چهارشنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۵:۳۷ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۲

در نخستین جشنواره سمن‌های محیط زیستی کشور صورت گرفت

معرفی طرح سه‌شنبه‌های بدون خودروی اصفهان به عنوان تجربه موفق ملی

طرح سه‌شنبه‌های بدون خودرو و پیاده‌راه کردن خیابان چهارباغ عباسی شهر اصفهان در نخستین جشنواره سمن‌های محیط زیستی کشور به عنوان تجربه موفق ملی برگزیده شد.

به گزارش ندای اصفهان، طرح سه‌شنبه‌های بدون خودرو و پیاده‌راه کردن خیابان چهارباغ عباسی شهر اصفهان در نخستین جشنواره سمن‌های محیط زیستی کشور به عنوان تجربه موفق ملی برگزیده شد.

مراسم تقدیر از برگزیدگان این جشنواره با حضور معصومه ابتکار، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان محیط زیست و محمد درویش، مدیرکل مشارکت‌های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست در مرکز همایش‌های بین‌المللی این سازمان برگزار شد.

در نخستین جشنواره تجربیات موفق سمن‌های محیط زیستی، گردشگری پایدار و انجمن‌ها، پویش مردمی ترافیک شهر اصفهان با طرح سه‌شنبه‌های بدون خودرو و پیاده‌راه شدن خیابان چهارباغ عباسی به عنوان تجربه موفق ملی مورد تقدیر قرار گرفت.

در این جشنواره مجموعاً 109 تجربه به دبیرخانه ارسال شد و در نهایت به تجربه  موفق این جشنواره لوح تقدیر و تندیس ویژه اهدا شد.

قرار است که زمینه لازم فراهم شود تا این تجربه‌های موفق در نمایشگاه بین المللی محیط زیست که اسفند ماه برگزار می‌شود به صورت ویژه حضور یابند.

در متن تقدیر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان محیط زیست از پویش مردمی ترافیک شهر اصفهان آمده است: انتخاب بهترین تجربه‌های میدانی کنشگران مدنی کشور با این نگاه شکل گرفت که در گوشه و کنار ایران عزیز، طرح‌ها و تلاش‌های شایان تحسین اما اغلب گمنام در حال شکل‌گیری و اجراست. طرح‌هایی که می‌تواند و باید در معرض دید ایرانیان پرشمارتری به ویژه در بین فعالان حوزه محیط زیست و نمایندگان تشکل‌های مردم‌نهاد قرار گیرد.

سازمان حفاظت محیط زیست خود را موظف دانسته با برگزاری نخستین جشنواره تجربه‌های موفق سمن‌های محیط زیستی، گردشگری پایدار و انجمن‌های دانشجویی از مدافعان و حافظان بی‌ادعای عرصه محیط زیست قدردانی کند.

بنابر اعلام هیئت داوران این جشنواره، طرح پیاده‌مدار کردن چهارباغ عباسی با اجرای طرح سه‌شنبه‌های بدون خودرو به یمن اهتمام ویژه و ضریب تأثیر ارزشمندی که در حفاظت از محیط زیست کشور داشته، برگزیده اعلام شده است.”

با اجرای طرح سه‌شنبه‌های بدون خودرو از خیابان چهارباغ عباسی اصفهان به همت پویش مردمی ترافیک این شهر، از حدود 4 ماه پیش، سه‌شنبه‌های هر هفته، شهر اصفهان شاهد اجرای برنامه‌های مختلفی در راستای پیاده‌مدار کردن این خیابان و تبدیل آن به عنوان یک گذر فرهنگی است.

طرح سه‌شنبه‌های بدون خودرو از مرداد امسال و به همت پویش مردمی ترافیک شهر اصفهان با همکاری دستگاه‌های مختلف شهر اجرایی شد.

با تصویب شورای عالی ترافیک، قرار است که این خیابان در مدت یک سال به صورت دائمی به پیاده‌راه و گردشگاه عمومی تبدیل شود.

انتهای پیام/

منبع: پویش مردمی ترافیک شهر اصفهان

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


خرید کتاب پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
خرید کتاب پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
بازی ایرانی منحصر به فرد سفیر عشق
بازی ایرانی منحصر به فرد سفیر عشق
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715