد».

فرمانده سپاه صاحب الزمان(عج) ادامه داد: امروز که امام در میان ما نیست ولی ما شاهد تشکیل هسته های مقاومت و ارتش های بزرگ بسیجی در جهان هستیم و توانسته ایم پیروزی هایی را برای جبهه مقاومت در لبنان و سوریه و فلسطین و عراق و یمن و دیگر کشورهای حامی این جبهه رقم بزنیم.

وی در ادامه تاکید کرد: امروز باید کشورهایی که به صورت هسته مقاومت کار خود را شروع کرده اند به ارتش بزرگ بسیج تبدیل شوند تا کشورهای اسلامی با یکپارچه شدن از سلطه مستکبران رهایی یابند و طبق فرموده امام این شدنی است و ما بدان باور داریم چرا که این خود تجلی جمله ای است که امام غظیم الشان فرمودند: قرن آینده از آن اسلام است و اسلام سنگرهای کلیدی جهان را فتح خواهد کرد.

غلامرضا سلیمانی در ادامه اظهار کرد: مقام معظم رهبری(مدظله العالی) فرمایشات و تدابیر عمیقی را برای معرفی بسیج به کار برده اند که یکی از آن ها این جمله است که فرمودند: «از جمله‌ی اساسی‌ترین کارهائی که بر عهده‌ی بسیج است و در بافت درونیِ هویت بسیج دخالت دارد، عبارت است از حمایت و دفاع از اصول مسلّم اسلامی» بر این اساس هویت درونی بسیج را دفاع از اصول اسلامی تشکیل می دهد و بسیج به عنوان یک نقش فراگیر باید هرکجا که انحرافی می بیند با آن مقابله کند.

وی ادامه داد: امروز می بینیم امت حزب الله و بسیجیان ولایتمدار که محورهای مقاومت و ستون اصلی پایداری ملت را تشکیل می دهند در گوشه گوشه کشور با بصیرت و تیزبینی از مسیر درست و آرمان های امام راحل و تدابیر مقام معظم رهبری پاسداری می کنند و این خود جزء اصلی ترین وظایف بسیج است و اگر بسیج انحرافی ببیند و سکوت کند جای سوال دارد و تعجب برانگیز خواهد بود.

غلامرضا سلیمانی در ادامه در رابطه فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری در جمع بسیجیان افزود: این فرمایشات دارای ۵ مولفه اساسی بود که راهبردهای جدید و برنامه های بسیج باید بر اساس این ۵ مولفه تهیه و تنظیم گردد.

وی در بیان این مولفه ها تصریح کرد: یکی از مهم ترین مولفه های بسیج، بصیرت است چراکه بسیج یک حرکت احساسی صرف نیست بلکه حرکتی عمیق متکی به دانستن، آگاهی بخشیدن، به موقع عمل کردن و در یک کلام متکی به بصیرت است.

این مقام ارشد نظامی در ادامه افزود: یکی از نکات مهمی که معظم له بدان اشاره کردند گسترده بودن دایره بسیج برای آحاد مردم است بر این اساس بسیج جناحی نیست و همه سلایق و اقشار می توانند در آن عضو شوند چرا که بسیج نیروی اصلی انقلاب است.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: یکی دیگر از شاخص های مهم بسیج عبارت است از حضور بسیج در صحنه های دفاع از انقلاب و نظام مقدس است که برنامه های بسیج در سطح استان باید بر این مبنا تنظیم گردد.

فرمانده سپاه صاحب الزمان(عج) در ادامه اظهار کرد: یکی از تدابیر جدید مقام معظم رهبری درباره بسیج تشکیل هیئت های اندیشه ورز است که این حرکت برای انطباق حرکت انقلاب برپایه مردم سالاری دینی می باشد چراکه مردم سالاری صرف شرکت در انتخابات نیست و مفهوم گسترده تری را شامل می شود که بر این اساس مردم باید در تمامی صحنه های انقلاب حضور فعال داشته باشند.

وی در رابطه برنامه های فعلی بسیج به منظور تحقق مولفه های تبیین شده توسط مقام معظم رهبری افزود: یکی از مهم ترین کارهای بسیج به منظور تحقق مولفه اول مقام معظم رهبری نهضت روشنگری و تبیین گفتمان سازی تدابیر مقام معظم رهبری متناسب با انقلاب اسلامی است که بیش از یک میلیون نفر از بسیجی ها و ۵۰۰ هزار نفر از مردم استان در قالب دوره های دوماهه روشنگری با استفاده از اساتید برجسته مسائل روز را مورد بررسی و تحلیل قرار می دهند.

غلامرضا سلیمانی افزود: یکی دیگر از اقدامات ما در این زمینه، حضور بسیج در عرصه های اقتصاد مقاومتی و کمک به توسعه استان در راستای ایجاد اشتغال مولد و همچنین برگزاری اردوهای جهادی در مناطق محروم و حضور بسیج برای رفع محرومیت ها است که تاکنون برنامه های مفصلی در این راستا اجرا شده و در ادامه نیز این برنامه ها با قوت بیشتری دنبال خواهند شد.

وی در پایان افزود: از دیگر اقدامات مهم بسیج تشکیل هیئت های اندیشه ورز با حضور نخبگان و با رویکرد کاملا تخصصی در سطح استان می باشد همچنین برگزاری اردوهای راهیان نور، تشکیل حلقه های شجره طیبه صالحین و برگزاری نهضت یادواره ها و بزرگداشت ها به منظو تجلیل از مقام والای شهدا از دیگر طرح های بسیج در سطح استان بوده است.

فرمانده سپاه صاحب الزمان(عج) در پایان خاطرنشان کرد: با تشکیل گردان های امام علی(ع)، امام حسین(ع) و بیت المقدس قادریم جوان های بسیجی که مایل به حضور در جبهه مقاومت هستند را سازماندهی کنیم.

 

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , , , , ,