دوشنبه ۰۶ بهمن ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۱:۰۶ - ۱۳۹۵/۰۸/۰۸

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان اصفهان:

بازدید از موزه تنوع زیستی اصفهان برای عموم آزاد است

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست اصفهان گفت: بازدید از موزه تنوع زیستی برای عموم آزاد است و مردم می‌توانند برای آشنایی با نمونه‌های حیوانات از این موزه بازدید کنند.

به گزارش ندای اصفهان،مرتضی جمشیدیان اظهار داشت: به طور معمول حیواناتی که در اثر تصادفات جاده‌ای، شکار توسط شکارچیان غیرمجاز و یا دلایل دیگر تلف می‌شوند تاکسیدرمی شده و به موزه تنوع زیستی اصفهان واقع در اداره کل حفاظت از محیط زیست منتقل می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه موزه تنوع زیستی در هر استان و کشوری از اهمیت زیادی برخوردار است، افزود: این موزه ها در هر کشور به عنوان خزانه ملی برای حفظ سرمایه‌های زیستی و حفظ این امانت‌ها برای انتقال به نسل‌های آینده به شمار می‌رود.

اهمیت موزه‌های تنوع زیستی در آشنایی مردم هر شهر با ویژگی‌های حیات وحش

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان اصفهان با اشاره به اینکه موزه‌های تنوع زیستی راه آشنایی مردم هر شهر با ویژگی‌های جانداران و حیات وحشی که به طور طبیعی قادر به مشاهده آن در طبیعت نیستند و ضرورت حفظ و نگهداری از حیوانات دارای ارزش ویژه‌ای است، بیان داشت: همچنین پژوهشگران هر شهر می‌توانند با ورود به این موزه‌ها تحقیقات لازم را بر روی گونه‌های مختلف گیاهی و جانوری انجام دهند.

وی ادامه داد: در این موزه‌ها نمونه‌ها و ذخایر متنوع جانوری و گیاهی و به عبارتی گویا  ذخایر غیر زنده ژنها مورد عملیات‌های شناسایی، ثبت، ضبط و طبقه بندی قرار گرفته و برای نسل‌های آینده و به منظور ارائه خدمات علمی، آموزشی و پژوهشی در زمینه علوم طبیعی و حیات وحش به جامعه، ارتقای سطح آگاهی مردم نسبت به محیط زیست، بررسی و بیان روند تکامل و دیگر اهداف نگهداری می‌شود.

جمشیدیان با بیان اینکه در موزه تنوع زیستی اصفهان ۶۹۴ نمونه واقعی از انواع ماهی‌ها، دوزیستان، خزندگان، پرندگان، پستانداران، صدف‌های‌ دریایی، مرجان‌ها، سنگ‌ها، کانی‌ها و گیاهان به همراه ۳۸ قاب حشره نگهداری می‌شوند، گفت: بازدید از این موزه برای عموم با هماهنگی‌های قبلی آزاد است و دانش آموزان، دانشجویان، خانواده ها شهروندان اصفهانی دوست‌دار محیط زیست می‌توانند برای آشنایی با انواع پرندگان، حیات وحش و یا انواع جانداران اصفهان با هماهنگی قبلی از این موزه به نشانی میدان لاله، ابتدای خیابان پروین بازدید کنند و در این بازدید توضیحاتی نیز به بازدیدکنندگان ارائه می‌شود.

انتهای پیام/

منبع:خبرنگار مهر

برچسب‌ها: , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


خرید کتاب پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
خرید کتاب پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
بازی ایرانی منحصر به فرد سفیر عشق
بازی ایرانی منحصر به فرد سفیر عشق
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715