دوشنبه ۰۳ آبان ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۵:۴۳ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۳

حاشیه‌های راهپیمایی یوم‌الله ۱۳ آبان

دیپلماسی لبخند ذلت می‌آورد نه عزت/رونمایی از کارت شناسایی شیطان بزرگ/ توئیت چرایی مرگ بر آمریکا برای اوباما

تجمع بزرگ استکبارستیزی در پایتخت نیز مانند شهرهای دیگر کشور برگزار شد و ملت استکبارستیز ایران بار دیگر با مشت‌های گره کرده و فریادهای رسا در راهپیمایی انزجار خود را نسبت به استکبار نشان دادند، پیام مردم هم برای اوباما توییت شد.

به گزارش ندای اصفهان،خیابان طالقانی که شاید هر روز حداقل یک بار از آنجا می‌گذرم امروز برایم غریب شده است؛ امروز پنج‌شنبه 13 آبان خیابان طالقانی عظمتی یافته است به وسعت استقامت ملت ایران.

ساعت 8 صبح است و طبق وعده هرساله قرار است دانشجویان استکبارستیز تهرانی برای تجدید استکبارستیزی خود به خیابان حافظ بیایند و راهپیمایی خود را از مقابل دانشگاه صنعتی امیرکبیر آغاز کنند.

با خودم می‌گویم شاید دانشجویان خواب روز تعطیل خود را کمی بیشتر ادامه دهند و راهپیمایی با تاخیر آغاز شود، به همین دلیل با آرامش به سمت محل آغاز راهپیمایی حرکت می‌کنم.

به خیابان حافظ که می‌رسم از تعجب چشمانم گرد می‌شود، مقابل دانشگاه امیرکبیر مملو از جمعیت است.

دانشجویان و دانش‌آموزان و قشرهای دیگری از مردم پایتخت آماده‌اند تا به سمت لانه جاسوسی سابق آمریکا حرکت کنند.

%image_alt%

کمی آن‌طرف‌تر جمعی از دانشجویان نمادهایی از فناوری‌های وطن را به همراه دارند و فریاد «ذلت نمی‌پذیرم» سر می‌دهند.

دانشجویان کشور ماکت موشک و سانتریفیوژ را به عنوان نماد انرژی هسته‌ای به راهپیمایی آورده‌اند و با نصب تصاویر شهدای هسته‌ای کشورمان بر روی این ماکت یاد این شهدا را نیز گرامی داشتند.

%image_alt%

عکس شهدای هسته‌ای نظرم را جلب می‌کند و با دیدن عکس شهید رضایی‌نژاد به یاد آرمیتای کوچک می‌افتم که شاید تا سال‌ها بعد هم علت شهادت پدرش را نداند، پدری که بی‌گناه و بی‌علت شهید شد.

ولی آرمیتا هم می‌داند که امروز ملت ایران آمده‌اند تا به پشتیبانی او و تمام خانواده‌های شهدا به آمریکا بگویند: «ما وارث شهیدیم سازش نمی‌پذیریم»، این شعار امروز در خیابان طالقانی طنین افکن بود.

امروز روز دانش‌آموز است ولی اینها فقط دانش‌آموزان نیستند که فریاد «ننگ و ذلت هرگز» سر می‌دهند، تمام اقشار وطنم امروز برای نابودی شیطان بزرگ با پرچم مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل به مقابل لانه جاسوسی سابق آمریکا آمدند.

جانبازان، طلبه‌ها، دانشجویان، معلولان، دانش‌آموزان، زن و مرد و کوچک و بزرگ همه آمده‌اند تا بگویند «می‌جنگیم می‌میریم ذلت نمی‌پذیریم».

همه آمده‌اند و همه هم خود را قطره‌ای از دریای بی‌کران استقامت ملت ایران می‌دانند.

مشت‌های گره کرده نشان از انزجار نسبت به استکبار دارد و فریاد‌هایی هم با نشان از بی‌اعتمادی نسبت به آمریکا سر داده می‌شود.

%image_alt%

دسته‌های عزاداری ابا‌عبدالله(ع) را هم می‌بینم که در روزهای آغازین ماه صفر به راهپیمایی آمده‌اند،  دانشجویانی که فریاد یا حسین (ع) سر می‌دهند و با در دست داشتن پرچم‌های یا فاطمه‌الزهرا(س) حرمت ماه صفر را نگاه داشته‌اند.

امروز مردم ایران بر خاندانی که حتی در برابر تحریم آب سازش نکردند درود فرستادند.

پخش آهنگ‌های حامد زمانی با عنوان مرگ بر آمریکا از طریق پخش کننده‌های نصب شده در مسیرها هم حال و هوای خاصی به شور مردمی داده است.

یکی آن طرف تابلویی از سخنان مقام معظم رهبری در مورد آمریکا را در دست دارد و عده‌ای بر بدعهدی آمریکا تاکید داشتند و شعار دادند که «آقای ظریف احتیاط احتیاط».

