دوشنبه ۰۳ آبان ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
چاپ خبر
۲۰:۴۴ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۷

وزیر بهداشت در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان:

تاکنون حرف زیاد زدیم ولی کم عمل کرده‌ایم / همیشه شعار زیاد است

وزیر بهداشت و درمان آموزش پزشکی با اشاره به اینکه همیشه شعار زیاد است ولی جای عمل خالی است، گفت: متأسفیم از اینکه تاکنون حرف زیاد زده‌ایم ولی کم عمل کرده‌ایم.

به گزارش نداي اصفهان به نقل از فارس، سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی صبح امروز در مراسم روز پزشک و داروساز در دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: جمله‌ای که حضرت امام (ره) در مورد دانشگاه‌ها فرمودند دانشگاه مبدأ همه تحولات است شعار نیست چرا که علم مهم‌ترین ثروت برای همه جوامع است و هر چقدر برای آموزش و سلامت مردم کار کنیم کم است.

وی با اشاره به تکریم دانشمندان و دانشجویان و اساتید اظهار داشت: تکریم فرهیختگان یک جامعه باعث رشد و عظمت فرهنگ کشورها می‌شود، متأسفیم از اینکه تاکنون حرف زیاد زده‌ایم ولی کم عمل کرده‌ایم، شعار زیاد است ولی جای عمل خالی است.

وی در ادامه با بیان صرفه‌جویی در هزینه‌های عمرانی تأکید کرد: باید در همه هزینه‌ها صرفه‌جویی کرد و مسئولان آنچه را که فکر می‌کنند صحیح است با مشورت و اجماع شروع به انجام و تکمیل آن کنند.

قاضی‌زاده‌هاشمی با اشاره به استفاده از تدبیر در امور تصریح کرد: همیشه باید با تدبیر کار کرد و افتخار می‌کنیم که دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و به خصوص گروه آموزشی آن زحمات زیادی کشیده‌‌اند؛ دانشگاه بسیار خوبی است اما انتظارات زیادی از دانشگاه علوم پزشکی به عنوان یک دانشگاه بزرگ در ایران می‌رود.

وی در ادامه با تأکید بر لزوم ایجاد دانشگاه‌های خصوصی در کنار دانشگاه‌های دولتی اضافه کرد: یکی از اشتباهات ما این است که از ظرفیـت‌های بخش خصوصی استفاده نکرده‌ایم باید اجازه دهیم در برخی از دانشگاه‌ها بخش خصوصی هم حضور پیدا کند.

وزیر بهداشت اظهار داشت:‌ در دانشگاه‌های بزرگی مثل دانشگاه علوم پزشکی اصفهان باید بخشی از اعتبارات را به ایجاد مراکز مجهز و بیشتری اختصاص داد لذا ما کوتاهی نمی‌کنیم و امیدواریم این مراکز و تجهیزات بازسازی و تکمیل گردند.

قاضی‌زاده‌هاشمی در ادامه ابراز امیدواری کرد: باید حداقل 10 درصد از خروجی‌ها دانشگاه‌های ما از اساتید اخلاق‌مدار و کسانی که توجه به علم و معلم بودن برای آنها بالاترین سرمایه عمرشان است داشته باشیم.

وزیر بهداشت افزود: آنچه که بیشتر مایه نگرانی ماست نسل جوانی است که امیدواریم ضمن یادگیری علم‌، دانش و مهارت مانند نیاکان ما اخلاق‌مداری را یاد بگیرند چرا که علم همیشه و همه جا است تا در آینده جامعه‌ای اخلاق‌مدارتر داشته باشیم.

لازم به ذکر است در مراسم روز پزشک از زحمات دکتر عباس ادیب توسط وزیر بهداشت و رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان تقدیر به عمل آمد.

برچسب‌ها: , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


پایگاه خبری علیرضا ملک پور: مهارت در کار ضامن اشتغال پایدار
پایگاه خبری علیرضا ملک پور: مهارت در کار ضامن اشتغال پایدار
نوشت ایران؛ نوشت افزار باکیفیت ایرانی اسلامی
نوشت ایران؛ نوشت افزار باکیفیت ایرانی اسلامی
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715