پنج شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
چاپ خبر
۱۸:۲۳ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۶
امام جمعه اصفهان:
 ایران ۱۷ هزار شهید قربانی ترور دارد/ تیم مذاکرات دلسوزاند؛ اگر توافق اشکالی دارد آن را برطرف کنند   

آیت الله طباطبایی نژاد با اشاره به آمار ۱۷ هزار شهید ترور در ایران از زمان انقلاب تا کنون تصریح کرد: هنوز هم دشمن دنبال فرصتی است تا بزرگان و عزیزان این نظام و انقلاب را ترور کند.

به گزارش ندای اصفهان، امام جمعه ی اصفهان در خطبه های نماز جمعه این هفته با بیان اینکه قرآن مهم ترین معجزه ی پیامبر اسلام (ص) است اظهار کرد: قرآن فقط در دست پیامبر (ص) معجزه نبود بلکه امروز هر مسلمانی می تواند به دنیا بگوید اگر می توانند کتابی مثل آن بیاورند.

حضرت آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد به موضوع تحدی در قرآن اشاره کرد و گفت: یکی از جنبه های اعجاز قرآن انشاء آن است طوری که خداوند در چند جا مدعیان تردید در آن را به آوردن کتابی مثل قرآن و حتی کمتر در حد ۱۰ آیه و حتی یک سوره تحدی می کند.

وی تصریح کرد: توجه به علم غالب زمان از جنبه های اعجاز معجزات پیامبران بوده است از جمله اینکه در زمان حضرت موسی (ع) ایشان بر ساحران غلبه پیدا کرد و در زمان حضرت عیسی (ع) جنبه های درمانی مشخص بود و بیماری ها را با معجزات درمان می کرد.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان تصریح کرد: تحدی قرآن هم از همین منظر بود چرا که در زمان حضرت محمد (ع) نوشتن و نگارش جزء افتخارات بوده است و حتی مسابقاتی در این باره برگزار می شده و بهترین نوشته ها را در خانه ی کعبه (پیش از اسلام) نگهداری می کرده اند.

آیت الله طباطبایی نژاد به الفبایی بودن قرآن اشاره کرد و گفت: با آنکه ماده ی قرآن یعنی حروف الفبا در دسترس است اما خداوند می فرماید اگر جن و انس جمع شوند هرگز نمی توانند مثل این قرآن را بیاورند.

امام جمعه ی اصفهان در بخش بعدی خطبه ها با اشاره به مناسبت هفته ی دولت افزود: ۸ شهریور ماه آخرین روز از هفته ی دولت سالگرد شهادت دو مسؤول عزیز نظام ما یعنی شهید رجایی و باهنر است که روز مبارزه با ترور و تروریسم نیز نامگذاری شده است.

آیت الله طباطبایی نژاد با اشاره به آمار ۱۷ هزار شهید ترور در ایران از زمان انقلاب تا کنون تصریح کرد: هنوز هم دشمن دنبال فرصتی است تا بزرگان و عزیزان این نظام و انقلاب را ترور کند.

وی گفت: در زمانی قرار گرفته ایم که ظلم و ظالم به حدی بی حیا شده اند که ترورهای زیادی در دنیا انجام می دهند اما در کمال وقاحت ایران را حامی تروریسم می خوانند.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان خاطرنشان کرد: قرآن می فرماید اگر دو طایفه از مومنان با هم اختلاف پیدا کردند تلاش کنید میان آن ها صلح کنید اما اگر گروهی یاغی گری کرد تا زمانی که گردن به فرمان خدا فرو گذارد با او بجنگید.

وی تصریح کرد: تکلیف ما چیست که سران کشورهای عربی قرآن را نمی فهمند و به آن عمل نمی کنند؟

آیت الله طباطبایی نژاد با تاکید بر اینکه هیچ کشوری مثل ایران از ترور ضربه نخورده است افزود: اینکه ما از عراق مقابل داعش و یا زبانا از یمن حمایت می کنیم و می گوییم چرا آل سعود با دستور کفار کشور اسلامی را از بین می برد؛ حمایت از تروریسم است؟

امام جمعه ی اصفهان همچنین به سالروز شهادت آیت الله سید محمدباقر حکیم اشاره کرد و گفت: وجود این بزرگ مرد برای عراق و مسلمانان لازم بود اما پس از اقامه ی نماز جمعه همراه با جمعی از نمازگزاران در حرم حضرت علی (ع) ترور شد و به شهادت رسید.

نماینده ولی فقیه در استان در ادامه به حضور اعضای هیئت دولت در استان ها و ارائه ی گزارش عملکردها به مناسبت هفته ی دولت گفت: امروز با حضور دکتر ظریف خط اول متروی اصفهان پیش بهره برداری شد.

وی ضمن تاکید بر اینکه بنده به هیچ دولتی احتیاج ندارم و به قول رهبر معظم انقلاب چک سفید امضا به هیچ کس نداده ایم افزود: انصافا در کل دوران جمهوری اسلامی همه ی دولت ها کارهای عظیمی انجام داده اند و من همواره کار خوب همه ی دولت ها را گفته ام و آن ها که می گویند فلانی کار خوب یکی از دولت ها را نمی گفت صحبت های ما یادشان رفته است.

نماینده ولی فقیه در استان به در پیش بودن هفته ی پدافند هوایی نیز اشاره کرد و گفت: امنیت آسمان ایران را همین عزیزان تامین می کنند و بدانیم دشمن از همین آگاهی و بیداری ما می ترسد وگر نه بنای رحم به جمهوری اسلامی را ندارد.

وی پیشرفت های ایران در زمینه ی تسلیحاتی را به حدی خواند که مایه ی تعجب دوست و دشمن شده است و امروز ایران بمبی دارد که حداقل ۲ هزار کیلومتر برد آن است یعنی می توانیم از داخل کشور اسرائیل را مورد هدف قرار دهیم.

امام جمعه ی اصفهان به موضوع مذاکرات هسته ای نیز اشاره کرد.

آیت الله طباطبایی نژاد ضمن تاکید مجدد بر اینکه رهبر معظم انقلاب تیم مذاکرات را امین خواندند گفت: این ها دلسوز هستند و ان شاءالله اگر این توافق اشکالی دارد آن را اصلاح کنند.

نماینده ولی فقیه در استان همچنین با تاکید بر لزوم حفظ وحدت داخلی گفت: همان طور که رهبر انقلاب فرمودند نباید اجازه دهیم دشمن فکر کند در میان ملت ما دو قطبی وجود دارد و عده ای مسئله ای و عده ای موضوع دیگر را می خواهند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: سلیقه ی هیچ دو نفری با هم یکی نیست اما باید مقابل دشمن با وحدت عمل کنیم و بدانیم بنا بر وعده ی الهی آن کسی که تقوا و صبر پیشه کند مکر دشمن در او اثر نخواهد کرد.

منبع: صاحب نیوز

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

  1. با سلام لینکتون اضافه شد. خبر توهین را بی زحمت شما هم کار کنید. تشکر
    0    0
نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز