شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۰۷:۲۴ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۴

مراسم آیینی مرگ بر آمریکا در مسجد سید اصفهان؛

آیت الله عبداللهی: قاطعیت و عزت مداری ثمره عبودیت است/ عده ای به اسم تعامل با خارج می خواهند مسیر انقلاب عوض شود!

عضو مجلس خبرگان رهبری اصفهان گفت: انسانی می تواند در برابر طاغوت بایستد و مبارزه کند که در برابر هواهای نفسانی و کشش های درونی بایستد.

به گزارش خبرنگار ندای اصفهان، آیت‌الله عبدالمحمود عبداللهی شام پنج شنبه در مراسمی که در مسجد سید اصفهان به همت هیأت ابناء الامام و پس از قرائت دعای کمیل برگزار شد، محوریت بحث خود را  13 آبان قرار داد و به تبیین این روز پرداخت.

وی گفت: در چنین روزی سه رویداد مهم رخ داده است:

اولا تبعید امام به مناسبت محکوم کردن قانون کاپیتولاسیون و ایستادن در مقابل آمریکا، ثانیا در سال 1357 دژخیمان شاه حمله کردند و دانش آموزان ما را مورد تاخت و تاز قرار دادند و شهید کردند؛ همچنین روز 13 آبان و اشغال لانه جاسوسی آمریکا.

وی افزود: انقلاب اسلامی که در 22 بهمن 57 رخ داد، یک سیلی محکم دربرابر قدرت استکبار جهانی بود که سرمایه گذاری فراوانی کرده بود تا بتواند نظام پهلوی را نگه دارد و تسخیر لانه جاسوسی با اسنادی که به دست آمد رسوایی دیگری برای نظام استکبار بود.

photo_2016-11-04_06-39-38

عضو مجلس خبرگان رهبری اصفهان اذعان کرد: عنوانی که بر این سه حادثه می توان داد «مقاومت، مبارزه و ایستادن در برابر طاغوت و استکبار است» که منشأ و ریشه قرآنی، کربلایی و عاشورایی دارد.

وی تصریح کرد: اگر بخواهیم این قاطعیت در برابر طاغوت را به حادثه عاشورا ببریم، از روزی که امام حسین علیه السلام از مدینه حرکت کردند تا عصر عاشورا و تا مسیر شام و مجلس یزید، همه آنها تحت عنوان قاطعیت و مقاومت در برابر طاغوت بود.

مبنای دینی مبارزه

آیت الله عبداللهی عواملی که در قضیه عاشورا بود را برشمرد که عبارتند از: عمل به وظیفه، نفی طاغوت، بندگی خدا، تسلیم بودن، ایستادن در برابر ضد ارزش… که اینها یعنی این حرکت جهانی آغازش از بندگی و رضایت خدا بود و مبارزه بر اساس آنچه خداوند می خواست.

وی به خاطره استاد شهید مطهری در درس فلسفه اشاره کرد که می گفت: اگر مبارزه با استکبار و امپریالیسم بدون مبنای دینی و عبودیت باشد، این مبارزه دینی نیست.

وی بیان کرد: توحید دو بخش دارد که یکی تسلیم بودن فقط در برابر خداوند و دیگری مقاومت در برابر هرآن چیزی است که در مقابل خداست که قرآن نام آن را طاغوت نهاده است. یکی از ویژگی های حرکت در برابر طاغوت این است که از عبودیت پروردگار سرچشمه بگیرد.

عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: امام حسین علیه السلام تزلزل ناپذیر بود یعنی قاطعیت داشتند و مظهر عزت الهی بودند. در آن زمان تحریم اقتصادی بود (بستن آب) ولی امام حسین علیه السلام در برابر 30000 لشکر فریاد «هیهات من الذله» را سر داد. یعنی همان قاطعیت، چرا که مومن به نسبتی که در مسیر عبودیت قرار گیرد، مظهر عزت الهی و شکست ناپذیر است و باید قاطع باشد.

مبارزه با استکبار تعطیل شدنی نیست

این استاد حوزه علمیه باتوجه به گفته های «برد برد و مذاکره»، به سوال اخیر دانشجویان از مقام معظم رهبری اشاره کرد که «آیا بعد از برجام باز هم مبارزه با استکبار هست؟» رهبر معظم انقلاب فرمودند: «مبارزه با استکبار تعطیل شدنی نیست».

آیت الله عبداللهی طبق آیه «وَلَقَد بَعَثنا في كُلِّ أُمَّةٍ رَسولًا أَنِ اعبُدُوا اللَّهَ وَاجتَنِبُوا الطّاغوتَ» گفت: اصولا هویت انقلاب ما، هویت اسلام ما و هویت قرآن ما شامل مبارزه با استکبار است و این جزء مبانی انقلاب و کارهای اساسی ماست؛ یعنی اگر مبارزه با استکبار نباشد، پس ما اصلا تابع قرآن نیستیم. روابط سیاسی، اقتصادی، فرهنگی در سطح فرد یا جامعه باید شعار، گفتار و حرکتش، رنگ اجتناب با طاغوت داشته و تابع قرآن باشد.

آیت‌الله عبداللهی بیان کرد: منظور امام حسین علیه السلام از امر به معروف و نهی از منکر تذکر به پوشاندن موهای خانم ها و یا ننوشیدن شراب نیست بلکه همان مبارزه با استکبار و طاغوت است.

