چهارشنبه ۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۰:۰۸ - ۱۳۹۵/۰۸/۲۶
مسئول روابط عمومی سازمان حفاظت از محیط زیست استان اصفهان:
 برای تعطیلی مدارس میانگین شاخصه های کل استان بررسی می شود/ فرهنگ سازی مهم تر از تعطیل کردن مدارس   

شعرباف زاده مسئول روابط عمومی سازمان حفاظت از محیط زیست استان اصفهان در گفتگو با خبرنگار ندای اصفهان در رابطه چرایی عدم تعطیلی مدارس با توجه به وخیم بودن اوضاع آلودگی هوای شهر اصفهان گفت: در بررسی شاخصه ای های استان میانگین ۱۷ دستگاهی که در نقاط مختلف استان قرار دارند محاسبه می شوند و اگرچه در برخی نقاط آلودگی بسیار بالایی را شاهد هستیم ولی به طورکلی میانگین آمارها به حدی نرسیده که مدارس تعطیل شوند.

حمید شعرباف زاده مسئول روابط عمومی سازمان حفاظت از محیط زیست استان اصفهان در گفتگو با خبرنگار ندای اصفهان در رابطه چرایی عدم تعطیلی مدارس با توجه به وخیم بودن اوضاع آلودگی هوای شهر اصفهان گفت: در بررسی شاخصه ای های استان میانگین ۱۷ دستگاهی که در نقاط مختلف استان قرار دارند محاسبه می شوند و اگرچه در برخی نقاط آلودگی بسیار بالایی را شاهد هستیم ولی به طورکلی میانگین آمارها به حدی نرسیده که مدارس تعطیل شوند.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار ندای اصفهان مبنی بر اینکه آیا میانگین گیری با توجه به اینکه افراد در برخی نقاط در وضع نامطلوبی به سر می برند کار درستی می باشد گفت: با توجه به اینکه نمی توان مدارس را به طور منطقه ای تعطیل کرد راهکار سازمان اینچنین است که کل آمارها جمع بندی و نتیجه حاصله در استان اجرایی گردد.

وی در ادامه اذعان کرد: البته رسانه ها می توانند این قضیه را به عنوان یک پیشنهاد مطرح کنند تا در چنین شرایطی تعطیلی مدارس بصورت منطقه ای اجرا گردد هرچند که اجرایی شدن این امر کمی غیرممکن به نظر می آید.

شعرباف زاده در بیان این موضوع که برخی مدارس زنگ تفریح و ورزش محصلین را در حیات مدرسه و در فضای آلوده نگه می دارند و در پاسخ به والدینشان می گویند دستورالعملی در این رابطه به ما ابلاغ نشده ابراز کرد: متاسفانه وقتی فرهنگیان جامعه که باید از سطح فرهنگ بیشتری برخوردار باشند فاقد فرهنگ مواجه با این شرایط هستند دیگر انتظاری از دیگران باقی نخواهد ماند چراکه هر روز صبح اوضاع آلودگی از طریق رادیو اطلاع رسانی می شود ولی متاسفانه عده ای سهل انگارانه با این قضیه روبرو می شوند.

وی در ادامه تصریح کرد: مسئول اصلی رسیدگی به این امر ستاد بحران استانداری اصفهان می باشد که متاسفانه روز گذشته مسئول این ستاد در پاسخ به خبرنگاران این امر را به سازمان حفاظت از محیط زیست ارجاع داده است.

مسئول روابط عمومی سازمان حفاظت از محیط زیست استان در پایان در بیان یکی از عوامل عدم تعطیلی مدارس افزود: یکی از نگرانی های پیش رو عدم فرهنگ برخورد با این مسئله در جامعه است چراکه اگر به استان تهران نگاه کنید به محض تعطیلی مدارس در شرایط آلودگی عوض نشستن در خانه همه با وسایل نقلیه شخصی به گردش و تفریح می روند و فضای شهری را آلوده تر می کنند لذا فرهنگ سازی در این قضیه مهم تر از هر امر دیگری است.

 

 

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

  1. ناشناس گفت:

    چرا تعطیلی را به صورت منطقه ای یا ناحیه ای اعلام نمی کنید؟
    0    0
نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز