دوشنبه ۲۹ شهریور ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۱:۱۷ - ۱۳۹۵/۰۸/۰۳

واردات گوشت قرمز از ارمنستان به اصفهان بدون دخالت اتحادیه

رئیس اتحادیه گوشت قرمز استان اصفهان از واردات گوشت قرمز از ارمنستان بدون دخالت اتحادیه خبر داد.

به گزارش ندای اصفهان،رضا انصاری، با اشاره قیمت فعلی گوشت قرمز اظهار داشت: در حال حاضر قیمت فعلی گوشت تغییری نکرده و گوشت بدون دنبه با قیمت 37 هزار تومان به دست مصرف کننده می‌رسد.

وی قدرت خرید مردم را پایین دانست و افزود: مردم قدرت خرید ندارند و نمی‌توانند نسبت به خرید گوشت اقدام کنند که این موضوع تا حدی در افزایش قیمت گوشت مؤثر است.

رئیس اتحادیه گوشت قرمز استان اصفهان با اشاره به زیاد بودن تعداد فروشگاه‌های عرضه گوشت در اصفهان تصریح کرد: فراوانی تعداد فروشگاه‌ها و مغازه‌های گوشت‌فروشی هم در افزایش قیمت گوشت تأثیر به‌سزایی دارد. هم‌چنین وجود واسطه‌ها یا دلال‌ها، عدم وجود میدان دام در اصفهان، فرارسیدن مناسبت‌ها، از دیگر عواملی هستند که سبب گرانی گوشت می‌شوند.

انصاری از واردات گوشت قرمز از ارمنستان خبر داد و گفت: گوشت ارمنستان با همان کیفیت گوشت ایرانی با هواپیما وارد اصفهان شده و در اختیار مصرف کنندگان اصفهانی قرار می‌گیرد و البته به اتحادیه در این زمینه هیچ اختیاری نمی‌دهند.

وی از ورود افراد متفرقه در زمینه خرید و فروش گوشت قرمز خبر داد و خاطرنشان کرد: افرادی که هیچ رابطه‌ای با مسئله خرید و فروش گوشت قرمز نداشته‌اند وارد این موضوع شده و بدون نظارت اتحادیه اقدام به این کار می‌کنند که باید مسئولان مربوطه هر چه زودتر از این اقدام جلوگیری کنند.

رئیس اتحادیه گوشت قرمز استان اصفهان بیان کرد: متولی بحث گوشت اتحادیه بوده و این کار باید زیر نظر اتحادیه صورت گیرد. من به عنوان رئیس اتحادیه گوشت قرمز هیچ اختیاری ندارم و دستگاه‌های مربوطه باید با ما همکاری داشته باشند.

وی تصریح کرد: قیمت گوشت بدون دنبه حدود 28 تا 30 هزار تومان بوده و مناسب‌تر از گوشت ارمنستان به دست ما می‌رسد و گوشت ارمنستان حدود 30 هزار تومان است. باید رایزنی‌هایی صورت گیرد تا بدانیم قیمت گوشت در ارمنستان به چه میزان بوده و از دلیل واردات گوشت به ایران مطلع شویم.

انصاری نظارت نیروی انتظامی بر قصابی‌های بدون مجوز را ضروری دانست و بیان کرد: قصابی‌هایی که دارای مجوز نیستند گوشت بسته‌بندی شده را با قیمت 40 هزار تومان در اختیار مردم قرار می‌دهند که نیروی انتظامی باید از این کار جلوگیری کند.

رئیس اتحادیه گوشت قرمز استان اصفهان گوشت با استخوان را مناسب مصرف دانست و خاطرنشان کرد: گوشت گوسفند با استخوان حدود 32 تومان بوده و گوشت گاو برزیلی تا قبل از عید نوروز حدود 22 هزار تومان بود که در حال حاضر حدود 27 هزار تومان است.

وی با بیان اینکه بر اساس پیش‌بینی‌ها در حال حاضر افزایش قیمت گوشت قرمز نداریم، اظهار داشت: حدود یک هزار و 600 فروشگاه در سطح اصفهان فعال بوده که حدود 700 فروشگاه دارای مجوز و بقیه فاقد مجوز هستند که به مردم توصیه می‌کنیم از فروشگاه‌های دارای پروانه و مجوزدار خرید کنند .

انتهای پیام/

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


نوشت ایران؛ نوشت افزار باکیفیت ایرانی اسلامی
نوشت ایران؛ نوشت افزار باکیفیت ایرانی اسلامی
ثبت نام حوزه علمیه مشکات اصفهان/ طرح تحولی ویژه دانشجویان/ کلیک کن
ثبت نام حوزه علمیه مشکات اصفهان/ طرح تحولی ویژه دانشجویان/ کلیک کن
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715