شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: فرهنگی
چاپ خبر
۱۱:۱۳ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۲
مدیر سینمایی حوزه هنری اصفهان
 استقبال گرم علاقه‌مندان سینما از اکران “سیانور” و “یتیم‌خانه ایران” در اصفهان   

مدیر امور سینمایی حوزه هنری اصفهان گفت: فیلم‌های سینمایی سیانور و یتیم‌خانه ایران در اصفهان با استقبال خوبی از سوی مردم روبه‌رو شد.

به گزارش ندای اصفهان،مصطفی حسینی با بیان اینکه فیلم سینمایی سیانور تا ۱۳ آذر به روی پرده است، اظهار داشت: این فیلم هم اکنون در سینما ساحل اصفهان روی پرده است، اکران این فیلم در اصفهان موفقیت آمیز بود و تا امروز استقبال خوبی از آن شده است.

وی با اشاره به اکران فیلم یتیم خانه ایران اصفهان، گفت: این فیلم با استقبال خوبی از سوی مردم روبه رو شد و تا زمانی که مخاطب داشته باشد به روی پرده می‌ماند، همچنین سینما سپاهان پذیرای مخاطبان این فیلم است.

به گزارش تسنیم، سیانور فیلمی به کارگردانی بهروز شعیبی، نویسندگی مسعود احمدیان و تهیه کنندگی سید محمود رضوی، در سال ۱۳۹۴ تولید شد.

موضوع سیانور به دهه ۵۰ اشاره دارد و محور اصلی آن، زندگی عاشقانه یک زوج است که در آن زمان به تصویر کشیده می‌شود. همچنین این فیلم به بخش‌هایی از زندگی شهید مجید شریف واقفی اشاره می‌کند.

این فیلم سینمایی برای نمایش در بخش سودای سیمرغ سی و چهارمین دوره جشنواره فیلم فجر پذیرفته شد و در جشنواره نیز حضور داشت.

فیلم یتیم خانه ایران به کارگردانی ابوالقاسم طالبی، اشاره به خشکسالی و قحطی عظیم ایران، از سال ۱۲۹۵ تا ۱۳۰۰ دارد. این قحطی با فقر، بیچارگی و در نهایت با کاهش جمعیت در ایران مواجه شد که همین امر در سرنوشت جامعه ایران به‌ویژه ظهور دیکتاتوری پهلوی نقش مهمی داشت.

انتهای پیام/

منبع:تسنیم

برچسب‌ها: , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


کاردرمانی کوشا؛ مجهزترین مرکز کاردرمانی در اصفهان
کاردرمانی کوشا؛ مجهزترین مرکز کاردرمانی در اصفهان
اصفهان شرق
اصفهان شرق
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز
وعده صادق
وعده صادق