چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۰:۳۶ - ۱۳۹۵/۰۸/۲۲

امام جمعه اصفهان:

آمریکایی‌ها با این انتخابات آبروی خودشان را بردند

امام جمعه اصفهان گفت: آمریکایی ها خودشان در این انتخابات آبروی خودشان را بردند؛ در کل آمریکا این دو نفری بودند که به عبارتی برگزیده شده و از نخبگان این کشور بودند، اما دیدیم که فسادهای همدیگر را رو کردند.

به گزارش ندای اصفهان،آیت الله سید یوسف طباطبائی نژاد در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اصفهان اظهار داشت: روز 25 آبان، روز حماسه و ایثار مردم اصفهان است که در یک روز 370 شهید تشییع و در همان روز رزمندگانی به جبهه‌های نبرد اعزام شدند و کاروان کمک رسانی هم به جبهه فرستاده شد.

وی 25 آبان را روزی با عظمت توصیف کرد و افزود: با توجه به همین مناسبت و با پیگیری‌ها و درخواست‌های انجام شده، جمعی از مردم اصفهان روز 26 آبان به دیدار رهبر معظم انقلاب می‌روند.

امام جمعه اصفهان با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا تصریح کرد: آمریکایی‌ها خودشان در این انتخابات آبروی خودشان را بردند، در کل آمریکا این دو نفری بودند که به عبارتی برگزیده شده و از نخبگان این کشور بودند که می‌خواستند این کشور را رهبری کنند، اما دیدیم که فسادهای همدیگر را رو کردند.

وی با بیان این که در آمریکا سالی 33 هزار نفر با اسلحه کشته می‌شوند و 42 میلیون نفر از جمعیت آمریکا از فقر می‌نالند، خاطرنشان کرد: وقتی کسی از خدا دور شد مجموعه‌ای از فساد شده و همواره به دنبال فساد و شهوترانی است.

آیت الله طباطبایی نژاد تأکید کرد: هرکدام از این افراد که به ریاست جمهوری آمریکا می‌رسند همان کار و روند نفر قبلی را ادامه می‌دهند و فرقی ندارد که کدام یک بر روی کار می‌آید، آن‌ها دشمن‌اند و تا آخر هم دشمن‌اند و ما هم با آن‌ها دشمن هستیم.

وی همچنین با اشاره به 24 آبان به عنوان روز قانون اساسی جمهوری اسلامی، گفت: 24 آبان 1358 در حالی که کمتر از یک سال از انقلاب گذشته بود، قانون اساسی ایران توسط خبرگان و نخبگان به تصویب رسید.

امام جمعه اصفهان ابراز داشت: هر مملکتی قانون اساسی دارد و شامل کلیاتی است که هر یک از مسؤولان، قوا و افراد باید طبق آن عمل کنند و راهنمایی برای ارگان‌های مختلف است که جزئیات مربوطه در مجلس شورای اسلامی به تصویب می‌رسد.

آیت الله طباطبائی نژاد قانون اساسی را چهارچوب یک حکومت دانست و بیان داشت: یکی از افتخارات ایران این است که قانون بر مبنای دین کلیاتی را بیان کرده و همه احکام و قوانینی که بعداً در مجلس و یا نهادهای دیگر تصویب می‌شود باید طبق اسلام باشد و اگر خلاف اسلام بود، لغو است.

وی همچنین ضمن گرامیداشت یاد حاج شیخ جعفر شجونی، مطرح کرد: ایشان یکی از روحانیون شجاع، مبارز و فعال قبل و بعد از انقلاب بودند.

امام جمعه اصفهان با اشاره سالگرد رحلت علامه طباطبائی، صاحب تفسیر المیزان عنوان داشت: این روز در کشور ما روز کتابداری و کتابخوانی نامیده شده که متأسفانه کتابخوانی در کشور ما بسیار ضعیف است.

وی با اشاره به فرمایشاتی از رهبر معظم انقلاب در زمینه اهمیت کتابخوانی، تأکید کرد: انسان هر لحظه ای که به کتاب نگاه می‌کند، خصوصاً کتاب‌های شهید مطهری در زمینه مبانی اعتقادی، نکته جدیدی یاد می‌گیرد؛ انسان باید با مراجعه به کتاب فهم علمی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی خود را بالا ببرد.

آیت الله طباطبائی نژاد در پایان تأکید کرد: امروز کتابخوانی و علم آموزی نه تنها یک وظیفه علمی که یک واجب دینی است.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


نوشت ایران؛ نوشت افزار باکیفیت ایرانی اسلامی
نوشت ایران؛ نوشت افزار باکیفیت ایرانی اسلامی
ثبت نام حوزه علمیه مشکات اصفهان/ طرح تحولی ویژه دانشجویان/ کلیک کن
ثبت نام حوزه علمیه مشکات اصفهان/ طرح تحولی ویژه دانشجویان/ کلیک کن
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715