سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۱:۱۶ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۵
هاموند؛
 بازگشایی سفارت به معنای کاهش فشار بر ایران نخواهد بود   

وزیر خارجه انگلیس در نشست خبری با همتای سعودی خود در لندن گفت به آقای عادل جبیر اطمینان دادم که بازگشایی سفارت در تهران به معنای کاهش فشار انگلیس بر ایران نخواهد بود.

به گزارش ندای اصفهان، وزیر خارجه انگلیس در نشست خبری با همتای سعودی خود در لندن گفت به آقای عادل جبیر اطمینان دادم که بازگشایی سفارت در تهران به معنای کاهش فشار انگلیس بر ایران برای متوقف‌کردن دخالت‌های این کشور در امور خاورمیانه نخواهد بود.

فیلیپ هاموند گفتگوی خود با وزیر خارجه عربستان را بسیار مفید خواند و گفت درباره اجرای توافق هسته ای با ایران به وی توضیح دادم و نسبت به سطح بالای راستی آزمایی، دسترسی و کنترل های شدید که در توافق آمده به وی اطمینان دادم.

هاموند همچنین گفت: درباره سفر دو روزه اش به تهران به عادل الجبیر توضیح دادم و این موضوع که بازگشایی سفارت انگلیس در تهران به هیچ وجه به متضمن تضعیف مواضع خود در همراهی با متحدان و شرکایمان در خلیج فارس نیست. وزیر خارجه انگلیس این موضع کشورش در قبال منطقه را برای تضمین ثبات و ممانعت از دخالت در امور داخلی کشورهای منطقه دانست.

سخنان وزیر خارجه انگلیس برای توجیه حضور و دخالت این کشور در منطقه طی چند قرن اخیر در حالی مطرح می شود که حضور بیگانگان در خاورمیانه عنصر اصلی بی ثباتی و درخالت در امور داخلی کشورها در طی دو قرن اخیر بوده است.  ماجرای کودتای ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ در ایران آشکارترین نمونه دخالت مستقیم  انگلیس در مسائل داخلی کشورهای منطقه محسوب می شود.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
پویش ملی افتخارم ایران (کلیک کنید جایزه ببرید!)
پویش ملی افتخارم ایران (کلیک کنید جایزه ببرید!)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز
وعده صادق
وعده صادق