وی توضیح داد که: قاطعیت از رابطه بندگی، خضوع و شناخت خداوند به وجود می آید؛ یعنی هر چه عبودیت بنده بیشتر باشد، قاطعیت و عزت مداری او بیشتر است.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: حضرت زینب سلام الله علیه در خطبه ای که ایراد کرد همانند کسی که دشمن را له کرده باشد و جشن پیروزی از آن اوست، قاطعانه می گوید، «آیا تو خیال کردی به جایی رسیدی و کرامت و عزتی داری؟ اینها شهید شدند و عروج کردند». جمله زیبایی که حضرت خطاب به یزید فرمود این بود که: «اگر روزگار به اینجا رسید که با تو حرف بزنم، ولی تو را حقیر می دانم که مخاطب من تو باشی! و کراهت دارم از اینکه با تو حرف بزنم و تو را ملامت کنم».

عبداللهی تاکید کرد: این جملات مظهر قدرت و قاطعیت حضرت زینب (س) بود.

سه نوع استعمار

وی افزود: استعمار سه نوع است؛ استعمار فکری، سیاسی و اقتصادی. کار طاغوت این است که همه این انواع را به خودش جذب کند. جریان امام خمینی(ره) در کاپیتولاسیون، حمله به دانشجویان و اشغال لانه جاسوسی همگی مقاومت در برابر طاغوت است.

وی طاغوت را شامل دو نوع خارجی و داخلی دانست و گفت: انسان مومن باید در مقابل طاغوت داخلی هم قوی و شجاع باشد. انسانی می تواند در برابر طاغوت بایستد و مبارزه کند که در برابر هواهای نفسانی و کشش های درونی بایستد.

آیت الله عبداللهی به حدیث پیغمبر اکرم(ص) اشاره کرد که حضرت فرمودند: مرحبا به آدم هایی که جهاد اصغر را تمام کردند، ولی بدانید جهاد اکبر (جهاد نفس) همچنان باقی است. اسارت مال و شهوت و… حد و مرز ندارد و اینها طاغوت داخلی هستند. پس وظیفه ما خودسازی است.

وی عنوان کرد که دیشب رهبر انقلاب فرمود: عده ای در جامعه امروز ما آگاهانه و یا از روی ناآگاهی کلام امام را تحریف می کنند و می گویند حالا وقت آن حرف امام نیست که گفتند «هرچه فریاد دارید بر سر آمریکا بزنید»! ولی بدانید که آمریکا از مستکبر بودن دست بر نداشته اگر چه حقانیت نظام ایجاب کرد که ایران برجام را امضا کند.

وی به جنایات عربستان اشاره کرد که به اسم اسلام و خادم الحرمین، با این همه جنایتی که در سوریه، عراق و یمن می کند، داعش را با منبع آلودگی به وجود می آورد و پشتیبانی صددرصد از صهیونیست دارد. اینها همگی از آمریکا تغذیه می کنند و پشتیبان و فرمانده ای غیر از آمریکا ندارند.

می خواهند از شاخصه ها و معیارهایمان دست برداریم

آیت الله عبداللهی به نکات دیگری اشاره کرد که عده ای می گویند: حالا ما در حال تعامل با خارج هستیم؛ شرایط ویژه ای پیش آمده پس باید مسیر و حرکت انقلاب عوض شود! یعنی سیاست و اقتصاد ما تحت شرایط دیگری قرار گیرد!

سخنران افزود: دشمن می خواهد ما از شاخصه ها و معیارهایمان دست برداریم. متاسفانه بعضی از مسئولین قراردادهای اقتصادی (به اسم مبارزه با پولشویی) را امضا کردند که رهبری جلو آن را گرفتند. طبق این قرارداد باید هر نهاد و سازمانی در خارج که با آنها معاملات اقتصادی داریم اطلاعات و خصوصیاتش را به سازمان ملل بدهیم. نظام طاغوتی دست از ما برنداشته و می خواهد هویت را از ما بگیرد.

لزوم دشمن شناسی

سخنران همچنین به فضای مجازی و ماهواره اشاره کرد که ابزاری که در اختیار ماست برای بی هویت کردن ماست؛ ترویج مسائل غیراخلاقی متاسفانه بیداد می کند و در حالی که کارشناسان می گویند 90 درصد نیازهای علمی و کاری را می توان با این شبکه ها انجام داد، ولی مسئولین تنها درصدد توسعه سرعت آن هستند!

وی در آخر به تبیین جمله رهبری پرداخت که اینکه می گویند مبارزه با طاغوت داشته باشید، لازمه آن توجه به دشمن شناسی و شناخت ابزارها و راه های دشمن است. توجه به اینکه نیاز به خودسازی و بندگی خدا داریم. ان شاءالله که همه فعالیت های فردی و اجتماعی ما در مسیر رضایت و هدایت الهی باشد.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


ثبت نام دبستان پسرانه تربیتی طاها
ثبت نام دبستان پسرانه تربیتی طاها
خرید کتاب «بخوانید، اراده کنید و ثروتمند شوید»
خرید کتاب «بخوانید، اراده کنید و ثروتمند شوید»
خرید کتاب «پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی» (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
خرید کتاب «پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی» (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715