صدای شعار استکبارستیزی مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل نیز بسیار شنیده‌ می‌شود.

دانش‌آموزان که با سربند یا حسین(ع) به راهپیمایی آمده‌اند، عکس‌هایی از مقام معظم رهبری را به دست گرفته‌اند و با پلاکاردهای خود به مسئولان هشدار می‌دهند که دشمن را از در بیرون کرده‌ایم و نباید از پنجره وارد شود.

عده‌ای هم آن طرف در حال آتش زدن پرچم آمریکا هستند و برخی از این صحنه‌های تاریخی عکس می‌گیرند.

%image_alt%

صدای شعارهایی که انزجار ملت ایران از استکبار را نشان می‌دهد تمام فضا را پر کرده است.

تجمع‌کنندگان با در دست داشتن پلاکاردهایی حاوی شعارهای استکبارستیزی از جمله «مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر اسرائیل»، «نه سازش، نه تسلیم، نبرد با آمریکا»، «هیهات من‌الذله»، «لبیک یا خامنه‌ای» انزجار خود را از استکبار جهانی اعلام کردند.

«برگ برنده ما دشمنی با آمریکا»، «به آمریکای شیاد نمی‌‌کنیم اعتماد» اینها شعارهایی است که مردم سر می دهند برخی حتی از پنجره منازل نیز پرچم مرگ بر آمریکا را بیرون آورده‌اند و شعار «هیهات‌منه‌الذله» سر می‌دهند.

فریادها بسیار بلند و پرخروش است گویا ملت ایران در این راهپیمایی حاضر شدند تا از همین‌جا پیام خود را به گوش مستکبران برسانند، در مسیر راهپیمایی غرفه توییت شعار «مرگ بر آمریکا» برای رئیس جمهور آمریکا وجود دارد که دانشجویان و دانش آموزان با حضور در غرفه توییت شعار «چرا مرگ بر آمریکا» دلایل چرایی سردادن شعار مرگ بر آمریکای ملت ایران را برای رئیس جمهور آمریکا توییت کردند.

%image_alt%

جمعی از دانشجویان و دانش آموزان حاضر در راهپیمایی 13 آبان با حضور در غرفه «نقاشی مرگ بر آمریکا» جنایات آمریکا را نقاشی کرده و به تصویر کشیدند.

عده‌ای هم با در دست داشتن دست نوشته‌هایی مانند «دیپلماسی لبخند و التماس برای ملت ذلت می‌آورد نه عزت» از رویکرد منفعلانه دولت و دستگاه دیپلماسی در برابر استکبار انتقاد کردند.

همچنین دانشجویان، کاسته شدن از احترام پاسپورت ایرانی و پر شدن سانتریفیوژها با سیمان، قرارداد FATF و برجام را نیز نتیجه اعتماد به کدخدا اعلام کردند.

«من جوان انقلابی‌ام»؛ این شعار امروز جوانان وطن است که با ساخت نماد آبلیسک و قراردادن پرچم مستکبران جهان از جمله آمریکا، انگلیس، آل سعود و رژیم صهیونیستی بر روی این نماد نشان دادند که شیاطین امروز زمان چه کسانی هستند.

در میان راهپیمایی با ازدحام جمعیت جلوتر که می‌روم به یاد رمی جمرات می‌افتم زیرا اینجا عده‌ای در حال سنگ‌اندازی به شیطان بزرگ هستم.

راهپیمایان با پرتاب سنگ به این نماد، رجم شیطان بزرگ را نشان دادند و حتی دانش آموزان رزمی‌کار با قرار دادن نمادهای آمریکا به آنها ضربات نمایشی می‌زنند.

کمی آن‌طرف‌تر از کارت شناسایی شیطان بزرگ هم رونمایی کردند.

%image_alt%

راهپیمایان با سر دادن شعارهای «نیرنگ و بی وفایی، سوغات آمریکایی» و «حکومت آمریکا، حکومت فاشیست است» انزجار خود را از بدعهدی آمریکا نشان دادند.

رسانه‌های خارجی هم آمده‌اند، شاید گوشه‌ای از استقامت ملت ایران را به کشورهایشان مخابره کنند.

امروز این جمعیت در تمام ایران مانند تهران و خیابان طالقانی فریاد سر داده‌اند تا آمریکا بشنود و بداند که ما «می‌جنگیم می‌میریم سازش نمی‌پذیریم».

در پایان راهپیمایی قطعنامه پایانی مبنی بر محکومیت «دوست‌پنداشتن» آمریکا قرائت شد و راهپیمایان نماز ظهر و عصر را به جماعت اقامه کردند.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


پایگاه خبری علیرضا ملک پور: مهارت در کار ضامن اشتغال پایدار
پایگاه خبری علیرضا ملک پور: مهارت در کار ضامن اشتغال پایدار
نوشت ایران؛ نوشت افزار باکیفیت ایرانی اسلامی
نوشت ایران؛ نوشت افزار باکیفیت ایرانی اسلامی
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715